Fakty i opinie

Stracił prawo jazdy w Polsce, więc kupił brytyjskie. Wpadł, bo przekroczył prędkość

Mężczyzna stracił prawo jazdy, więc postanowił kupić brytyjski dokument.
Mężczyzna stracił prawo jazdy, więc postanowił kupić brytyjski dokument. 123rf.com/Robert Hyrons/zdj. ilustracyjne

Stracił prawo jazdy, bo kierował samochodem na podwójnym gazie. Postanowił więc kupić dokument, tyle że brytyjski. 38-latka z Częstochowy zatrzymali policjanci z gdańskiej drogówki, którzy nie dali się nabrać na "wyspiarskie prawko".Czy zdarzyło ci się prowadzić samochód, mimo że nie miałe(a)ś prawa jazdy?

tak, gdy uczyłe(a)m się do egzaminu 27%
do tej pory jeżdżę bez prawa jazdy, nigdy nie zdałe(a)m egzaminu 15%
kilka razy, ale były to incydenty 13%
nie, zawsze jeżdżę z uprawnieniami i kompletem potrzebnych dokumentów 36%
nie mam prawa jazdy i nie jeżdżę autem 9%
zakończona Łącznie głosów: 1210
Kierowca traci prawo jazdy po nieodpowiedzialnej jeździe pod wpływem alkoholu. Wymiar sprawiedliwości decyduje, że nie powinien wsiadać "za kółko". Delikwent jest jednak zdeterminowany, bo prowadzić bardzo lubi. Kiedy może ponownie ruszyć w drogę? Taką sytuację prawną określają przepisy:

- Kierowcy zatrzymanemu za jazdę po alkoholu grozi utrata prawa jazdy na okres od 3 do lat 15 - to w przypadku wyroku skazującego, a takim jest wyrok, w którym sąd wymierza sprawcy karę grzywny, ograniczenia wolności czy też pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku warunkowego umorzenia postępowania za jazdę w stanie nietrzeźwości sąd może odstąpić od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów lub orzec zakaz na okres 1 roku lub 2 lat - możemy przeczytać na stronie jazdapopijanemu.pl
Czekać jednak nie zamierzał kierowca z Częstochowy, który w poniedziałek odwiedził Gdańsk. Traf chciał, że na ul. Elbląskiej, gdzie akurat przekroczył prędkość, stał patrol drogówki. Policjanci w ramach kontroli poprosili 38-latka o prawo jazdy.

Stracił "prawko" za jazdę po pijaku- Po sprawdzeniu w systemie informatycznym funkcjonariusze ustalili, że 38-letni kierowca, który okazał angielskie prawo jazdy, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił je po tym, jak pijany kierował samochodem - opowiada nadkom. Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku.
Mężczyzna pokazał tymczasem policjantom brytyjski dokument. Nie bez powodu wzbudził on podejrzenia funkcjonariuszy.

- Podczas rozmowy 38-latek z Częstochowy przyznał mundurowym, że kupił dokument prawa jazdy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa posługiwania się fałszywym prawem jazdy 38-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, a dokument zabezpieczono do dalszych badań - mówi nadkom. Ciska.
38-latkowi z Częstochowy za posłużenie się fałszywym prawem jazdy grozi kara pozbawienia wolności. Z kolei za kierowanie samochodem bez uprawnień przed sądem grozi grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »