Fakty i opinie

stat

Sylwester pod chmurką w Trójmieście. W tym roku skromniej

Najnowszy artukuł na ten temat

Mężczyzna wypadł z okna podczas zabawy sylwestrowej

Dla wielu największą atrakcją imprez pod chmurką jest pokaz sztucznych ogni.
Dla wielu największą atrakcją imprez pod chmurką jest pokaz sztucznych ogni. fot. skavi/ czytelnik Trojmiasto.pl

Do końca 2015 roku pozostał miesiąc, więc sprawdzamy, jakie atrakcje miasta szykują z okazji sylwestra. W tym roku, jak zapowiadają organizatorzy, będzie taniej i skromniej niż ostatnimi laty.Masz już plany na tegorocznego sylwestra?

tak, spokojnie czekam na koniec roku 21%
tak, ale to jeszcze nic pewnego, 7%
nie, ale zaczynam powoli się rozglądać za lokalizacją 17%
nie, jeszcze sporo czasu 16%
to dla mnie zwykły dzień 39%
zakończona Łącznie głosów: 1312
W przypadku Gdyni powodem oszczędności jest zakończenie dwuletniego mariażu z Telewizją Polsat. W roku ubiegłym na scenie na Skwerze Kościuszki podczas kilkugodzinnego show wystąpiło ponad 20 artystów, m.in. Krzysztof Krawczyk, Ewa Farna, Doda, Kamil Bednarek, zespół Enej, Kombii i Big Cyc. Współorganizacja imprezy kosztowała gdyński magistrat milion złotych, ale pod chmurką bawiło się 100 tys. osób i ponad 4 mln widzów przed telewizorami.

Przegląd imprez sylwestrowych w Trójmieście

Gdynia stawia na Cugowskich

Jeszcze efektowniej impreza wypadła przed dwoma laty, ale obydwie strony - jak informowaliśmy już w sierpniu - doszły do wniosku, że współpracy kontynuować nie będą.

To nie oznacza, że miejska impreza plenerowa nie odbędzie się. Gdynia zorganizuje koncert własnymi siłami. Niektórzy liczyli na wykorzystanie odświeżonej przestrzeni pl. Grunwaldzkiego zobacz na mapie Gdyni, ale nie brano tego pod uwagę. Lokalizacja nie zmieni się i scena o wymiarach 12x35 metrów ponownie stanie na Skwerze Kościuszki przed płytą Marynarza Polskiego zobacz na mapie Gdyni.

Zobacz też: Serwis specjalny Sylwester 2015

Plenerowa zabawa rozpocznie się o 20.15, a prowadzącym będzie Paweł Konjo Konnak.

- Na rozgrzewkę muzykę zagra DJ Przemek Romanica. Później scenę przejmie trójmiejski muzyk Tymon Tymański. Jego koncert potrwa około godziny. Później przyjdzie czas na rodzinne granie, gdyż do zespołu Bracia - założonego przez Wojciecha i Piotra Cugowskich - dołączy ich ojciec Krzysztof, który wystąpi bez towarzyszenia zespołu, bowiem ten zakończył oficjalną działalność - opowiada Sebastian Drausal, rzecznik prasowy UM w Gdyni
Przed północą tradycyjne życzenia noworoczne, a następnie pokaz sztucznych ogni, który zakończy się 30 minut po północy.

Budżet tegorocznej imprezy to 400 tys. zł.

Gdańsk na fanów Genesis

W Gdańsku w tym roku impreza rozpocznie się o godz. 21.30. Koncert na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska otworzy młody trójmiejski zespół funkowy Funkloopy. Gwiazdą wieczoru będzie Ray Wilson z zespołem Genesis Classic, który przedstawi wraz z towarzyszącymi muzykami największe przeboje grupy Genesis. Na Targu Węglowym nie zabraknie takich hitów, jak "No Son of Mine", "Congo", "Land of Confusion" czy "Jesus he knows me". Artysta zaprezentuje też swoją solową twórczość oraz piosenki zespołu Stiltskin - rockowej formacji, której jest założycielem.

- W przerwach między koncertami nie zabraknie muzyki dyskotekowej, która powinna wypełnić czas osobom zebranym na Targu Węglowym. Kulminacyjnym punktem będzie jak zawsze pokaz sztucznych ogni - wyjaśnia Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej Gdańsk, organizatora sylwestrowego koncertu.
Potrwa 13-minut, a towarzyszyć będzie mu muzyka. Jak zapewniają organizatorzy, nad tym, by wypadł jak najokazalej, ekipa pirotechników pracuje już od początku listopada. Sam montaż ładunków zajmie ok. 48 godzin.

Organizacja imprezy będzie kosztowała ok. 220 tys. zł. W zeszłym roku było to 200 tys. zł.

W Sopocie tylko fajerwerki

W Sopocie tradycyjnie sylwester miejski nie jest organizowany. Niezależne od siebie komercyjne imprezy organizują sopockie kluby, jedyną ogólnodostępną atrakcją jest pokaz fajerwerków na plaży przy molo zobacz na mapie Sopotu.

Organizuje go Kąpielisko Morskie Sopot, ale będzie on dostępny dla wszystkich.

- Mamy nadzieję, że w tym roku uda się go skutecznie przeprowadzić i obędzie się bez żadnych problemów - mówi Marcin Kulwas z KMS, nawiązując do sytuacji z poprzedniego sylwestra, kiedy to - mimo przygotowanych fajerwerków - na plaży nie pojawiła się żadna osoba posiadająca uprawnienia, żeby je odpalić.

Tak wyglądała zeszłoroczna impreza sylwestrowa w Gdyni


Zeszłoroczny Sylwester na Targu Węglowym w Gdańsku

Opinie (121) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.