Fakty i opinie

Święto chleba i koncert na Ołowiance

Ostatnia sobota upłynęła pod znakiem chleba. Piekarze wykonali najdłuższy łańcuch z pączków i bułek maślanych - który po zmierzeniu został podzielony między wszystkimi widzami imprezy. Emocje towarzyszyły również wypiekowi najdłuższego warkocza - który wychodził z pieca na bieżąco dorabiany przez sześć godzin. Staraniem kilku osób udało uniknąć się przerwania łańcucha i warkocz okazale prezentował się na kilku stołach na Targu Węglowym. Wokół stołu znajdowały się stoiska przeróżnych cukierni i piekarni z  wieloma imponującymi wypiekami. Przeprowadzony wśród publiczności konkurs na najciekawsze stoisko wygrała Piekarnia Brot Star z Kokoszkowych.
Można było kupić bułki, rogale, a także znakomitsze wypieki - cały dochód jaki przeznaczyliśmy na smakołyki trafi do jednej z rodzin, która od lat wystawiała się w ramach Jarmarku, a której w tym roku powódź zniszczyła cały dobytek.

Festyn chleba był nie lada atrakcją dla turystów i miejscowych rodzin z dziećmi. Młodzież tłumnie zgromadziła się nad Motławą. Na Ołowiance wieczorową porą zagrali: Zespół Kowalski i Urszula. O 23:00 młodzież z "Konikiem na biegunach" na ustach ze słodkim wspomnieniem koncertu kierowała się w stronę środków komunikacji ZKM, specjalnie podstawionych na tę okoliczność.

Wyrabianie ciastaplecionka wychodząca z piecaTuż przed końcem wypieku
Najdłuższy łańcuch z pączków i bułekkrokodyl z ciastaKoncert Urszuli

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.