Fakty i opinie

stat

Sylwester pod chmurką w Trójmieście. Koncerty w Gdyni i Gdańsku

Najnowszy artukuł na ten temat

Radni Gdyni chcą laserów zamiast fajerwerków

Zespół Łąki Łan ma zapewnić energetyczną zabawę zgromadzonym na skwerze Kościuszki w Gdyni.
Zespół Łąki Łan ma zapewnić energetyczną zabawę zgromadzonym na skwerze Kościuszki w Gdyni. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Do Sylwestra pozostał prawie miesiąc, ale znamy już miejskie atrakcje na tę wyjątkową noc. W Gdańsku będą 15-minutowe fajerwerki, oraz zespół De Mono. W Gdyni zagra m.in. zespół Łąki Łan, a koncertowi będą towarzyszyły ekologiczne hasła. W Sopocie - jak co roku - koncertu nie będzie, ale będą za to fajerwerki nad molo.Sylwester

Sylwester 2017/2018 w Trójmieściewszystkie imprezy w jednym miejscu

znajdź imprezy sylwestrowe dla siebie >>

Masz już plany na tegorocznego Sylwestra?

tak, spokojnie czekam na koniec roku 22%
owszem, ale to nic pewnego 7%
nie, ale powoli zaczynam się za czymś rozglądać 15%
nie, jest jeszcze dużo czasu 16%
nie świętuję Sylwestra, to dla mnie zwykły dzień 30%
będę pracować 10%
zakończona Łącznie głosów: 1658

W Gdyni koncert Łąki Łan i ekologiaW Gdyni po raz kolejny postawiono na muzykę alternatywną. Władze miasta nie ukrywają, że pod scenę chcą, podobnie jak przed rokiem, przyciągnąć przede wszystkim młodych słuchaczy, szukających tego wieczoru ambitniejszej muzyki. Na scenie wystąpią zespoły XXANAXX oraz - jako gwiazda - słynący z energetycznych koncertów zespół Łąki Łan.

O rozgrzanie publiczności zadba też MajLo, 24-letni kompozytor z Gdańska, producent, skrzypek, gitarzysta i jazzman, którego utwór wykorzystano w czołówce serialu TVN Diagnoza.

Wizualizacja sceny sylwestrowej w Gdyni.
Wizualizacja sceny sylwestrowej w Gdyni. mat. prasowe
Po północy, fajerwerkach i toaście z władzami miasta, za konsoletą stanie Novika.

Scena na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni ma w tym roku nawiązywać do Daru Pomorza i przywodzić na myśl jeden z żagli rejowych tego okrętu. Tak jak przed rokiem pojawi się strefa gastronomiczna.

Zeszłoroczny Sylwester w Gdyni

- Będzie się tam można rozgrzać czekoladą, posilić drobnymi przekąskami, odpoczywając od zgiełku. Pojawi się też tzw. strefa ciepła. Zaopatrzone w grzyby grzewcze i recyklingowe siedziska miejsce pozwoli na ogrzanie się między koncertami - opowiada Agata Braun, przedstawiciel Smile Reprezent, producenta imprezy.
Na terenie koncertu ustawione zostaną trzy pojemniki w kształcie ryb do odpadów segregowanych mających nawiązywać do rybek znajdujących się na bulwarze.

- Zależy nam na łączeniu zabawy z edukacją i poszerzeniu świadomości mieszkańców. Po zakończeniu sylwestra posegregowane odpady trafią do Ekodoliny. Rybki będą także częścią akcji instagramowej promującej Gdynię jako Ekomiasto - dodaje Agata Braun.
Budżet imprezy, obejmujący promocję, zabezpieczenie i sprzątanie to 505 tys. zł.

W Gdańsku sylwester z grupą De MonoW Gdańsku na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska sylwestrowa zabawa pod chmurką zacznie się już o godzinie 22. Na dużej scenie plenerowej rozpocznie się koncert sylwestrowy, którego gwiazdą będzie zespół De Mono. Muzycy tej grupy w tym roku świętują 30 lat wspólnego grania na scenie.

Grupa De Mono w tym roku świętowała 30-lecie istnienia. Ostatni koncert w ramach jubileuszu zagrają podczas sylwestra w Gdańsku.
Grupa De Mono w tym roku świętowała 30-lecie istnienia. Ostatni koncert w ramach jubileuszu zagrają podczas sylwestra w Gdańsku. fot. Maciej Warowny
Z tej okazji od marca podróżują po Polsce, a podczas koncertów w ramach trasy 30/30 prezentują utwory ze swojego najnowszego krążka XXX. Są tam poza nowszymi piosenkami ich nieśmiertelne przeboje, takie jak "Kochać inaczej", "Statki na niebie", "Póki na to czas", "Moje miasto nocą" czy "Zostańmy sami", które zapewne zabrzmią także podczas gdańskiego koncertu w Sylwestra.

O północy rozpocznie się pokaz fajerwerków: niebo nad śródmieściem Gdańska rozświetli 15-minutowy pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki. Nad projektem i scenariuszem tego widowiska profesjonalna ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada. Do pokazu zostaną użyte ładunki, których montaż na miejscu zajmie około 48 godzin.

Budżet tegorocznej sylwestrowej imprezy w Gdańsku to - jak przed rokiem - 200 tys. zł.

Zeszłoroczny Sylwester w GdańskuW Sopocie pokaz fajerwerkówW Sopocie tradycyjnie sylwester miejski nie jest organizowany. Niezależne od siebie komercyjne imprezy organizują sopockie kluby.

W Sopocie jak zawsze dla zebranych przygotowano widowiskowy pokaz sztucznych ogni.
W Sopocie jak zawsze dla zebranych przygotowano widowiskowy pokaz sztucznych ogni. fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl
Przegląd imprez sylwestrowych w Trójmieście

Jedyną ogólnodostępną atrakcją jest pokaz fajerwerków na plaży przy molo zobacz na mapie Sopotu. Organizuje go Kąpielisko Morskie Sopot.


Fajerwerki na skwerze Kościuszki

Opinie (168) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.