Fakty i opinie

stat

Łeb zwierzęcia zawieszony w lesie

Na to odrażające znalezisko natknął się nasz czytelnik spacerując w niedzielne popołudnie z rodziną w okolicach Twierdzy Wisłoujście. Po kliknięciu w zdjęcie pokaże się fotografia w oryginalnej wersji.
Na to odrażające znalezisko natknął się nasz czytelnik spacerując w niedzielne popołudnie z rodziną w okolicach Twierdzy Wisłoujście. Po kliknięciu w zdjęcie pokaże się fotografia w oryginalnej wersji. Fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Podczas niedzielnego spaceru z rodziną w okolicach Twierdzy Wisłoujście zobacz na mapie Gdańska nasz czytelnik natknął się na świński łeb zawieszony na sznurze na trójnogu z gałęzi.Według ciebie znalezisko może oznaczać:

głupią zabawę kogoś niepoważnego

51%

odprawiano w tym miejscu rytuały

29%

ktoś chciał odstraszyć zwierzęta

2%

nie mam pojęcia

18%
- Byłem na niedzielnym spacerze z rodziną przy Twierdzy Wisłoujście. Chodziliśmy w okolicy bunkrów i w pewnym momencie natknęliśmy się na to, co najmniej dziwne, znalezisko. Nie wiem, czy była to pułapka na dzikie zwierzęta, czy element jakiegoś rytuału. Na szczęście moje dzieci skończyły już 14 lat i taki widok nie zostanie im na długo w pamięci. Jednak współczuję ludziom, którzy byli tego samego dnia w tym miejscu z mniejszymi dziećmi - relacjonuje nasz czytelnik.
Wykonane przez naszego czytelnika zdjęcia potwierdzają, że znalezisko można określić jako odrażające, a co najmniej budzące niesmak. Przecięty na pół świński łeb zawieszony był na trójnogu.

Na pierwszy rzut oka znalezisko wygląda jak pułapka na dzikie zwierzęta, dlatego w tej sprawie skontaktowaliśmy się z Nadleśnictwem Gdańsk.

- Na wstępie pragnę tylko powiedzieć, że nie jest to teren przynależący do nas. Ja sam nie poluję, ale znam mnóstwo myśliwych i przyznam szczerze, że jeszcze w życiu się z czymś takim nie spotkałem. Gdyby zrobił to któryś z myśliwych (nie wiem, po co) byłoby to złamanie etosu łowieckiego. Jednak jestem bardziej niż pewien, że nie ma to nic wspólnego z łowiectwem - mówi Łukasz Plonus z Nadleśnictwa Gdańsk.
Również władze Twierdzy Wisłoujście nie wiedzą, skąd wzięły się szczątki zwierzęcia w lesie otaczającym twierdzę. Dlatego pozostaje nam pytanie bez odpowiedzi, kto i dlaczego postanowił wykorzystać świński łeb w tak nietypowy sposób.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (258)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.