Fakty i opinie

Sukces akcji "Zaszczep się w majówkę"

Kolejka do tymczasowego punktu szczepień w centrum Gdyni.

Sukces akcji "Zaszczep się w majówkę" w Gdyni. W punkcie szczepień przy Teatrze MuzycznymMapka od rana do godz. 13:30, tylko 1 maja zaszczepiło się prawie 500 osób. Akcja cieszyła się popularnością także w majową niedzielę.Aktualizacja, 2.05. - Również w majową niedzielę nie brakowało chętnych do szczepionek. Czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta informowali nas o długiej kolejce do punktu szczepień w Gdyni.

Również w niedzielę, 2 maja, chętnych do zaszczepienia się było bardzo wielu.


Aktualizacja, godz. 18:43
- W kolejce oczekuje jeszcze 150 osób. Oznacza to, że wszystkie dawki szczepionki przygotowane na dziś zostaną wykorzystane - informuje biuro wojewody pomorskiego.


Od godz. 9 w centrum Gdyni ustawiła się długa kolejka chętnych, pragnących zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson and Johnson. Szczepienia prowadzone są od godz. 9 na dawnym parkingu przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Od samego rana filmy z akcji szczepienia się w Gdyni spływają na Raport z Trójmiasta

Kolejka do szczepienia w Gdyni

Początek i koniec kolejki na szczepienie w punkcie na parkingu przy plaży miejskiej w Gdyni


Zaskoczeni sukcesem organizatorzy już o godz. 11 musieli wysyłać komunikat informujący, że chętnych jest tak wielu, że wszystkich prawdopodobnie nie uda się zaszczepić.

"Uprzejmie informujemy, że punkt Zaszczep się majówkę (Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1) jest w stanie zaszczepić jeszcze ok. 850 osób. Aktualnie na szczepienie czeka 450 chętnych. Mamy więc na dziś jeszcze 400 miejsc wolnych (co oznacza ok. 4 h oczekiwania, tempo szczepień 100 osób/godzinę). Na majówkowe szczepienia zapraszamy jutro i w poniedziałek. Punkt czynny w godzinach 9-19" - informowali.
W tym punkcie szczepić mogą się wszystkie osoby posiadające e-skierowanie. Nie trzeba się jednak wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść, odczekać swoje i już można się szczepić.

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze z e-skierowaniem,
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze z e-skierowaniem,
  • 1, 2, 3 maja zaszczepić się mogą także osoby 30+, które zimą zgłosiły chęć zaszczepienia na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały e-skierowanie.


Akcja będzie prowadzona do zakończenia zapasu preparatów.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (934)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »