Fakty i opinie

Szczepienia COVID-19. Problemy z rejestracją i topniejąca pula miejsc

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe terminy w programie szczepień przeciw COVID-19

Od piątku, 22 stycznia, na szczepienia przeciw COVID-19 rejestrowali się seniorzy powyżej 70. r.ż.
Od piątku, 22 stycznia, na szczepienia przeciw COVID-19 rejestrowali się seniorzy powyżej 70. r.ż. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Trwa kolejny etap rejestracji na szczepienia COVID-19. Od piątku, 22 stycznia, od godz. 6 rejestrować się mogą osoby powyżej 70. r.ż., a sam proces szczepień w tej grupie wiekowej rozpocznie się 25 stycznia. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu termin można zarezerwować telefonicznie, online lub kontaktując się z punktem szczepień. Niestety, żadna z tych opcji nie gwarantuje sukcesu - infolinie są przepełnione (po otwarciu rejestracji dzwoniło 300 tys. osób na minutę), strona się wiesza i nawet jeśli uda nam się skontaktować z rejestracją, nie oznacza to, że znajdzie się dla nas wolne miejsce w wybranej przychodni.Pierwszą dawkę szczepień ma już za sobą wielu medyków, etap rejestracji przeszli już seniorzy powyżej 80. roku życia. W piątek, 22 stycznia, o godz. 6 rozpoczął się kolejny etap Narodowego Programu Szczepień, podczas którego umawiać się na szczepienia mogą seniorzy powyżej 70. r.ż.

- Przez pierwsze trzy godziny za pośrednictwem dostępnych kanałów zarejestrowało się ponad 150 tys. osób - mówił podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KPRM, koordynator programu ds. szczepień. - W piku mieliśmy 300 tys. prób połączeń na minutę. Stąd też wystąpiły i występują problemy z dodzwonieniem się. Na infolinii pracuje prawie 2 tys. osób, ale system nie jest w stanie tego wytrzymać, prosimy o cierpliwość.
Michał Dworczyk poinformował, że do końca pierwszego kwartału zaszczepionych zostanie 3,1 mln osób. Wolnych terminów pozostało już tylko 150 tys., bowiem do tej pory w gronie zarejestrowanych i zaszczepionych jest już 2,95 mln osób.

Koronawirus Gdańsk - Gdynia - Sopot - wszystko o COVID-19 w Trójmieście


Szczepienia przeciwko COVID-19 - aktualne informacje
Szczepienia przeciwko COVID-19 - aktualne informacje Graf. KPRM

Jak można się zarejestrować?Czy korzystasz z Profilu zaufanego?

tak, to bardzo wygodne rozwiązanie 69%
nie, ale zamierzam to zrobić 12%
nie i nie planuję - nie jest mi to do niczego potrzebne 19%
zakończona Łącznie głosów: 558
Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989 (dla dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych - 22 62 62 989). Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt).

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem.

Uwaga - aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Rejestracja telefoniczna - 300 tys. osób dzwoniących na minutęZasady rejestracji wydają się przejrzyste i logiczne. Niestety, nie przebiegła ona bezproblemowo. Ogromny problem stanowiło już samo dodzwonienie się na infolinię - po otwarciu rejestracji dzwoniło 300 tys. osób na minutę.

- Dzwoniłem przez pół godziny, począwszy od 6:01 - opowiada Jacek. - Dwa razy mnie połączyło, wysłuchałem komunikatów, powbijałem w klawiaturę cyferki, które powbijać kazano. Po ok. 4 minutach padał komunikat "wszyscy konsultanci są zajęci" i następowało rozłączenie rozmowy. Finalnie ojciec pojechał zarejestrować się osobiście, bo przez telefon po prostu się nie udało.
Ojcu Jacka, naszego czytelnika, udało się w końcu "prawie" zarejestrować.

