Fakty i opinie

stat

Stanął w obronie kobiety, został pobity w SKM


Kiedy zobaczył, że dwóch mężczyzn zaczepia kobietę, stanął w jej obronie. Napastnicy zareagowali agresją - pobili go, uderzyli w głowę butelką po whisky, po czym uciekli. Policja publikuje nagrania z monitoringu, na których widać sprawców.Byłeś kiedyś świadkiem bójki w komunikacji publicznej?

tak, wiele razy 27%
tak, ale nie więcej niż raz czy dwa 29%
nie, nigdy 44%
zakończona Łącznie głosów: 3481
Wszystko działo się przed świętami - 21 grudnia - w kolejce jadącej w kierunku Gdańska. Do samego zdarzenia doszło przed godz. 22, po minięciu przez pociąg stacji Gdańsk Wrzeszcz. Wtedy to jeden z pasażerów zwrócił uwagę dwóm mężczyznom, którzy w niewybredny sposób zaczepiali jadącą w tym samym przedziale kobietę.

Zamiast uspokoić się, obaj wpadli w szał i zaczęli okładać pięściami człowieka, który stanął w obronie kobiety. W pewnej chwili jeden z nich miał go uderzyć w głowę pustą butelką po whisky. Samo pobicie miało miejsce już podczas postoju kolejki na stacji Gdańsk Główny.

Jeden z napastników uciekł przez okno- Pociąg zatrzymał się, część pasażerów wysiadła, a drzwi zostały zamknięte. Kolejka jednak nie ruszyła dalej, za to zaczęliśmy słyszeć dziwne krzyki, odgłosy bójki. Sytuacja była już bardzo nieprzyjemna. Słyszeliśmy mnóstwo wulgaryzmów. Ludzie stojący na peronie próbowali załatwić pomoc i dzwonili na policję. Postanowiliśmy się przedostać na koniec pociągu, ponieważ na jego początku przebywali napastnicy. Po przejściu na tył wciskaliśmy wszystkie możliwe przyciski SOS. Drzwi były zamknięte, nie było możliwości ich otwarcia - relacjonuje pani Aleksandra, będąca świadkiem bójki.
Jednemu ze sprawców udało się wysiąść przez drzwi na samym początku składu. Drugi jednak nie mógł się wydostać ze stojącej kolejki (obsługa pociągu zamknęła drzwi i czekała na przyjazd policji). Na nagraniach z kamer umieszczonych na peronie widać, jak ostatecznie mężczyzna wyskakuje z SKM-ki przez okno i razem z kolegą ucieka.

Poznajesz sprawców? Zadzwoń na policję- Wszystkie osoby, które rozpoznają osoby ze zdjęć i filmu lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości albo miejsca pobytu, prosimy o kontakt z policją. Informacje można przekazać dzwoniąc pod nr 58 521 15 22, bądź też zgłaszając się do najbliższego komisariatu - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie (812) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.