• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sprawdziliśmy frekwencję na nowym, darmowym parkingu

Michał Brancewicz
1 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Parking przy Okopowej przestanie być darmowy

Czy darmowy, piętrowy parking, który powstał przy ul. OkopowejMapka, blisko Śródmieścia Gdańska, cieszy się popularnością wśród kierowców? Sprawdziliśmy.Gdy masz wybór: stanąć dalej za darmo albo bliżej i płacić, to wybierasz:

Czterokondygnacyjny parking, który w ramach budowy wiadukt Biskupia Górka powstał przy budynku Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego, może pomieścić 380 pojazdów.

Oddano go do dyspozycji kierowców 6 września, więc już ponad trzy tygodnie temu. I, co ważne, na razie można parkować tam za darmo.

Czy jedyny tak duży i darmowy parking w pobliżu centrum Gdańska jest popularny wśród kierowców?

Wątpliwości ma nasz czytelnik, pan Jarek.

- Codziennie po godz. 8 przejeżdżam wiaduktem Biskupia Górka i ani razu nie widziałem jeszcze żadnego auta na najwyższej kondygnacji parkingu. Za to wiele aut stoi w zatokach parkingowych, które powstały wzdłuż ul. Okopowej przy urzędach. Czy to oznacza, że parking się nie sprawdził? - pyta.

Parking zajęty w ok. 60 procentachPostanowiliśmy to sprawdzić. W czwartek, o godz. 8:30 na trzech piętrach z czterech stało wiele samochodów, a co jakiś czas na parking wjeżdżały kolejne auta. Na samej górze faktycznie było pusto, ale na pozostałych kondygnacjach trzeba było się trochę naszukać, by znaleźć miejsce.

Z szacunków, ale nie konkretnych wyliczeń, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni wynika, że parking wypełniony jest w ok. 60 procentach.

Darmowy dłużej niż do końca rokuWiele wskazuje na to, że parking będzie darmowy dłużej niż do końca roku, jak pierwotnie zakładano. Ma to związek z opóźnieniem wprowadzenia strefy płatnego parkowania na Starym Przedmieściu. Powodem są zbyt drogie parkometry. Za dostawę 260 urządzeń GZDiZ zamierzał zapłacić maksymalnie 6 mln zł, a jedyna oferta wyniosła 12,7 mln zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (197)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane