• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Sześciu zatrzymanych za podpalenia aut

Piotr Weltrowski
6 marca 2015 (artykuł sprzed 7 lat) 

Policyjny film z zatrzymania podpalaczy

Policja zatrzymała w tym tygodniu sześć osób mających związek z podpaleniami samochodów w Gdańsku. Czterech młodych mężczyzn już usłyszało zarzuty. Są to mieszkańcy miasta i okolic. W ostatnim czasie podpalenia aut w Gdańsku to prawdziwa plaga - policjanci przedstawili zarzuty dotyczące takich czynów aż 11 osobom, które podpaliły łącznie 31 samochodów.Czy po zatrzymaniu 6 osób, auta przestaną płonąć?

Zatrzymani w tym tygodniu podpalacze mają od 15 do 32 lat. Najmłodszego z nich policjanci przywieźli z ośrodka wychowawczego, do którego trafił za kradzieże i pobicia. Jak ustalili prowadzący śledztwo, pomógł on w podpaleniu jednego z samochodów przebywając na przepustce.

- W czwartek policjanci doprowadzili do prokuratury dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 18 lat. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani wspólnie z 15-latkiem, w nocy z 7 na 8 lutego, na ul. Angielska Grobla w Gdańsku, podpalili mercedesa o wartości 105 tys. zł. 17-latek usłyszał zarzut podpalenia, a starszy o rok mężczyzna zarzut pomocnictwa. Sprawę 15-latka policjanci przekażą do sądu rodzinnego - mówi Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zarzut podpalenia w zeszłym roku innego auta - fiata punto - usłyszał także czwarty z zatrzymanych, 32-letni mężczyzna. Jego sprawę prowadziła Komenda Wojewódzka Policji. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Pozostali zatrzymani przesłuchiwani są w kontekście innych podpaleń. W tej chwili policjanci weryfikują uzyskane w trakcie śledztwa informacje. Podkreślają też, że sprawa jest rozwojowa. Za podpalenie samochodu grozi kara do pięciu lat więzienia.

Czytaj więcej o podpaleniach samochodów w Gdańsku

Spalony samochód we Wrzeszczu


Spalone samochody na Morenie

Opinie (181) 6 zablokowanych

 • Spalili auta niech teraz budują autostrady. (29)

  • 196 6

  • nie autostrady tylko ścierzki rowerowe (9)

   w imieniu Gdańskiego klubu roweżystów zabiegam o ścierzki rowerowe dla mieszkańców STOP zatruwaniu środowiska przez samochodowe spaliny !

   • 16 61

   • trollowanie poziom dno

    może kiedyś ci się uda napisać coś śmiesznego

    • 20 4

   • zaczerpnięte ze strony ZŁOMIKA (1)

