• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Studia przyszłości, najlepsze zarobki i prestiżowe kierunki. Warto studiować na PJATK Gdańsk

25 czerwca 2024 
Opinie (18)
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w ubiegłym roku została najlepszą niepubliczną uczelnią techniczną według rankingu "Perspektywy".
 • Wydział Informatyki znajduje się w samym centrum Gdańska.
 • Trwa rekrutacja w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami w branży, a sama uczelnia jest najlepszą techniczną uczelnią niepubliczną według rankingu Perspektywy 2023. Na jakie kierunki i specjalności mogą aplikować kandydaci i jaka jest oferta PJATK w Gdańsku?Trwa rekrutacja w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Uczelnia szczególnie zwraca uwagę na możliwości, jakie daje nauczanie na kierunkach realizowanych przez PJATK Gdańsk.

- Stawiamy na rozwój nowych technologii, współpracę z biznesem i realne potrzeby rynkowe. Przedmioty specjalizacyjne na Informatyce odpowiadają najnowszym trendom i potrzebom rynkowym, takim jak GameDev, Sztuczna Inteligencja czy Cyberbezpieczeństwo. Na Grafice również otwieramy nowe ścieżki kształcenia, w tym związane z VR, GameDev i animacją 2 i 3D (na potrzeby VR, gier komputerowych oraz studiów animacji) przy współpracy z firmami - mówi dr hab. Marek A. Bednarczyk, prof. PJATK, dziekan Wydziału Informatyki.

Współpraca z biznesem- Ściśle współpracujemy z dużymi firmami. W tym roku odbywały się dla studentów Informatyki dodatkowe zajęcia ze specjalistami z Wirtualnej Polski (WP) - Akademia Programowania WP x PJATK, dla studentów Grafiki - dodatkowe zajęcia z animacji 3D ze specjalistami z KAZ Studio (Grupa Trefl) - mówi dr hab. Marek A. Bednarczyk, prof. PJATK, dziekan Wydziału Informatyki.
Uczelnia prowadzi też dynamiczną i efektywną współpracę z liceami i technikami. Wraz ze szkołą partnerską (17.LO w Gdyni) są organizatorami pierwszego na Pomorzu hackathonu dla uczniów szkół średnich (Young Smart).

8 czerwca odbył się Festiwal Japoński w PJATK Gdańsk, który cieszył się takim powodzeniem wśród wystawców i osób odwiedzających, że będzie to cykliczna impreza.

 • Trwa rekrutacja w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
 • Trwa rekrutacja w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Absolwenci PJATK wśród najlepiej zarabiającychAbsolwenci uczelni mogą pochwalić się również jednymi z najwyższych zarobków. Osoby, które ukończyły studia I stopnia na kierunku Informatyka na PJATK Gdańsk, znajdują się w czołówce najlepiej zarabiających absolwentów wszystkich kierunków technicznych w województwie pomorskim.

Natomiast absolwenci studiów I stopnia na kierunku Grafika na PJATK Gdańsk pod względem zarobków są w pierwszej trójce na terenie naszego województwa oraz w krajowej czołówce w obszarze sztuki. Studenci kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK zdobywają umiejętności pozwalające im na podjęcie pracy w wielu różnych sektorach rynku: od wydawnictw po agencje marketingowe oraz wewnętrzne działy graficzne międzynarodowych korporacji.

Najlepsza techniczna uczelnia niepublicznaPrestiż uczelni potwierdzają ogólnopolskie rankingi. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w ubiegłym roku została najlepszą niepubliczną uczelnią techniczną według rankingu "Perspektywy".

Rozwój uczelni i nowa siedzibaUczelnia istnieje od 30 lat, a w Gdańsku obecna jest już od 14 lat. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w ostatnim czasie rozwija się również pod względem infrastruktury dydaktycznej. Obecnie Wydział Informatyki znajduje się w samym centrum Gdańska, w zmodernizowanej przestrzeni kamienicy na Targu Drzewnym, w której niegdyś swoją siedzibę miał Dziennik Bałtycki.

Z kolei studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów korzystają z urokliwego budynku na Brzegach w Gdańsku-Oruni.

 • Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami w branży.
 • Uczelnia daje możliwość skorzystania z nowoczesnych
narzędzi i pomocy naukowych, oraz zapoznania się z wiodącymi trendami technologicznymi.
 • Trwa rekrutacja w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Szeroka oferta nauczaniaStudenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku mają możliwość realizacji zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych na Wydziale Informatyki i Wydziale Sztuki Nowych Mediów. W każdym przypadku uczelnia daje możliwość skorzystania z nowoczesnych narzędzi i pomocy naukowych oraz zapoznania się z wiodącymi trendami technologicznymi.

- Dzięki współpracy z biznesem na trójmiejskim rynku IT jesteśmy w stanie otworzyć studentom drzwi, które dotychczas były dla nich zamknięte. Podczas całego toku studiów na PJATK na kierunku Informatyka studenci poświęcają łącznie aż 720 godzin na realizację praktyk poza uczelnią, przygotowując się jednocześnie do wykonywania zawodu w przyszłości. Często, po zakończeniu cyklu praktyk przedsiębiorstwa oferują naszym studentom od razu zatrudnienie. Podczas studiów nasi studenci mogą angażować się w inne projekty realizowane we współpracy z biznesem, jak Akademia Programowania WP, czy zajęcia z animacji 2 i 3 D z Grupą Trefl - mówi inż. Michał Hyla, Pełnomocnik Rektora ds. Praktyk Studenckich w PJATK Gdańsk, wykładowca akademicki na Wydziale Informatyki.
W nadchodzącym roku akademickim rusza ze studiami II stopnia (studia magisterskie) na kierunku grafika (Wydział Sztuki Nowych Mediów). Zajęcia będą odbywały się w trybie stacjonarnym, trwającym 3 semestry.