- Czynne było tylko jedno okienko, więc tata był zmuszony stać w kolejce blisko trzy godziny. Kiedy nadeszła jego kolej, dowiedział się, że szczepienie będzie wykonane na przełomie maja i czerwca. Nie podano mu konkretnego terminu. Szczegółowe informacje na temat terminu ma otrzymać SMS-em, w późniejszym terminie.
Wojtek do zarejestrowania taty (rocznik '45) przygotowywał się z wyprzedzeniem.

- Już kilka dni temu, właśnie w tym celu, założyłem tacie profil zaufany - opowiada Wojtek. -Budzik na 5:55, od 6:00 pierwsze próby. Po zalogowaniu się, kilka sekund po 6:00, system pokazywał mi tylko dwie możliwości - Lubichowo i Pelplin, pod koniec lutego (mieszkamy na obrzeżach Gdyni, od strony Rumi). Później ręcznie zmieniałem wybór miasta po kolei: Rumia, Gdynia, Gdańsk, Wejherowo - wszędzie brak miejsc. Złapał mi dopiero Sopot, w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA przy Bitwy pod Płowcami na 24 lutego.

W międzyczasie próbowałem dopchać się na infolinię, myśląc, że przyspieszę termin lub zmienię lokalizację. Po 200 połączeniach powoli odpuszczałem. Dodam, że cztery razy się połączyłem, ale po odsłuchaniu wszystkich komunikatów, wklepaniu rocznika itd. (wszystko trwało każdorazowo około 5 minut) automat polecał mi stronę pacjent.gov i mnie rozłączał. Teraz infolinia już praktycznie nie łączy. Myślę, że dla samotnych seniorów to bardzo trudne do ogarnięcia.

Wojtek, chcąc zarejestrować tatę, wykonał na infolinię 200 połączeń. Okazały się bezskuteczne.
Wojtek, chcąc zarejestrować tatę, wykonał na infolinię 200 połączeń. Okazały się bezskuteczne. screen. Wojtek

Topniejąca pula miejscWięcej szczęścia miała Magda, której udało się zarejestrować mamę przez profil zaufany, zanim w puli zabrakło miejsc.

- Kiedy rejestrowałam mamę, miejsc na szczepienia w okolicy praktycznie nie było. Kilka zostało w AMBER Expo na Żaglowej, ale na bieżąco wypadały z listy. Jeszcze chwila i nie byłoby szansy na rejestrację - opowiada Magda.
Ci, którym nie udało się zarejestrować w pobliżu domu, zmuszeni byli skorzystać z miejsc oferowanych przez przychodnie zlokalizowane w innych dzielnicach.

- Zarejestrowaliśmy teściową na Żaglową, choć mieszka na Suchaninie. Dostała termin na 23 lutego - relacjonuje Agnieszka. - Ktoś z nas będzie musiał wziąć urlop, żeby ją na to szczepienie zawieźć. Jeśli ktoś pracuje fizycznie, to nawet na swoje szczepienie się nie wyrwie, tylko będzie musiał wziąć dwa dni urlopu. Jeśli musi asystować jeszcze komuś z rodziny, to robią się już z tego cztery dni.
W samym Trójmieście po zweryfikowaniu przez NFZ jest 110 punktów szczepień - pełna lista z Trójmiasta.

Pomoc w rejestracji i dowóz na szczepienia osób niesamodzielnychSeniorzy, którzy potrzebują pomocy w zarejestrowaniu się na szczepienie przeciw COVID-19, mogą kontaktować się z infolinią Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów (22 505 11 11). Konsultanci tej infolinii kontaktują się z ośrodkami pomocy społecznej i przekazują im informacje o tym, że dana osoba potrzebuje wsparcia.

Osoby, które mają trudność z dotarciem do punktu szczepień będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu poprzez specjalnie uruchomione infolinie dla mieszkańców każdej gminy.

Bezpłatny dowóz na szczepienia COVID-19 w TrójmieścieNa podanie drugiej dawki szczepionki pacjent zostanie umówiony w punkcie szczepień po podaniu pierwszej.

Do czasu wykonania pierwszego szczepienia pacjent może zmienić termin wizyty lub punkt szczepień. Po pierwszym zaszczepieniu (dostępne są na tym etapie szczepionki dwudawkowe) nie można jednak już wprowadzić zmiany, ponieważ dawka musi być podana w określonym przez producentów terminie (w ciągu 3-4 tygodni po pierwszej). Pacjent musi też zakończyć szczepienia preparatem, którym był szczepiony pierwszy raz, by zagwarantować maksymalną skuteczność.

Opinie (167) 10 zablokowanych

 • Spieszcie się kochać ludzi tak szybko się szczepią... (8)

  • 41 54

  • Tiffany orędowniczka szczepień na wizji odpadła 10 min po zaszczepieniu (do dziś słuch po niej zaginał), (4)

   pielegniarka z Porto w Portugalii dwa dni po szczepieniu, 32-letnia lekarka z Meksyku leży na OIOMie z zapaleniem rdzenia kręgowego (będzie "warzywem" do końca życia). Juz nie wspomne o innych np w Izraelu - starszy Pan umarł kilka godzin po szczepieniu. W Szwecji 85-letni Pan również umarł na drugi dzień po szczepieniu. Super szczepionka, która "chroni" przed covidem, że albo wyjeżdżasz nogami do przodu, albo masz powikłania gorsze od covid-19, gdzie 90% przechodzi bezobjawowo. A to tylko wierzchołek góry lodowej - przypadki, których nie udało się zatuszować i co zobaczymy jakie choroby i wady gen wyjdą za 10 lat. Dziękuję nie mam więcej pytań

   • 13 23

   • typowy komentarz kopiuj-wklej (1)

    • 8 13

    • Darmowa i zindywidualizowana teleporada dla ciebie

     wyłącz sygnał TV to przestaniesz robić w pampersy

     • 6 2

   • "zobaczymy jakie choroby i wady gen wyjdą za 10 lat."

    Ty się chyba już z taką wadą urodziłeś więc gorzej nie będzie

    • 8 8

   • To że 90% osób przechodzi covid bezobjawowo (swoją drogą- skąd te dane? Bo coś czuję, że też z powietrza) zauważasz, ale tego, że szczepionka chroni w 99% przypadków już do wiadomości przyjąć oczywiście nie chcesz...

    • 0 1

  • hahaha

   Siedmioro pracowników służby zdrowia po upływie kilku dni od szczepienia zgłosiło się do szpitala wojewódzkiego w Tarnowie z powodu pogorszenia samopoczucia. Gdy wykonano im testy na COVID-19, wyniki okazały się dodatnie.

   - Pytanie, czy zakaziły się już po szczepieniu, ponieważ organizm mógł być wtedy trochę osłabiony, czy miały COVID-19 już w chwili szczepienia

   • 6 2

  • przekonaliście mnie - juz lecę!

   • 3 1

  • To ciekawe, ze ktos sie po jakims czasie dopchal w Sopocie, bo o 6 bylo w Sopocie jedno wolne miejsce. Troche ten system chyba szwankuje. Pytanie, ilu ludzi w zwiazku z tym jest porejestrowanych na ten sam slot...

   • 1 0

 • Bachandka Szczepula- nazwisko na czasie (2)

  • 6 0

  • (1)

   Oddam swoją i rodziny porcję szczepionki za skrzynkę wódki i przekopanie ogródka na wiosnę.

   • 3 3

   • ty wiesz, ze to jest swietny pomysł

    ja tez mam ogródek do przekopania

    • 3 2

 • głosujcie dalej na PIS (4)

  • 60 16

  • Uwierzyłbym w dobre intencje rządu i mediów (łącznie z tym portalem)

   i że wydają miliardy na zakup i promocje dzień w dzień tych szczepionek dla mojego dobra - gdyby nie to że od lat olewają fakt powolnej eutanazji Polaków rakotwórczym glifosatem/roundapem (już noworodki mają we krwi), a najbardziej dziwi że od marca zero czasu antenowego i zero kasy na promowanie naturalnych sposób podnoszenia odporności - ani jeden spot nie powstał podczas gdy szczepionki codziennie promują wieczorne wiadomości... To jest ostateczny dowód który podpowiada mi SERCE, że nie zależy nikomu tak naprawdę na moim zdrowiu. I choćby przyszlo 1000 Gutów, Sutkowskich, Grzesiowskich to nie ma takich słów by mnie przekonali - bo po czynach ich poznacie!. A już zwłaszcza że nikt z nich nie chce odpowiadać finansowo za skutki szczepień co w ogóle zamyka temat. Jedyne czego nie wiem to dlaczego sponsorom aż tak bardzo zależy na wyszczepieniu całej ludzkości tym nowatorskim mRNA...

   • 8 8

  • A co

   Jest źle? Jest bardzo dobrze. Ja też się zaszczepię.

   • 5 4

  • mówisz i masz, do zobaczenia na kolejnych wyborach (1)

   • 5 1

   • kurski nie powinieneś pracować?

    • 2 2

 • Według wcześniejszych głosów użytkowników portalu to się nikt nie chciał szczepić, skąd ta nagła zmiana? (21)

  Rozsądnym i chcącym jak najszybciej dostać swoją dawkę to polecam spróbować dzwonić do Kartuz, tam wczoraj można się było zapisać na najbliższy poniedziałek. Na POZ i szpitale w Trójmieście to nie ma już co liczyć, wszystkie miejsca zajęte (dostawa ampułek zbyt mała, można spokojnie przyjąć 7-10 razy więcej osób przy sprawnej kwalifikacji).

  Jakby ktoś się pytał o powikłania to mnie po drugiej dawce nieprzyjemnie boli ramię, kilka osób dostało gorączki. Nic niepokojącego, standardowa reakcja organizmu (lżejsza niż przy szczepionce na grypę).

  • 26 19

  • Szczep się rano i wieczorem (w dodatku z moich podatków) (5)

   problemem w tym że szczepo-talibowie odmawiają innym prawa do rezygnacji z tego "koncernowego dobrodziejstwa na którym dorabiamy i tak już obrzydliwie bogatych bilionerów" i najgorzej że fanatycy stosują gestapowskie metody wymuszania szczepień na reszcie (słynne pismo z MON, tylko zaszczepione matki mogą przytulić swojego noworodka itp). Kapejszyn?

   • 17 13

   • Podatków antyszczepionkowców to akurat nie starcza na posprzątanie wsi, jaką robią (2)

    • 6 10

    • Znowu tetrycy i 500+ na naszym utrzymaniu .Mysle o przedsiebiorcach . budzetowka tez sie ustawila z tym covidem albo sie opie na kwarantannie albo dostaja doplaty do pensji .

     • 3 2

    • To prywatyzujmy NFZ i odrębny budżet. Dlaczego z moich podatków uwalono

     10mld na nieskuteczne szczepionki (na WP już dziś trąbią a w Izraelu po wyszczepieniu 2mln obywateli teraz wręcz eksplodowały zakażenia i biją rekordy buhahah). O kolejnych 100mld wydanych na logistyke, codzienną promocje szczepień w każdej telewizji, prasie, radio już nie wspomnę.

     • 4 0

   • (1)

    Hej istoto a kto ci nakazuje się szczepić? kolega z okopu? szczepienia były, są i będą dobrowolne, jeśli tego dotąd nie pojąłeś to może teraz to zrozumiesz? Jeśli jesteś przeciwny czemuś to się nie wypowiadaj bo cię nikt do niczego nie zmusza.

    • 9 10

    • Wczoraj pisałeś że powinno sie odbierać 500+ itp wiec zdecyduj się sam czego chcesz

     • 2 0

  • Ja dalej sie nie zamierzam szczepic

   Pozdrawiam :)

   • 12 3

  • (1)

   Tak pomijając 23 seniorów w Norwegii co zeszli od razu prawie to żadnych ubocznych nie ma

   • 5 5

   • Dokladnie dzieki temu że umarli nie zachorują juz na covid. czyli szczepionka uchronila ich przez zakażeniem

    • 13 1

  • (1)

   Mi się udało przez przychodnię Gdynia Dąbrowa zarejestrować rodziców do Sopotu na luty

   • 5 2

   • Dobry termin.

    Gratuluję rozsądku i dbania o rodziców, a seniorom odpowiedzialnego dziecka!

    • 5 3

  • No właśnie, gdzie jest (1)

   dyżurne forumowe foliarstwo? :-)

   • 3 3

   • Wszyscy juz zyja normalnie ,zastali tylko starcy z nietrzymaniem moczu i hipochondrycy.

    • 5 5

  • Przecież ta liczba obecnie zaszczepionych lub chcących się zaszczepić jest śladowa w skali 40 milionowego kraju. (3)

   Polecieli najwięksi panikarze. Wkrótce chętnych zabraknie.

   • 5 3

   • (1)

    Zmienisz zdanie gdy linie lotnicze nie pozwolą na loty niezaszczepionym foliarzom. Urlop z Grazyna I brajankiem w Grecji odpadnie. Zostana gofry nad morzem w cenie ostryg z Cannes :)

    • 3 3

    • Marzy ci się taki świat, czyż nie stary komuchu?

     Na szczęście tacy jak ty są już na wymarciu. A linie lotnicze potrafią liczyć pieniądze i w życiu nie dopuszczą do sytuacji uszczuplenia swoich dochodów. A teraz możesz postękać, pozwalam.

     • 6 0

   • No właśnie, żadnej informacji o liczbie zgłaszających się chętnych do szczepienia (18-69). W piątek 2 lub 3 raporty z liczbami. W poniedziałek tylko informacja o tym, że o 14:00 było 1,5mln i nic więcej. Jest ich aż tak mało?

    • 2 0

  • (1)

   Tu od zawsze szaleja trolle i te od pisu i od konfederacji i płaskoziemcy, foliarze...

   • 1 2

   • ci od korporacji tez szaleją. ino ich mało jest

    • 0 0

  • wczoraj byłam szczepiona druga dawką

   ramię boli tylko kontaktowo czyli przy dotyku,nic więcej

   • 0 0

  • Patrzałeś w lustro?

   Nie zauważyłeś podobieństwa do laboratoryjnej myszy?

   • 0 0

 • Ile to już zgonów po szczepioneczce w małej Norwegii - trzydzieści? (30)

  Na zaledwie 20 tys ogólem zaszczepionych a co dopiero skutki i zgony w dłuższym okresie... ALe podziwiam że chociaż tamte media i rząd miały odwage cywilną przyznać się do zgonów. U nas na papierze będziemy standardowo zieloną wyspą

  • 38 53

  • Powiem tak.. (3)

   we Włoszech w 2019 przeprowadzono rekordową akcję masowych i darmowych szczepień na grypę (w samej tylko prowincji Bergamo zaszczepiono aż ok. 130 tys seniorów 65+)Po kilku miesiącach na wiosnę 2020 akurat ten kraj Covid uderzył najmocniej w całej Europie... Dziwny zbieg okoliczności prawda? Czy jeśli po obecnych szczepieniach nowatorskim mRNA nastąpi analogiczne załamanie statystyk to czy media powiążą te dwa wydarzenia czy też np przemilczą i odwrócą kota ogonem zrzucając winę np na dzieci które teraz wysyła się (celowo?) znów do szkół albo np na antyszczepionkowców albo na nielicznych przedsiębiorców którzy się teraz otwierają?? Myśle że w głębi serca każdy z Was zna odpowiedź...

   • 28 40

   • Ten nudny tekst już wcześniej wklejałeś.

    • 8 7

   • Nie wytlumaczysz

    Nie mozna na sile zmienic spoleczenstwa oni chca wierzyc w swoja prawde saczaca sie z mediow. Trudniej jest uswiadomic kogos ze zostal oszukany, niz go oszukac :-)

    • 6 0

   • Ulubiony zwrot foilarza - dziwny zbieg okoliczności prawda?

    • 8 6

  • Proszę (3)

   Bądź odpowiedzialny i zaszczep się szczepionką za którą nikt nie jest odpowiedzialny

   • 31 34

   • To nie jest tak, ze nikt nie jest odpowiedzialny. Poczytaj sobie

    • 8 9

   • Za otyłość MC Donald też nie jest odpowiedzialny....

    • 6 1

   • Już teraz mówi się, że szczepionka ma dużo mniejszą skuteczność (pierwsze dane z Izraela)

    albo, że wariant z RPA obniża jej skuteczność o 50%.
    Po maskach, lokdałnach, osoczach te awaryjne szczepionki to kolejny kit, który nam się wciska po pretekstem rzekomej epidemii.
    Będziecie mieć wszyscy dużo mniej wolności, zdrowia i pieniędzy niż wcześniej - na własne życzenie.
    Jak chcecie powrotu do normalności to musicie ją sobie wywalczyć, bo nikt wam jej na tacy nie da, będziecie dostawać kolejny bullshit tak długo jak będziecie w to wierzyć.

    • 6 2

  • hehehe (6)

   uwielbiam te socjotechniki proszczepionkowe w TV dla pelikanów. Teraz np na topie hasło: oni zaszczepili się szybciej, bo wepchnęli się przed kolejkę. Tworzony jest popyt na preparat leczniczy propagandowo nazywany szczepionką. Kampania z udziałem celebrytów ma wywołać oburzenie i emocjonalną reakcję muszę się zaszczepić, skoro Janda i inni celebryci pierwsi rzucili się do szczepień. Rząd sam zapowiadał niedawno, że zatrudni celebrytów do propagandy pro frekwencyjnej i zamierza wytworzyć emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionki. Machina promocyjna ruszyła czy ludzie się nabiorą? Odbiorcy mediów głównego nurtu na pewno tak.

   • 33 34

   • Co na to Simon i mama Madzi?

    • 4 4

   • (1)

    A co ty sie tym tak podniecasz, skoro ciebie to nie dotyczy, bo jestes antyszczepionkowcem? Skad to niezdrowe zainteresowanie szczepieniami? :)

    • 2 6

    • boli Cie prawda co? Tak niewygodnie i łyso się robi :D

     • 6 3

   • Podobna klientela jest w Korei Pln, myślę że to z niedożywienia mózgów

    • 0 0

   • Prawda jest taka (1)

    , że rzeczywistość zaczyna się coraz bardziej rozjeżdżać z foliarskim jojczeniem. Ciekawe co bedziecie wymyślać na jesieni, jak masa ludzi będzie zazczepionych, a NOPy nie częstsze niż przy innych szczepieniach.

    • 2 2

    • Na jesieni to już..

     będzie nowy szczep wirusa i szczepionka Ci g*wno pomoże.

     • 1 1

  • uwaga zostal odkryty najskuteczniejszy lek na Covid-a 19 (9)

   ... i to opracowany przez polskiego naukowca (pelny szacun) - jest nim czerwony przycisk w twoim pilocie !!!

   • 33 16

   • Cieszy mnie,że coraz więcej ludzi zdaję sobie sprawę jak nas oszukują od lat.Brawo.Twój komentarz poprawił mi humor na cały dzień.Pozdrawiam

    • 10 9

   • Ja nie oglądałem telewizji, a mimo to zachorowałem (3)

    Dziwne

    • 9 5

    • (1)

     Na grype

     • 7 7

     • Na grypę nie mógł bo zwyczajowe 5 mln zakażeń sezonową grypą w tajemniczych okolicznościach wyparowało. rok 2020 rokiem cudów

      • 7 1

    • wow wzruszające Grzesiowskiemu się wypłacz

     • 0 2

   • Potwierdzam. Moja babcia też nagrywa wszystkie odcinki koronawirus poradnika tvp-info (2)

    i dobrze na tym wychodzi, zdrowa i szczęśliwa bo wie jak ustrzec się wirusa.

    Dystans. Dezynfekcja. Maseczka.

    • 6 7

    • cytujesz Micheala Jacksona?

     • 7 2

    • LOL kowidłowiec to już stan umysłu

     • 3 2

   • Kto Wam wymysla te glupie teksty ?

    • 1 0

  • zalecam czytać nie tylko nagłówki (1)

   a tym bardziej nie clickbaitów

   • 14 4

   • Ja tez zachecam

    Sprawdzic ze w norwegii seniorzy nie sa juz szczepieni z powodow skutkow ubocznych

    • 7 15

  • nie przesadzajcie z tymi zgonami. nie chcesz nie szczep się, ale nie siej fermentu i nie strasz innych (1)

   • 5 5

   • Nie straszy tylko stwierdza fakty bo niestety tak jest to się dzieje i ma miejsce

    • 5 5

  • Na 10 mln zaszczepionych w USA..

   oh, wait :-)

   • 0 0

 • Najlepiej przez internet (7)

  Rejestracja przez internet działa już od północy.
  Zamiast nastawiać budzik na rano, wystarczyło iść później spać.

  W nocy bez problemu zarejestrowałem rodziców, pierwszy wolny termin dla osób 70+ był na 22 lutego, wiec całkiem szybko.

  • 15 16

  • 22 lutego to powinni już dostać 2 dawkę. W takim tempie szczepienia potrwają z 20lat

   • 9 2

  • Oby przeżyli ten eksperyment.

   • 2 9

  • Mam wrażenie że przychodnie miały inną pulę, bo ja zarejestrowałam rodziców na 13 lutego w Trójmieście, a dodzwoniłam się dopiero ok. 11, natomiast wg infolinii już rano nie było miejsc w Trójmieście

   • 0 1

  • (1)

   Od polnocy wrzucali transzami pesele do systemu, wiec akurat dobrze trafiles, ze twoi rodzice juz po polnocy mieli e-skierowania.

   • 1 1

   • Nie ma czegoś takiego jak "wrzucali pesele transzami". To kłamstwo i mydlenie oczu, import bazy 3mln rekordów trwa kilkanaście sekund na dobrym serwerze.

    Znajomi królika (pisu?) wiedzieli, ze mozna od północy się rejestrować, dla masy powiedzieli że od 6tej

    • 3 3

  • Ewentualnie

   Przez SMSa

   • 0 0

  • hahaha ale oszust

   szczepienia się zaczynają 25

   nawet do kłamstwa trzeba się przygotować

   • 2 0

 • Kto pierwszy cię dopadnie? (3)

  Te zapisy na szczepienia COVID -19 to wielka ściema! Byłem w rejestracji JK med Wejherowo ul. Otylii Szczukowskiej 7 w punkcie na liście wymienionych punktów szczepień to usłyszeliśmy że to już dawno nieaktualne. Wniosek :Prędzej kostucha zgarnie cię do wora niż w Polsce rządowa propaganda wskaże ci kto zaszczepi seniora 70+.

  • 14 6

  • (2)

   A ja wolę 100 razy przechorować Covida (raz już przechorowałam) niż wstrzykiwać sobie GMO szczepionkę w ciało a producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności a powikłania wyjsc mogą za 10 lat. Zresztą jesli tak się faszerujesz szczepionkami to zobaczymy jaka będzie Twoja długość życia vs np długość Twoich dziadków którzy urodzili się przed latami 50tymi kiedy nie bylo jeszcze masowych szczepień na nic.

   • 4 6

   • Super (1)

    Dzięki temu moja kolejka oczekiwania na szczepienie się skraca :)

    • 2 1

    • To stopy całuj i nie rób w pampersy że długa kolejka

     • 0 1

 • dadzą kolejne 2 miliardy Kurskiemu to się kolejki zmniejszą

  • 16 4

 • Dzwonic do przychodni (2)

  Zadzwoniłem do przychodni po 3 telefonie Pani odebrała i dziadek z babcią umówieni

  • 10 8

  • Od kiedy to rejestrujesz się na sczepienie w przychodni

   • 5 1

  • odebrali telefon w przychodni? W jakim kraju?

   • 3 1

 • Czyżby rządowa propaganda zderzyła się z rzeczywistością?

  No kto by pomyślał, kto by przewidział...

  • 11 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.