Sprawdziliśmy frekwencję na nowym, darmowym parkingu

Czy darmowy, piętrowy parking, który powstał przy ul. OkopowejMapka, blisko Śródmieścia Gdańska, cieszy się popularnością wśród kierowców? Sprawdziliśmy.Gdy masz wybór: stanąć dalej za darmo albo bliżej i płacić, to wybierasz:

Zobacz wyniki (3683)
Czterokondygnacyjny parking, który w ramach budowy wiadukt Biskupia Górka powstał przy budynku Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego, może pomieścić 380 pojazdów.

Oddano go do dyspozycji kierowców 6 września, więc już ponad trzy tygodnie temu. I, co ważne, na razie można parkować tam za darmo.

Czy jedyny tak duży i darmowy parking w pobliżu centrum Gdańska jest popularny wśród kierowców?

Wątpliwości ma nasz czytelnik, pan Jarek.

- Codziennie po godz. 8 przejeżdżam wiaduktem Biskupia Górka i ani razu nie widziałem jeszcze żadnego auta na najwyższej kondygnacji parkingu. Za to wiele aut stoi w zatokach parkingowych, które powstały wzdłuż ul. Okopowej przy urzędach. Czy to oznacza, że parking się nie sprawdził? - pyta.

Parking zajęty w ok. 60 procentachPostanowiliśmy to sprawdzić. W czwartek, o godz. 8:30 na trzech piętrach z czterech stało wiele samochodów, a co jakiś czas na parking wjeżdżały kolejne auta. Na samej górze faktycznie było pusto, ale na pozostałych kondygnacjach trzeba było się trochę naszukać, by znaleźć miejsce.

Z szacunków, ale nie konkretnych wyliczeń, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni wynika, że parking wypełniony jest w ok. 60 procentach.

Darmowy dłużej niż do końca rokuWiele wskazuje na to, że parking będzie darmowy dłużej niż do końca roku, jak pierwotnie zakładano. Ma to związek z opóźnieniem wprowadzenia strefy płatnego parkowania na Starym Przedmieściu. Powodem są zbyt drogie parkometry. Za dostawę 260 urządzeń GZDiZ zamierzał zapłacić maksymalnie 6 mln zł, a jedyna oferta wyniosła 12,7 mln zł.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (197)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »