Fakty i opinie

Stypendium dla rówieśnika Trojmiasto.pl

Najnowszy artukuł na ten temat Wybraliście stypendystę Trojmiasto.pl
Życie studenta to nie tylko nauka, ale i przyjemności, a te kosztują. Dodatkowe stypendium przyda się niejednemu.
Życie studenta to nie tylko nauka, ale i przyjemności, a te kosztują. Dodatkowe stypendium przyda się niejednemu. fot. galeria trojmiasto.pl

Masz dokładnie 20 lat, urodziłeś się w Trójmieście i studiujesz? Przyda ci się parę groszy, by łatwiej dopiąć budżet? Jeśli będziesz miał trochę szczęścia, to pomożemy ci w tym.Czy znasz kogoś, kto urodził się 23 czerwca?

tak 18%
tak, ja sam(a) się tego dnia urodziłe(a)am 6%
nie 76%
zakończona Łącznie głosów: 717
Zapraszamy na małą wycieczkę w czasie, do czerwca 1998 roku. We Francji odbywały się wówczas mistrzostwa świata w piłce nożnej, firma Microsoft wypuściła na rynek nowy system operacyjny Windows 98, a we Frankfurcie nad Menem utworzono Europejski Bank Centralny. W Polsce też się działo: sieć komórkowa Plus uruchomiła telefony na kartę, czyli markę Simplus. Powstała także pierwsza telewizyjna platforma cyfrowa Wizja TV (już nie istnieje).

A jak wyglądał ten miesiąc w Trójmieście? Trudno powiedzieć, bo archiwum Trojmiasto.pl nie sięga tak daleko wstecz. Szczerze mówiąc, to jeszcze wtedy go nie było. By być dokładnym: właśnie wtedy powstawał portal Trojmiasto.pl, choć - jak przestało na firmę internetową - wyłącznie wirtualnie. W czerwcu 1998 r. zarejestrowana została bowiem nasza domena, czyli adres www.trojmiasto.pl.

Tak wspomina ten dzień Michał Kaczorowski, założyciel Trojmiasto.pl i redaktor naczelny portalu:

- Gdy byłem studentem politechniki, studiowałem w Gdańsku, imprezowałem w Sopocie, jeździłem do Gdyni do znajomych. Myślałem: przydałoby się jedno miejsce, gdzie będą informacje z całego Trójmiasta. Po studiach doświadczenie z internetem zdobywałem jako pracownik TASK - pierwszej uczelnianej sieci w Trójmieście. Internet dopiero raczkował, zapytałem w NASK o domenę trojmiasto.pl. Była wolna, było mnie stać. Zapłaciłem 150 zł za rok.
Zdjęcie wykonane w pierwszych latach działalności Trojmiasto.pl. Nasza redakcja składała się wówczas z dwóch osób: Agnieszki Bomby (dziś wiceprezes) i Michała Kaczorowskiego (prezes i redaktor naczelny). Dziś w Trojmiasto.pl pracuje ok. 90 osób.
Zdjęcie wykonane w pierwszych latach działalności Trojmiasto.pl. Nasza redakcja składała się wówczas z dwóch osób: Agnieszki Bomby (dziś wiceprezes) i Michała Kaczorowskiego (prezes i redaktor naczelny). Dziś w Trojmiasto.pl pracuje ok. 90 osób.

W tym roku świętujemy więc 20. rocznicę powstania portalu Trojmiasto.pl. I z tej okazji szukamy naszych rówieśników.Każdego dnia w Trójmieście rodzi się ok. 20 osób. Miesięcznie jest ich ok. 600. My szukamy tych urodzonych pod koniec czerwca 1998 roku, którzy studiują. Spośród nich wybierzemy jedną lub więcej osób, które urodziły się najbliżej daty rejestracji naszej domeny. Czyli 23 czerwca.

Szukamy rówieśników naszej redakcji. Ufundujemy stypendium tej osobie, która urodziła się jak najbliżej 23 czerwca 1998 r. i studiuje.
Szukamy rówieśników naszej redakcji. Ufundujemy stypendium tej osobie, która urodziła się jak najbliżej 23 czerwca 1998 r. i studiuje. fot. Alena Ozerova/123rf
Co zaproponujemy zwycięzcy naszych poszukiwań? Roczne stypendium w wysokości 12 tys. zł, które będziemy wypłacać w miesięcznych ratach w wysokości 1000 zł.

Ale chcielibyśmy też poznać równolatków Trojmiasto.pl. Podejrzeć ich życie, dowiedzieć się, jak wygląda ich dzień. Sprawdzić, czy są poważniejsi od nas, czy podobnie jak my - lubią się bawić, spędzać czas w Trójmieście, wiedzieć, co w trawie piszczy.

Jak zgłosić się do konkursu Rówieśnicy Trojmiasto.plJeśli więc:

 • urodziła(e)ś się w Trójmieście (liczy się miejsce urodzenia wpisane do dowodu osobistego) ok. 23 czerwca 1998 roku (im bliżej, tym większa szansa na wygraną),
 • jesteś przynajmniej na pierwszym roku studiów
 • i masz ochotę powalczyć o roczne stypendium w wysokości 12 tys. złotych, czekamy na twoje zgłoszenie.

Możesz je nam przesłać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Możesz też użyć adresu urodziny@trojmiasto.pl Po wysłaniu maila, w odpowiedzi otrzymasz link do formularza.

Co, jeśli studentów urodzonych w Trójmieście 23 czerwca 1998 będzie więcej? W portalu zamieścimy sylwetki wszystkich uczestników zabawy. O przyznaniu stypendium zadecydują czytelnicy portalu w głosowaniu.

Zobacz regulamin akcji Rówieśnicy Trojmiasto.pl (PDF)

Opinie (69) 8 zablokowanych

 • 20 lat? Jak ja bym chciał mieć taki wiek

  Byłem już dwa razy starszy jak sie odpaliliscie. Gratulacje i wszystkiego najlepszego z okazji jubileuszu

  • 69 6

 • Ja się nie łapię, ale koledzy mojego dziecka już tak ;)

  • 14 2

 • hehe, juz wiem na jaki artykuły pierwszej potrzeby beneficjent-student to wyda: new balancey, selfstick i ajfon;)

  ;)

  • 24 11

 • Myślisz, że studenci są aż tak głupi, żeby kupować ajfony?

  • 9 3

 • A niech wydaje na co chce, bronisz mu? :)

  • 12 2

 • Pokolenie androida, które bez smartfona nie trafi do wucetu....

  Mam styczność z takimi, nie wie jak scyzoryk otworzyć i kiedy się woda zagotuje, bo czajnik się sam nie wyłącza, bo stoi na gazie... Kabaret....

  • 40 22

 • Brak tytuł i

  Pamiętam mialem wtedy 12 lat. Czekałem z niecierpliwością na mundial we Francji zeby zobaczyć wszystkie gwiazdy piłki. Pamiętacie dźwięk wybieranego połączenia z Internetem przez modem. I uwagi rodziców tylko za dlugo nie siedz bo czkam na wazny telefon.

  • 41 0

 • Kontra pokolenie 'weź synek mi napraw bo nierozumnie'

  To samo Twoi dziadkowie mówili o samochodach, a jakoś nie trzymasz się konia :)

  • 23 2

 • Bardziej nie siedź długo, bo 6pln/godzinę :D

  • 17 0

 • Nie studiuję i mam 20 lat razy pewien mnożnik. Wnioskuję o rozszerzenie regulaminu.

  Kto jest za ?

  • 35 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.