    Samochody trują i trzeba ich zabronić w szczególności w centrach miast z powodu zanieczyszczeń.
    To prawda. Spaliny które wydostają się z samochodów są trujące. Stare diesle przodują jeśli chodzi o poziom zanieczyszczeń w spalinach.
    Natomiast dziwnym trafem najgorsze powietrze w Polsce jest w sezonie grzewczym kiedy to ludzie segregują śmieci na te palone w dzień i te palone w nocy. Wtedy normy zanieczyszczeń potrafią być przekroczone ośmiokrotnie.
    Niemcy mimo wydania znacznych kwot na stworzenie systemu plakietek i stref ekologicznych niedostępnych dla starszych diesli odnotowały zaledwie 4-procentową poprawę jakości powietrza a nawet i ta niewielka wartość jest kwestionowana prawdopodobnie jakość powietrza ogólnie w Niemczech nie poprawiła się wcale w jednych miastach się pogorszyła w innych polepszyła sumarycznie pozostało tak samo. Szwajcarzy uznali że wprowadzanie tak skomplikowanego systemu dla 4-procentowej poprawy nie ma sensu.
    Tymczasem jest jeszcze jedna rzecz o której się nie mówi. Że obecnie jakość powietrza w miastach jest naprawdę niezła. W dawnych czasach miasta były siedliskiem zarazy i wystarczyło wdychać tamtejsze powietrze żeby wykitować na nieznaną chorobę. Zalegające na ulicach fekalia wydzielały także trujące opary a wszędzie panoszyły się szczury i robactwo. Potem przyszła rewolucja przemysłowa i fabryki dymiące w centrach miast. Jak było na Śląsku w latach 60.? Jeszcze mój ojciec opowiadał że jak się stanęło w 1968 r. przy głównym skrzyżowaniu w Katowicach gdzie tłoczyły się Syreny Warszawy i Wartburgi to spaliny i pył wyciskały łzy z oczu można było się udusić na miejscu. A teraz? Można stanąć przy wyjeździe z parkingu centrum handlowego na parkingu podziemnym i normalnie oddychać. Ponieważ samochody są coraz ekologiczniejsze i następuje naturalna wymiana parku maszynowego ze starego na nowy. Przyspieszanie jej systemem plakietkowym jest wyłącznie zamachem na nasze portfele przygotowanym przez korporacje.

    • 32 5

    • Panie Zbigniewie. Może w Gdańsku jakość powietrza jest i najlepsza w kraju wśród dużych miast, ale tylko ze względu na bliskość Zatoki. Samochody zanieczyszczają powietrze,i to bardzo,w dodatku przez cały rok,a nie tylko w sezonie grzewczym. W Warszawie 2/3 zanieczyszczeń jest produkowanych przez samochody,stąd Warszawa już przymierza się do podobnego,jak w Niemczech systemu - a zaręczam Panu,że Polska starych diesli ma więcej, bo jak ubywa jakiegoś z Niemiec,tpo jest spora szansa,że trafi do nas. Pana wpis jest sformułowany,jakby problemu nie było,a tymczasem Pana logika brzmi raczej,jak "nie ma sensu leczyć grypy,bo mamy malarię". Zarówno piece,jak i auta trują,oba problemy należy zwalczać, bo to,że " nie jest tak źle" nie oznacza,że nie może i nie powinno być lepiej.

     • 8 16

   • Do szkoły "roweżystko" debilny a nie na forum !!!!

    • 7 7

   • samochdy trują?? (3)

    to należy nałożyć obowiązek zastąpienia całego transportu do dyskontów spożywczych, sklepów i hurtowni budowlanych, hut i kopalni transportem rowerowym, co? Proponuje, żeby Pan i cały klub na poważnie zajął się tym zagadnieniem i ewentualnym zapewnieniem takich usług transportowych rowerami!! no, chyba,że jakieś wózki wymyślicie! Samochód został wymyślony po to, żeby przemieszczać się szybko i wygonie, po to ,żeby nie siedzieć w pampersie na siodełku rowerowym i nie pedałować 12 godzin do warszawy! Proponuję podnieść głowę nieco powyżej asfaltu i popatrzeć w niebo... Podejrzewam, że jeden startujący z lotniska gdańskiego samolot pasażerski zanieczyszcza środowisko znacznie bardziej niż 300 samochdów, z katalizatorami spalin, przez godzinę jazdy po mieście, a czy wie Pan takich samolotów ląduje i startuje dziennie??? Ale dopóki rowery nie latają , to problemu nie ma co??? bo przez gapiostwo i nieodpowiedzialną szarżę rowerem przez pasy dla pieszych pod samolot się raczej nie wpadnie co?? pseudoekolodzy, podpuszczeni przez grupę cwanych i wysoko postawionych urzędników, zarabiających na takim idiotyźmie ogromne pieniądze!

