• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Strefa relaksu w tym roku bez muzyki i barów. Są ławki i kwiaty

Patryk Szczerba
16 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Plac zyskał ostatnio miano Wolnej Ukrainy. Plac zyskał ostatnio miano Wolnej Ukrainy.

W zeszłym roku o tej porze na placu przy plaży w GdyniMapka trwały przygotowania do uruchomienia strefy rozrywkowo-gastronomicznej. W tym roku na terenie przemianowanym na plac Wolnej Ukrainy zorganizowanej rozrywki nie będzie.Czy podoba ci się plac Wolnej Ukrainy w obecnym kształcie?

Przypomnijmy:

  1. Ogólnodostępny parking przy ul. Zawiszy Czarnego w Gdyni zamknięto w 2020 r.
  2. Teren ożył w sezonie letnim 2021 r., gdy został ochrzczony przez władze Gdyni "strefą relaksu". Stanęła tam miniscena, na której odbywały się koncerty, można było poleżeć na leżakach i posiedzieć na kontenerach.
  3. Rozrywkę na placu organizował Blues Club.
  4. Urzędnicy wyjaśniali, że miasto wspiera artystów w ramach pomocy po pandemii.

Historia zmian na placu przy plaży w GdyniStrefa relaksu w 2021 r. na placu przy plaży w GdyniPo wakacjach usunięto z tego miejsca część asfaltu, pojawiły się m.in. ławki i trawa z rolki. Całkowity koszt zagospodarowania zieleni wraz z usunięciem nawierzchni asfaltowej wyniósł 110 tys. zł.

Plac zyskał ostatnio miano Wolnej Ukrainy. Plac zyskał ostatnio miano Wolnej Ukrainy.

Plac Wolnej Ukrainy: co z rozrywką?O pandemii mieszkańcy powoli zapominają. Przypominają jednak, że na placu był parking, a w ostatnim roku strefa muzyczno-gastronomiczna.

- Nie widzę, żeby działo się na placu cokolwiek sugerującego, że teren ożyje jak przed rokiem. Dni są coraz cieplejsze, coraz więcej osób spaceruje. Warto byłoby zastanowić się nad stworzeniem jakieś atrakcyjnej oferty. Albo niech urzędnicy pozwolą tam parkować, choć na części terenu - pisze pan Wojtek.
Plac zyskał ostatnio miano Wolnej Ukrainy. Plac zyskał ostatnio miano Wolnej Ukrainy.

Bez parkingu i bez rozrywkiNiedawno plac przy hucznej oprawie i obecności władz Gdyni zyskał nową nazwę na cześć wolnej Ukrainy. Kolejnych zmian w związku z brakiem środków finansowych nie będzie.

- W związku z ograniczeniem środków budżetowych w tym roku Wydział Kultury nie planuje regularnych wydarzeń na placu Wolnej Ukrainy. Nie wpłynęły też do nas oferty programowe na realizację projektów w tym miejscu - mówi Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (174)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane