Fakty i opinie

Sprzedawali podrobione złoto. Rozpoznajesz ich?

Eleganckie buty, krawat, biała koszula - tak ubrani byli oszuści, którzy w Gdyni sprzedali fałszywe złoto. Są poszukiwani przez policję.Kupiłeś coś kiedyś od nieznajomego na ulicy?

tak, ale okazało się, że to oszustwo 11%
tak, wszystko było w porządku 6%
nie, ale próbowano mi nie raz coś tak sprzedać 57%
nie, nie spotkałe(a)m się nigdy z taką sytuacją 26%
zakończona Łącznie głosów: 2043
Funkcjonariusze informują, że do oszustwa doszło 18.02.2020 roku przy ul. Władysława IV w Gdyni. Mężczyźni zaczepili kilka osób, oferując im złoto w atrakcyjnej cenie. Jednym mówili, że to spadek, z którym nie wiedzą co zrobić, innym, że wyjeżdżają z Polski i chcą je sprzedać, żeby nie przewozić przez granicę. Wiadomo, że co najmniej jedna osoba dała się nabrać i kupiła "złoto", które okazało się bezwartościową podróbką.

- Pierwszy z mężczyzn ma ok. 50-60 lat, 170 cm wzrostu i jest tęgiej budowy ciała. W dniu przestępstwa ubrany był w kurtkę z kapturem i dżinsowe spodnie. Drugi mężczyzna ma ok. 50-55 lat i jest szczupłej budowy ciała. Ubrany był w czapeczkę z daszkiem z logo firmy sportowej, czarny płaszcz i okulary przeciwsłoneczne - informują gdyńscy policjanci.
Policja prosi wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn lub choćby jednego z nich, o kontakt z naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu (tel. 58 66 21 170) lub z dyżurnym Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu (tel. 58 66 21 155). Można też zadzwonić na numer alarmowy 112 albo zgłosić się do najbliższego komisariatu policji.

Opinie (131) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.