    • 8 3

    • (2)

     Airbus 380 w przeliczeniu na pasażera produkuje 75 g CO² na pasażera/km, a nowe samochody produkują 130 g/km. Teraz policz sobie,ile samochodów robi ile kilometrów po mieście, skoro sama obwodnica to 80 tys. aut dziennie. Jesteś kolejnym przykładem "nie ogarniającego" krzykacza, który w obronie własnego lenistwa i wygody udaje,że nie wie,ile aut (i w jakim wieku - w Polsce mamy starsze auta,niż Europa, a zatem i bardziej trujące) jeździ po mieście,i czym różni się transport indywidualny od przemysłowego.

     • 2 3

     • hehe, no, to padło precyzyjne wyliczenie (1)

      75g na pasażera?? a czy wiesz ile jest w nim miejsc dla pasażerów? 1 samochód zużywa 130g, ale moze nim podróżować 5 osób. podziel więc 130g na 5. Następnie pomnóż 75g przez 470 miejsc dla pasażerów w A 380 i wynik masz jasny. W dodatku Airbus 380 to samolot nowoczesny i względnie mało emisyjny, a poza airbusem 380 dziennie ląduje i startuje kilkadziesiąt o wiele starszych, mało ekologicznych , samolotów pasażerskich, o których nie wspominasz. Użyłeś jednego, pozornie wiarygodnego przykładu/argumentu , który może obalić uczeń podstawówki, znający tabliczkę mnożenia.. Sam się jawisz krzykaczem, w dodatku z lichą argumentacją. w niejednym mieście europejskim zrobiono testy poprawy powietrza, po znacznym ograniczeniu ruchu samochodowego w centrach miast i wyniki pomiarów były zblizone. Jakość powietrza poprawiała się od 2 do 4 %, -co uważam za granicę błedu pomiarowego( temperatura i gęstość powietrza, opady, prędkość wiatru itd.). To jasno dowodzi,że oprócz utrudnienia życia dziesiątkom tysięcy ludzi i przedsiębiorców właściwie nic się nie zmieniło- no oprócz zrabowanych przez instytucje pseudo ekologiczne ogromnych pieniędzy!! Doczytaj Pan sobie na ten temat, to coś się w głowie rozjaśni. Konstatując, kto potrzebuje, ten niech wsiada do samochodu i go używa- zgodnie z założeniami producentów i postępu technologicznego i cywilizacyjnego, a koledzy cykliści , zakładać obcisłe gacie, pampersa, no i jazda zbawiać cały świat od CO 2 . - przy minus 25 stopniach również, w imię ratowania przed klęską globalną. A tak na marginesie, - teoria ocieplenia globalnego równiez została obalona! Tak jak napisałem powyżej, pewna grupa osób podpuszcza nieogarniętych w temacie, łatwo dajacych soba manipulować ludzi i robi na ty potęzne pieniądze.

      • 4 0

      • A czy to ja zacząłem od szukania tematu zastępczego w postaci startujących samolotów? Kwestionujesz liczby, bo to "nowy samolot", a czy po ulicach jeżdżą wyłącznie nowe samochody? Nie,jeżdżą stare, poniemieckie szroty,o emisjach dużo wyższych,niż 130 g/km. Tak na marginesie CO² to bynajmniej nie największy problem, lecz produkty niepełnego spalania paliwa (czad i węglowodory).

       Czy wszystkie samochody wiozą po 5 pasażerów? Nie, większość (nie mam dokładnych wiarygodnych danych, ale to akurat widać na ulicy) wiezie tylko i wyłącznie kierowcę. Każesz mi mnożyć emisje airbusa per capita razy pięćset, ale sam nie wspominasz o tym, że aut na drogach jest dwieście tysięcy.

       Zaklinaniem rzeczywistości nie zmienisz faktu, że wygoda kierowców kosztuje kierowców (stoją w korkach,które sami tworzą) i wszystkich innych (powietrze jest wspólne)

       • 0 0

   • minusują cie klauny co nie umieją jeździć na rowerze, lub maja na kredycie jakiegoś trupa w TDI i sa juz zbyt spaśli i leniwi by uprawiać jakis sport(lub byc w ruchu)

    • 3 8

  • (7)

   Raczej ich oblać i podpalić.
   Po co śmieci trzymać.

