Fakty i opinie

stat

Stadion Energa Gdańsk. 15-22,5 mln zł od sponsora

Najnowszy artukuł na ten temat

9 mln zł na nowe oświetlenie stadionu w Letnicy

Tak nowe logo będzie prezentowało się na fasadzie stadionu. Montaż nastąpi w ciągu dwóch miesięcy.
Tak nowe logo będzie prezentowało się na fasadzie stadionu. Montaż nastąpi w ciągu dwóch miesięcy. mat. prasowe

Logo gdańskiej spółki zastąpi nazwę PGE, która przez ostatnie pięć lat widniała na fasadzie stadionu. Za każdy rok Energa zapłaci operatorowi od 3 do 4,5 mln zł, w zależności od tego, jak skutecznie będzie promował obiekt. Wraz z pojawieniem się nowego sponsora zmieni się jego nazwa, "arenę" zastąpi "stadion".Czy nowa umowa jest korzystna dla operatorów stadionu i miasta?

tak, to spory zastrzyk gotówki 57%
jest na granicy opłacalności 21%
nie, jest znacznie mniejsza niż poprzednio 22%
zakończona Łącznie głosów: 929
Kończy się trwająca od wielu miesięcy saga pod tytułem "kto będzie nowym sponsorem stadionu w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska". Już kilka miesięcy temu sugerowaliśmy, z dużą dozą prawdopodobieństwa, że to właśnie gdański dostawca prądu zajmie miejsce producenta energii.

W poniedziałek podpisana została umowa między Energą a spółką Arena Gdańsk Operator oraz miastem.

- Jesteśmy świadkami narodzin stadionu na nowo. Nowe imię to nowa energia i moc - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Od kilku miesięcy prowadziłem rozmowy z Andrzejem Tersą [prezes Energi - red.]. Podpisanie umowy i listu intencyjnego dotyczy nie tylko nazwy stadionu, ale nawiązania szerszej współpracy na różnych polach i w wielu dziedzinach.
- To ważny moment w życiu obiektu, zyskujemy potężnego, lokalnego partnera, który chce z nami prowadzić wspólną politykę naszego obiektu - mówi Tomasz Kowalski, prezes Arena Gdańsk Operator. - Umowa z Energą to nie tylko nowe logo, ale początek szerszej współpracy. Chcemy wspólnie rozwijać nasz obiekt w kolejnych latach.
- Kontrakt będzie obowiązywał od dzisiaj przez pięć lat - dodaje Kowalski. - Montaż logo nastąpi w przeciągu dwóch miesięcy. Jesteśmy pierwszym stadionem w Polsce, który podpisuje drugą taką umowę.
Za prawa do nazwy Energa zapłaci przynajmniej 3 mln zł rocznie. Dodatkowe 1,5 mln zł stanowić będzie kwota zmienna, której wypłata uzależniona zostanie od oceny działań marketingowych zarządcy stadionu (m.in.: odpowiedniej liczby imprez sportowych i kulturalnych). A to oznacza, że spółka Arena Gdańsk Operator przez pięć lat otrzyma od 15 do 22,5 mln zł. Wiele zależeć będzie od jej aktywności.

Przypomnijmy, że 5-letni kontrakt z PGE wart był 35 mln zł.
Nowe logo stadionu w Gdańsku
Nowe logo stadionu w Gdańsku mat. prasowe

Przy okazji obiekt zyska bardziej "polską" nazwę. Słowo "arena" zastąpi "stadion". Oficjalna nazwa brzmieć będzie zatem: Stadion Energa Gdańsk.

Opinie (199) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.