• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Stefan W. po raz pierwszy odezwał się w sądzie

rb
29 września 2022, godz. 12:30 
Proces Stefana W. toczy się przed Sadem Okręgowym w Gdańsku od lutego 2022 r. Proces Stefana W. toczy się przed Sadem Okręgowym w Gdańsku od lutego 2022 r.

Stefan W., sądzony za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po raz pierwszy od rozpoczęcia procesu zabrał głos w sądzie. Tuż po wejściu na salę rozpraw krzyknął "Allah Akbar".Zachowanie Stefana W. w sądzie:

Ten okrzyk wzniósł łącznie dwa razy. Po raz pierwszy tuż po wejściu na salę sądową, gdy wprowadzono go do szklanego pomieszczenia, z którego przysłuchuje się kolejnym rozprawom. Po raz drugi w momencie, gdy sędziowie weszli na salę rozpraw i zajmowali swoje miejsca.

Proces Stefana W., oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza, rozpoczął się 28 marca 2022 r. Od początku Stefan W. nie reaguje na pytania sądu. Zdarzyło mu się jednak zagadywać pilnujących go policjantów.

Oskarżony Stefan W. zachowywał się dziwnie już podczas poprzednich posiedzeń. Na jednej z pierwszych rozpraw zerwał pagon pilnującemu go policjantowi.

W areszcie Stefan W. jest rozmownyZ kolei podczas jednej z ostatnich rozpraw, sąd odczytał dwa pisma Stefana W. W jednym stwierdził, że "odpowiada za mord polityczny, ale prokuratura to zatuszowała". W drugim domagał się "wypuszczenia go z aresztu, bo jest niewinny".

Pojawiła się też informacja, że w areszcie Stefan W. zachowuje się zupełnie inaczej i wchodzi w interakcje z innymi osadzonymi.

Przed rozpoczęciem procesu sądowego biegli uznali, że w momencie ataku na prezydenta Gdańska, w wyniku którego Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku, Stefan W. miał ograniczoną poczytalność, co jednak pozawala sądzić go za popełniony czyn.
rb

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (200)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane