Fakty i opinie

stat

Szeroka plaża obok molo w Brzeźnie zachęca do odwiedzin


Szersza o nawet 40 metrów plaża czeka na wypoczywających nad morzem między Brzeźnem a Jelitkowem zobacz na mapie Gdańska.Masz swoją ulubioną plażę w Trójmieście?

tak i zawsze jeżdżę w to samo miejsce 46%
tak, ale czasami ją zmieniam, jeśli jest np. tłoczno 31%
nie, za każdym razem wybieram inne miejsce 23%
zakończona Łącznie głosów: 1731
Co prawda pogoda w weekend może nie zachęca do wylegiwania się na piasku, ale z pewnością sprzyja spacerom. Żeby uniknąć tłoku warto wybrać się w rejon plaży między Brzeźnem a Jelitkowem (wejścia od nr 54 zobacz na mapie Gdańska do nr 78 zobacz na mapie Gdańska), gdzie została ona poszerzona miejscami nawet o 40 metrów.

Poszerzenie miało związek z pogłębianiem toru podejściowego do Portu Północnego w Gdańsku. Piach wydobyty z dna Zatoki Gdańskiej trafił na plaże na zachód od mola w Brzeźnie. Sprawa budziła sporo emocji, ale wykonawca uporał się już z tym przedsięwzięciem i zakończył prace pod koniec czerwca.

Prognoza pogody na weekend w Trójmieście


Piasek w kilka dni się utlenił i dzisiaj nie da się już dostrzec, w którym miejscu przebiegała linia brzegowa przed poszerzeniem.


Trwa sezon na kąpieliskach w Trójmieście


Kąpiąc się w tym rejonie warto jednak zwrócić uwagę na głębię w morzu, która powstała w niewielkiej odległości od brzegu po poszerzeniu plaży.