Fakty i opinie

stat

Stacja w Oliwie w nowej szacie

Najnowszy artukuł na ten temat

Przystanek SKM Gdynia Stocznia zmieni nazwę

Prace remontowe peronu w Oliwie potrwają ok. 4 miesięcy.
Prace remontowe peronu w Oliwie potrwają ok. 4 miesięcy. fot. Krzysztof Koprowski/trojmiasto.pl

Rozpoczął się remont peronu SKM na stacji w Oliwie zobacz na mapie Gdańska. To już kolejna inwestycja, która ma na celu poprawę wizerunku stacji trójmiejskiej kolejki.Prace rozpoczęły się w piątek i zgodnie z harmonogramem potrwają ok. 120 dni, czyli cztery miesiące. W tym czasie peron w Oliwie czeka gruntowna modernizacja. Nawierzchnia peronu, na której nietrudno dziś o skręcenie nogi, zostanie poprawiona oraz częściowo wymieniona. Pozostanie natomiast charakterystyczna kostka.

- Pojawią się także nowe tablice informacyjne, podobne do tych na stacji Gdyni Główna. - informuje Lucyna Bujnicka, rzecznik SKM.

Zmianie nie ulegnie wiata, która jest pod ochroną konserwatora. Zostanie ona natomiast gruntownie odświeżona.

Podróżni będą mogli wreszcie poczekać na pociąg siedząc na wygodnych ławkach. Osoby niepełnosprawne oraz matki z wózkiem ucieszy instalacja windy z przejścia podziemnego na peron. Problemem niestety nadal pozostanie zejście do tunelu od strony dworca, gdzie znajdują się schody.

- Za zejście i sam tunel odpowiada spółka PKP PLK - wyjaśnia Lucyna Bujnicka.

Remont nie powinien spowodować większych utrudnień w ruchu pociągów, aczkolwiek od najbliższego piątku od godziny 22 do godz. 4 w poniedziałek nastąpią niewielkie zmiany w rozkładzie.

Opinie (91) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.