- Mają za zadanie połączyć gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną z wybranych dziedzin kształcenia artystycznego, humanistycznego i technicznego z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi komputerowych. Na kierunku grafika oprócz projektowania graficznego mocno stawiamy również na animację 2D i 3D. Jako uczelnia aktywnie współpracujemy z pracodawcami, w tym studiami animacji i firmami z obszaru Game Dev - informuje dr Mariusz Sładczyk, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów.
Wydział Informatyki oferuje studia inżynierskie w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, gdzie silny nacisk jest kładziony na przedmioty specjalizacyjne dostosowane do trendów i wyzwań sektora IT.

- Największym zainteresowaniem cieszą się u nas: game dev, cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja (AI), aplikacje webowe. Rekrutacja na nowy rok akademicki 2024/2025 rozpocznie się 6 maja i potrwa do końca września lub do wyczerpania miejsc. Jak co roku dla naszych przyszłych studentów z zagranicy przygotowujemy intensywny kurs języka polskiego - wskazuje Monika Ostojska-Żurek, kierowniczka Działu Promocji PJATK Gdańsk.
Na 3. roku studiów studenci dokonują wyboru specjalizacji: Inżynieria Oprogramowania i Bazy Danych, Grafika komputerowa, GameDev, Aplikacje Internetowe, Systemy i Sieci komputerowe, Sztuczna Inteligencja, Internet Rzeczy.

- Specjalizacja Sztuczna Inteligencja to starannie zaprojektowany program, który zapewnia studentom dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu uczenia maszynowego i AI. Dzięki podziałowi na ścieżki tematyczne, studenci mają możliwość zgłębienia zagadnień związanych zarówno z klasycznymi metodami uczenia maszynowego, a także skupienia się na dynamicznie rozwijających się obszarach, takich jak przetwarzanie obrazu i tekstu. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w branży, która kładzie nacisk na zdobycie praktycznych umiejętności, które są obecnie najbardziej pożądane na rynku pracy. Specjalizacja nie tylko oferuje solidne podstawy, ale również daje studentom możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w dziedzinie uczenia maszynowego takimi jak głębokie modele języka czy modele generowania obrazu. Dzięki temu absolwenci będą doskonale przygotowani do rozpoczęcia kariery w branży sztucznej inteligencji oraz do dalszego rozwoju w tej fascynującej dziedzinie. Program został opracowany z myślą o zapewnieniu studentom wszechstronnego i aktualnego wykształcenia, które pozwoli im odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się świecie technologii - mówi mgr inż. Aleksander Obuchowski, wykładowca akademicki na Wydziale Informatyki PJATK Gdańsk, Specjalizacja Sztuczna Inteligencja.
- W PJATK Gdańsk każdy może nauczyć się pracować i rozwijać w Game Dev, niezależnie od tego, czy dana osoba jest bardziej kreatywna, czy techniczna. Game Dev łączy wszystkie przedmioty i umiejętności w wyjątkowy sposób - programowanie, grafikę, projektowanie, dźwięk, opowiadanie historii i zarządzanie, łącząc się w płynny interaktywny świat. To praca, która pozwala zapomnieć o nudzie i pracować z podobnie myślącymi, pełnymi pasji ludźmi. Rynek gier rośnie w coraz szybszym tempie, ponieważ liczba graczy, gier, konsol i platform do gier rośnie z czasem. Co więcej, umiejętności zdobyte na Game Dev będą mile widziane w każdej branży - mówi Aleksandr Polin, wykładowca akademicki na Wydziale Informatyki PJATK Gdański, specjalizacja Game Dev.
Od 2023 r. w Gdańsku ruszyło również Centrum Kształcenia Podyplomowego PJATK. Oznacza to, że w PJATK Gdańsk można podnieść swoje kompetencje na różnych kierunkach studiów podyplomowych, w tym MBA dla branży IT.

 • 8 czerwca odbył się Festiwal Japoński w PJATK Gdańsk.
 • Studenci aktywnie uczestniczą w kołach naukowych.
 • Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami w branży.

Atmosfera współistnienia różnych kulturStudenci doceniają fakt, że na uczelni panuje atmosfera współistnienia różnych kultur - prócz wszechobecnej kultury Japonii, gdański oddział PJATK może pochwalić się sporą grupą studentów zza granicy. Wykłady są prowadzone w języku polskim, ale PJATK również realizuje kursy dokształcające z języka polskiego dla studentów z zagranicy. Studenci Akademii mogą bezpłatnie uczestniczyć w kursie języka japońskiego.

Ponadto, studenci aktywnie uczestniczą w kołach naukowych. Na uczelni działa między innymi Koło Naukowe Hashcode, Odyseja Umysłu, Digital Painting i Concept Art, Projektowanie graficzne, drużyna e-sportowa Ninja PJATK oraz AZS Sekcja Brydża Sportowego. Nad wszystkim czuwają wykładowcy - wybitni specjaliści i praktycy w swoich dziedzinach, którzy dzielą się pasją ze swoimi studentami. Dużym atutem są również spotkania z twórcami, przedstawicielami firm z sektora IT oraz z pracodawcami.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 • PJATK Gdańsk, Targ Drzewny 9/11

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (18)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane