Fakty i opinie

Starszy pan namalował na peronie swastykę

Gdańscy policjanci szukają mężczyzny w wieku ok. 65-70 lat, który namalował na peronie stacji we Wrzeszczu swastykę. Prokuratura chce go oskarżyć o propagowanie nazizmu, co w polskim Kodeksie karnym jest przestępstwem.Znasz osoby, które mają radykalne poglądy?

znam takie osoby, jest ich sporo w moim środowisku 20%
znam, ale niezbyt wiele i nie są to osoby z mojego otoczenia 33%
nie znam nikogo takiego 32%
sam mam takie poglądy 15%
zakończona Łącznie głosów: 2737
Kiedy słyszymy o przypadkach malowania na ścianach symboli jawnie kojarzących się z nazizmem, przeważnie wyobrażamy sobie raczej młodych, krótko ogolonych mężczyzn, którzy tego typu symbole i napisy mogliby umieszczać.

W tym przypadku policja szuka jednak mężczyzny w wieku około 65-70 lat, który nie wygląda na członka skrajnie prawicowej bojówki. To on jednak, według prowadzących śledztwo, miał namalować swastykę na peronie we Wrzeszczu. Choć sam symbol został już zamalowany, to prokuratura chce jego autora postawić w stan oskarżenia.

- Poszukiwany mężczyzna ma około 65-70 lat, włosy krótkie i siwe. Jest szczupłej budowy ciała. W momencie gdy uchwyciły go kamery monitoringu, ubrany był w jasną, krótką kurtkę oraz ciemne spodnie - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zamieszczonych zdjęciach lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 58 32 16 222.

Watro tu przypomnieć, że według polskiego prawa propagowanie ustrojów totalitarnych lub nawoływanie do nienawiści, np. na tle rasowym, zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia.

Opinie (684) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.