Stłuczka z udziałem samolotu na lotnisku w Gdańsku

Choć całe zdarzenie wyglądało groźnie, to kierowcy pojazdu na szczęście nic się nie stało.
Choć całe zdarzenie wyglądało groźnie, to kierowcy pojazdu na szczęście nic się nie stało. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Nietypowa kolizja na lotnisku w Gdańsku. Podczas obsługi technicznej samolotu przygotowywanego do wylotu z Gdańska do Sztokholmu tzw. wodniarka zahaczyła o jego podwozie. Pojazd operacyjny należący do jednego z agentów handlingowych został zniszczony. Kierowcy nic się nie stało.O zdarzeniu poinformował nasz czytelnik w Raporcie z Trójmiasta.


Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem. Maszyna węgierskich linii Wizzair była przygotowywana do wylotu z Gdańska do Sztokholmu. Podczas obsługi technicznej tzw. wodniarka, a więc pojazd zaopatrujący samolot w wodę, w trakcie cofania zahaczyła o podwozie Airbusa.

Na miejscu szybko pojawiła się zakładowa straż pożarna. Jak mówią świadkowie zdarzenia, pilot maszyny wezwał na miejsce karetkę pogotowia.

- Nikomu nic się nie stało - mówi Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy Portu Lotniczego w Gdańsku. - Na pokładzie maszyny nie było pasażerów. Choć skutki zderzenia mogą wyglądać groźnie, to kierowcy też nic się nie stało. Przewoźnik podstawił inny samolot, który do Szwecji odleciał z niewielkim opóźnieniem.
Teraz maszyna, która brała udział w nietypowej kolizji, będzie musiała przejść przegląd techniczny. Przed kolejnym lotem musi zostać sprawdzona na okoliczność ewentualnych uszkodzeń.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (324)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »