Fakty i opinie

stat

Sprawy kryminalne, które wciąż czekają na rozwiązanie

Według najbardziej aktualnych danych w Polsce policja wykrywa sprawców około 74 proc. przestępstw. Oznacza to, że zdarzają się - także w Trójmieście - sprawy kryminalne, które wciąż czekają na rozwiązanie. Poniżej prezentujemy kilka takich spraw, które opisywaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.Kantor okradziony na 300 tys. zł
Do tej zuchwałej kradzieży doszło 19 maja w kantorze znajdującym się w centrum handlowym przy ul. Kcyńskiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Łupem złodziei padło ponad 300 tys. zł. Rabusie wykorzystali moment, gdy pracownica kantoru wyszła na papierosa i nie zamknęła drzwi, po czym uciekli z workiem pieniędzy. Mimo publikacji filmu z monitoringu, na którym widać prawdopodobnych sprawców, policji do teraz nie udało się ich zatrzymać.

Cuchnącą ciecz w trzech aptekach
Mimo udostępnionego filmu pochodzącego z monitoringu nie udało się także zatrzymać mężczyzn, którzy w marcu rozlali w trzech aptekach - przy al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska, przy ul. Kościuszki zobacz na mapie Gdańska, a także przy ul. Pilotów zobacz na mapie Gdańska - substancję o bardzo przykrym zapachu.

Napad na pracownika lombardu
Nieznany mężczyzna wszedł do lombardu działającego na Przymorzu i wyrwał sprzedawcy płachtę, do której przypięto różnego rodzaju wyroby jubilerskie. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ok. 40 tys. zł. Wszystko działo się w październiku. Tu również opublikowanie filmu z monitoringu nie pozwoliło - póki co - na ustalenie sprawcy napadu.

Nożownik poszukiwany od rokuPortret pamięciowy mężczyzny, który miał ugodzić nożem osobę, z którą wcześniej pokłócił się na ulicy.
Portret pamięciowy mężczyzny, który miał ugodzić nożem osobę, z którą wcześniej pokłócił się na ulicy. fot. KMP w Gdańsku
Praktycznie równo rok minął od ataku z udziałem noża, którego ofiarą padł mężczyzna idący ze swoimi znajomymi ul. Podmiejską zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Między nim a późniejszym sprawcą doszło do sprzeczki na ulicy, zakończyła się ona szarpaniną, podczas której napastnik wyciągnął nóż i ugodził poszkodowanego. Mimo publikacji portretu pamięciowego agresora, policji nie udało się go do tej pory zatrzymać.

Gwałciciel wciąż poszukiwanyW październiku w Gdyni doszło do gwałtu i próby gwałtu. Jednego ze sprawców (na zdjęciu) udało się zatrzymać. Niestety drugi wciąż przebywa na wolności.
W październiku w Gdyni doszło do gwałtu i próby gwałtu. Jednego ze sprawców (na zdjęciu) udało się zatrzymać. Niestety drugi wciąż przebywa na wolności. fot. KMP w Gdyni
Jedną z najgłośniej dyskutowanych w ostatnich miesiącach spraw kryminalnych była niewątpliwie sprawa gwałtu oraz próby gwałtu, do których doszło w październiku w Gdyni. Początkowo sądzono, że za atakami stoi jeden sprawca, jednak okazało się, że dwie kobiety padły jednego dnia ofiarami dwóch różnych napastników. Jednego z nich zatrzymano - drugi wciąż jest poszukiwany.

Jeżeli posiadasz informacje dotyczące którejś z opisanych powyżej spraw - skontaktuj się z policją.

Opinie (138) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.