Fakty i opinie

stat

Strażacy nie zgadzają się na mecz Polska-Niemcy!

Najpierw problemy z zakupem biletów, teraz negatywna opinia strażaków. Mecz Polska - Niemcy to kolejna zagrożona impreza na PGE Arenie. Czy trybuny będą puste?
Najpierw problemy z zakupem biletów, teraz negatywna opinia strażaków. Mecz Polska - Niemcy to kolejna zagrożona impreza na PGE Arenie. Czy trybuny będą puste?

Kolejny mecz reprezentacji Polski na PGE Arenie odwołany? Strażacy są nieugięci - nie chcą zgodzić się na organizację zaplanowanego na wtorek spotkania.Czy mecz Polska-Niemcy odbędzie się w Gdańsku?

tak

51%

nie

49%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2127
Gdańska Straż Pożarna przez trzy dni przeprowadzała szczegółową kontrolę obiektu. Wcześniej zgody na organizowanie spotkań piłkarskich Lechii Gdańsk w ekstraklasie wydawane były bowiem warunkowo. Wykonawcy mieli sukcesywnie usuwać usterki wypatrzone przez kontrolerów, ale - zdaniem strażaków - nie usunęli wszystkich.

- W takim wypadku nie mogliśmy wydać innej decyzji. Nasza opinia jest negatywna - mówi Jakub Zambrzycki zastępca komendanta gdańskiej straży pożarnej. - Dokumentacja, którą zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych musi nam dostarczyć organizator [PZPN - przyp. red.], została przygotowana na katastrofalnym poziomie. Lepiej sporządzone były materiały przed spotkaniem Polska - Francja, które w Gdańsku się nie odbyło oraz te dostarczone przez Lechię przed meczami T-Mobile Ekstraklasy. A do nich mieliśmy przecież wiele zastrzeżeń - podkreśla.

Nieoficjalnie wiadomo, że strażacy zastrzeżenia wyłuszczyli w piśmie do Urzędu Miejskiego w 26 punktach. W czwartek późnym popołudniem dokument trafił do urzędu.

Obrotem sprawy zaskoczony jest prezydent Paweł Adamowicz, który poprosił o wyjaśnienia spółkę BIEG oraz wykonawcę stadionu - Hydrobudowę. - Mam nadzieję, że wszystko uda się wyjaśnić jeszcze przed weekendem i w piątek będziemy mogli ogłosić, że mecz się odbędzie - mówił na antenie Radia Gdańsk prezydent, który zdecyduje czy impreza może się odbyć. W tej kwestii może też wypowiedzieć się jeszcze wojewoda, który też ma prawo mecz odwołać lub zgodzić się na rozegranie spotkania, ale bez udziału publiczności.

Towarzyski mecz naszych piłkarzy z Niemcami ma się odbyć w najbliższy wtorek 6 września o godz. 20:45. Gdyby nie doszedł do skutku, będzie to kolejne prestiżowe spotkanie, którego organizację stracimy. Wcześniej do Warszawy przeniesiona została czerwcowa rywalizacja Polska-Francja.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (413)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.