Fakty i opinie

stat

Sylwester pod chmurką w Trójmieście. Koncerty w Gdyni i Gdańsku

Dawid Podsiadło będzie główną gwiazdą imprezy sylwestrowej, która odbędzie się na skwerze Kościuszki w Gdyni.
Dawid Podsiadło będzie główną gwiazdą imprezy sylwestrowej, która odbędzie się na skwerze Kościuszki w Gdyni. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Do końca 2016 roku pozostał nieco ponad miesiąc, ale miasta już ogłosiły, jak będzie można spędzić w nich wieczór sylwestrowy pod gołym niebem. W Gdyni wystąpią Fisz Emade i Dawid Podsiadło, Gdańsk zaprasza na koncert zespołu Big Cyc, a w Sopocie - jak co roku - koncertu nie będzie, będą za to fajerwerki.Masz już plany na tegorocznego sylwestra?

tak, spokojnie czekam na koniec roku 21%
owszem, ale to nic pewnego 7%
nie, ale powoli zaczynam czegoś szukać 16%
nie, jeszcze sporo czasu 18%
nie świętuję nadejścia nowego roku, to dla mnie zwykły dzień 27%
będę pracować 11%
zakończona Łącznie głosów: 1872
Wszystko o Sylwestrze 2016: restauracje, hotele, atrakcje

Gdynia stawia na młodych

W tym roku władze miasta chcą przyciągnąć do centrum przede wszystkim młodych odbiorców, szukających ambitniejszej muzyki w sylwestra. Na scenie wystąpi trójmiejski zespół Gentleman!, później bracia Waglewscy, czyli Fisz Emade Tworzywo, a jako gwiazda główna - Dawid Podsiadło. Po pokazie fajerwerków na scenie pojawi się DJ Ricardo.

Impreza rozpocznie się o godz. 21, bramy zostaną otwarte godzinę wcześniej.

Nowością, która ma zatrzymać słuchaczy i widzów na dłużej na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni, będzie oddzielona od sceny strefa gastronomiczna. Będzie można tam usiąść przy stoliku, odpocząć, porozmawiać, zjeść i wypić ciepłe potrawy i napoje.

- Wychodzimy z nową inicjatywą do mieszkańców i gości. Nie chcemy, żeby atrakcją był koncert czy moment fajerwerków. Pragniemy dać szanse na spotkanie w ten dzień i wspólne spędzenie czasu zwłaszcza młodym - opowiada Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Posty na portalach społecznościowych

Gdyński sylwester ma także mocno zaistnieć w mediach społecznościowych. Dlatego w centralnym punkcie strefy gastronomicznej ma stanąć wielkoformatowy napis #WGDYNI.

- Każdy, kto zrobi sobie zdjęcie przy napisie, ma szansę na wygranie nagród. Wystarczy wziąć udział w konkursie na Instagramie. Niebawem rozpoczniemy promocję wydarzenia w serwisach społecznościowych - zapowiada Wiktoria Wysocka z Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Gdyni.
Budżet imprezy obejmujący promocję, zabezpieczenie i sprzątanie to 535 tys zł.

Zespół Big Cyc wystąpi podczas sylwestrowej imprezy na Targu Węglowym w Gdańsku.
Zespół Big Cyc wystąpi podczas sylwestrowej imprezy na Targu Węglowym w Gdańsku. fot. Dominik Staniszewski/trojmiasto.pl

Gdańsk muzycznie skromnie, ale z kołem i lodowiskiem

W Gdańsku w tym roku impreza rozpocznie się o godz. 22. O 22.30 na scenie na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska pojawi się zespół Big Cyc.

Ma być nieco skromniej niż w ubiegłych latach.

- Nie mamy dużych środków do wykorzystania, od stacji telewizyjnych nie otrzymaliśmy propozycji zorganizowania imprezy, a wiadomo, że to takie wydarzenia ściągają gwiazdy. Stawiamy na znaną kapelę, która ma swoim dorobku sporo hitów, więc z pewnością publiczność będzie się dobrze bawiła - opowiada Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej Gdańsk, organizatora sylwestrowego koncertu.
O północy niebo nad śródmieściem rozświetli spektakularny 15-minutowy pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki.

W Gdańsku nie zabraknie atrakcji, których nie było w zeszłym roku. Na Targu Węglowym już stanęło przeniesione z Wyspy Spichrzów koło widokowe, obok którego powstanie syntetyczne lodowisko. Pozostaną tam do końca stycznia.

Budżet tegorocznej sylwestrowej imprezy w Gdańsku to 200 tys. zł.
W Sopocie, jak co roku, nie będzie koncertu, lecz pokaz fajerwerków o północy.
W Sopocie, jak co roku, nie będzie koncertu, lecz pokaz fajerwerków o północy. fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl

W Sopocie wyłącznie pokaz fajerwerków

W Sopocie tradycyjnie sylwester miejski nie jest organizowany. Niezależne od siebie komercyjne imprezy organizują sopockie kluby.

Przegląd imprez sylwestrowych w Trójmieście

Jedyną ogólnodostępną atrakcją jest pokaz fajerwerków na plaży przy molo zobacz na mapie Sopotu. Organizuje go Kąpielisko Morskie Sopot. Będzie dostępny dla wszystkich.

- Tradycyjnie, nie robimy imprezy sylwestrowej. Nie zabiegaliśmy też o wspólną organizację ze stacjami telewizyjnymi - wyjaśnia Magdalena Jachim, rzecznik UM w Sopocie.

Zeszłoroczna sylwestrowa zabawa w Gdańsku


Zeszłoroczny koncert sylwestrowy na skwerze Kościuszki w Gdyni

Opinie (300) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.