Fakty i opinie

stat

Sygnalizacja myli kierowców. Drogowcy: Poprawimy to

interwencja trojmiasto.pl

Kierowcy zatrzymują się, chociaż czerwone światło nie jest dla nich.


- Już kilka razy stawałem za kierowcą, który zatrzymywał się na górnym odcinku ul. Kieleckiej zobacz na mapie Gdyni, bo myślał, że ma czerwone światło, które w rzeczywistości dotyczy wyjeżdżających z prawej - mówi nasz czytelnik. - Zmienimy to w najbliższych dniach - odpowiadają drogowcy.Zdarza ci się nie wiedzieć, kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu?

tak, czasami 33%
tak, ale tylko w miejscach, których nie znam 38%
nie, nigdy 29%
zakończona Łącznie głosów: 1633
Pan Paweł twierdzi, że z podobną sytuacją spotyka się co kilka dni.

- Zwłaszcza gdy jest ciemno i pada, kierowcy mogą do końca nie widzieć, w jakim kierunku jest ustawiony sygnalizator. Gdy zapala się czerwone, to odruchowo hamują - opowiada nasz czytelnik.
Twierdzi także, że powoduje to nie tylko niepotrzebne zatory na drodze, ale także bardzo niebezpieczne sytuacje, bo niewielu spodziewa się tam zatrzymujących się nagle samochodów.

Urzędnicy o problemie dowiedzieli się od nas.

- Jest to pierwsza tego typu sugestia od czasu modernizacji sygnalizacji na skrzyżowaniu, która miała miejsce kilka lat temu. Niemniej jednak, aby wykluczyć możliwość błędnego zasugerowania się sygnalizatorem przeznaczonym dla wlotu poprzecznego, w ciągu najbliższych kilku dni ramię wysięgnika masztu sygnalizacji zostanie obrócone w taki sposób, że sygnał dla wlotu ul. Witomińskiej nie będzie widoczny dla kierujących jadących ul. Kielecką - informuje Michał Miszewski z Działu Inżynierii Transportu Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Opinie (140)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.