• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szedł bez butów i niszczył samochody

piw
30 maja 2023, godz. 12:10 
Opinie (133)
28-latek usłyszał już zarzuty. Jego butów - co widać na zdjęciu - nie udało się odnaleźć. 28-latek usłyszał już zarzuty. Jego butów - co widać na zdjęciu - nie udało się odnaleźć.

Zniszczył cztery samochody zaparkowane przy ul. KartuskiejMapka, a także wybił szybę w pobliskim salonie gier. Policjanci zatrzymali pijanego wandala. Po wytrzeźwieniu usłyszał sześć zarzutów.Zdarzyło ci się coś zniszczyć po alkoholu?

"Pijany wandal bez butów szedł i niszczył samochody" - zaczyna się policyjny komunikat w tej sprawie.

Aż chciałoby się dopisać drugi wers: "28 lat miał, więc jeszcze całkiem młody".

Zatrzymany w niedzielę mężczyzna odpowie za uszkodzenie czterech samochodów oraz wybicie szyby w salonie gier.

- W niedzielę ok. godz. 2 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że ul. Kartuską idzie mężczyzna, który niszczy zaparkowane samochody. Z opisu świadka wynikało, że sprawca nie ma butów i ma na sobie bluzę koloru żółtego. Na miejsce pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego i podczas przeszukania rejonu na ul. Kartuskiej zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. 28-letni mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany i miał w organizmie promil alkoholu - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


Zniszczenia na 7 tys. zł28-latek, idąc ul. Kartuską, wyłamał lusterka w czterech pojazdach. W dwóch z tych aut zarysował także drzwi oraz szybę boczną. Ponadto okazało się, że na ul. Kartuskiej mężczyzna rzucił kamieniem w kierunku salonu gier i rozbił szybę wystawową.

- Łączne starty z tytułu tych zniszczeń zostały wstępnie wycenione na ponad 7 tys. zł. Podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli przy nim i zabezpieczyli dowód osobisty innej osoby. 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Po tym, jak wytrzeźwiał, usłyszał sześć zarzutów za zniszczenie mienia oraz ukrywanie dokumentu - dodaje Mariusz Chrzanowski.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (133)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane