Fakty i opinie

stat

Światło wróci na ciemne ulice

interwencja trojmiasto.pl

- Po godz. 7 rano w części Gdyni zobacz na mapie Gdyni od kilku tygodni panują egipskie ciemności, bo lampy gasną długo przed świtem - mówi pani Katarzyna. - To awaria sterownika, który zostanie naprawiony w najbliższych dniach - obiecują urzędnicy.Czy ulice i chodniki w twojej okolicy są dobrze oświetlone?

tak, nie mam uwag 29%
ulice tak, ale chodniki nie 8%
różnie bywa, zależy od miejsca 32%
nie, w większości miejsc jest za ciemno 31%
zakończona Łącznie głosów: 658
Nasza czytelniczka, pani Katarzyna, codziennie dojeżdża do pracy w centrum Gdyni z Chyloni. I twierdzi, że od paru tygodni jest to znacznie bardziej niebezpieczne niż na co dzień.

- Na ul. Orlicz-Dreszera zobacz na mapie Gdyni jest ciemno jak w lesie. Od listopada o godz. 7 jest jeszcze ciemno, a żadna latarnia nie świeci. Co ciekawe, kilkaset metrów dalej, na ul. Komandorskiej zobacz na mapie Gdyni, oświetlenie działa i wyłącza się, gdy rzeczywiście robi się jasno - opowiada pani Katarzyna. - Tędy chodzą dzieci do szkoły, a niewielu kierowców jeździ tam ostrożnie - dodaje.
Poinformowaliśmy o tym urzędników. Okazało się, że zawiódł zegar sterujący oświetleniem, który zepsuł się i kompletnie rozregulował.

- Zostało to już zgłoszone konserwatorowi, z którym mamy umowę na utrzymanie tych urządzeń. W ciągu kilku najbliższych dni usterka zostanie usunięta - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

Opinie (68) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.