Fakty i opinie

Szadółki rozdają kompost. Koszt z dowozem: 1 zł

"Czarne złoto", czyli kompost z Szadółek, produkowany jest z odpadów bio, segregowanych przez mieszkańców.
"Czarne złoto", czyli kompost z Szadółek, produkowany jest z odpadów bio, segregowanych przez mieszkańców. mat.prasowe

"Czarne złoto" ogrodników, czyli kompost produkowany z odpadów bio, rozdaje mieszkańcom Zakład Utylizacyjny w Szadółkach. Koszt to symboliczna złotówka, transport gratis. Akcja trwa od poniedziałku do końca maja.Jakie rośliny masz w domowym ogródku?

głównie kwiaty 18%
kwiaty i zioła 12%
tylko trawę 15%
warzywa i krzewy owocowe 26%
nie mam ogródka 29%
zakończona Łącznie głosów: 727
Masz działkę, ogród, lub rośliny na balkonie? Skorzystaj z ekologicznego kompostu produkowanego na terenie składowiska odpadów w Szadółkach. Zakład Utylizacyjny do końca maja postanowił rozdawać swoje "czarne złoto" wszystkim chętnym.

Zobacz: Trójmiasto rozkwitło na wiosnę

- W maju mieszkańcy Gdańska, którzy dokonują opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, mogą skorzystać z oferty na zakup środka poprawiającego właściwości gleby w atrakcyjnej cenie 1 zł netto za tonę, z opcją jednorazowego transportu pod wskazany adres w obrębie Gdańska - informuje Iwona Bolt, rzecznik ZU w Szadółkach. - Wiosna to moment, gdy przyroda budzi się do życia. I nie zmienia tego fakt panującej obecnie epidemii. Na szczęście możemy już spędzać czas na świeżym powietrzu, także w swoich przydomowych ogródkach czy na działkach. Panująca susza nie sprzyja odradzającej się roślinności, dlatego wspólnie z Gdańskimi Usługami Komunalnymi postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców Gdańska i przyrodę, oferując kompost, który jest produkowany w zakładzie z odpadów zielonych i bio zbieranych przez mieszkańców - podkreśla.
Akcja bezpłatnego rozwożenia kompostu trwa do końca maja.
Akcja bezpłatnego rozwożenia kompostu trwa do końca maja. mat.prasowe
Składanie zamówień możliwe jest drogą elektroniczną pod adresami e-mailowymi: mwawrzyniak@zut.com.pl lub kompost@zut.com.pl oraz telefonicznie, dzwoniąc pod dedykowany do sprzedaży numer tel. 728 895 362 w godzinach 7-13.

Usługi ogrodnicze w Trójmieście- Po złożeniu zamówienia ustalone zostaną kwestie transportu, który odbywać się będzie dwa dni w tygodniu z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Liczy się kolejność zgłoszeń. Minimalna ilość zamówionego produktu z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres na terenie Gdańska to 100 kg, a maksymalna - 1 tona - wskazuje Bolt.
Bezpłatny transport kompostu to - jak mówi Bartosz Piotrusiewicz, prezes GUK - ukłon w stronę mieszkańców, którzy codziennie w swoich domach segregują odpady i z roku na rok robią to coraz lepiej.

Czytaj też: Nowa kompostownia na Szadółkach uroczyście otwarta

- Cieszę się, że tym sposobem każdy mieszkaniec Gdańska, który segreguje odpady, będzie mógł skorzystać z produktu, do wytworzenia którego również się przyczynił - mówi Piotrusiewicz.

Wszystko o segregacji śmieciTrzeba pamiętać, że kompost z Szadółek może zawierać śladowe ilości drobnego szkła i folii. Dlatego nie nadaje się do uprawy roślin jadalnych, ale świetnie sprawdza się przy hodowli kwiatów, czy trawników.

W styczniu tego roku otwarto nową kompostownię.