   • 31 4

   • (4)

    Oto głos prawdziwego katolika! STOSY!

    • 14 25

    • skad wiesz ze katolik? moze to homos (3)

     • 19 10

     • skoro 95% polaków to katole (2)

      a popiera go 10/1 to raczej katol

      • 7 17

      • a 0,1% to ciotki (1)

       To o jakie swobody wy walczycie?

       • 8 4

       • wiekszość ciotek to katole

        księża oczywiście zawyżają ten %

        • 3 5

   • Chwasty sie wyrywa

    A nie zywi na koszt podatników.

    • 36 0

   • Czekaj czekaj to ja zadzwonie na szadółki

    i spytam czy mają filtr do spalania mięsa.....

    • 6 0

  • Brawo Policja

   • 15 3

  • O nie napewno nie autostrady :D (4)

   Pewnie zaraz przy wylewaniu asfaltu podpalili by autostradę i co ?
   Oni powinni budować coś co nie jest łatwopalne... O wiem!
   Lepiej niech mosty budują :)

   • 12 0

   • lepiej niech teczę stawiają :) (3)

    • 12 1

    • lepiej to niech poszkodowanym odpracują z nawiazką to co zniszczyli

     • 13 0

    • (1)

     raczej spalą ten symbol tolerancji dla zboczenców i dewiantów

     • 5 3

     • A ja myślałem, że to symbol przymierza i obietnicy Boga wobec ludzi (patrz historia Noego w Biblii)

      • 0 2

  • Hehehehe

   kilka brudasów z lakowej mniej :)

   • 8 2

  • za!

   jestem za tym zeby utylizowac ta patologie z lakowej dla nich powinien zostac stworzony drystrykt 9 zeby tacy ludzie sami sie wykonczyli z glupoty

   • 4 1

  • zarzut pomocnictwa..

   Dziennikarstwo na najwyższym poziomie.. Buhahaha.. Co za barany pracują w tym portalu!

   • 0 0

  • Spalili...

   Zaznaczam ze za darmo mogli by pracować!!!!!

   • 0 0

  • Pracować dożywotnio tylko oczywiście pod specjalnym nadzorem einsatzgruppen wyposażonym w odpowiednie przyrządy umilające pracę.

   • 0 0

 • (4)

  Obciążyć teraz gudłajstwo kosztami.

  • 160 3

  • wolałbym tytuł: Sześciu osadzonych na 10 lat! (2)

   • 16 1

   • zaPOmnij...

    • 12 2

   • coś za dużo wolnego czasu mieli

    • 3 0

  • dokładnie !

   oczywiście będą mieli z czego zapłacić tyrając od świtu do nocy np.przy melioracji rowów,czy też w kamieniołomach.... ech,tak tylko sobie marzę,gdyby rzeczywiście taka kara mogła być zasądzona....

   • 22 0

 • Ehh te gdańskie mordochlapy. (8)

  Do wora z patologią.

  • 106 2

  • O ktoś się filmów naoglądał. (2)

   A wiesz, że to film dla widzów pełnoletnich ?!

   Co twoi rodzice na to ?

   • 8 5

   • (1)

    I w dodatku nawet nie zrozumiał znaczenia słowa "mordochlap".

    • 1 3

    • doskonale zrozumiał, milicja sama ich nie zlapala

     A ty co przydziecioliles z chlopcem i wmawiasz innym ze to legenda?

     • 2 0

  • !!!! (2)

   do wora i do rzeki !!!

   • 3 2

   • (1)

    jestes katolikiem? powinienes sie chlopaku za nich teraz modlic, a nie nawolywac do zbrodni. chyba zglosze to odpowiednim sluzbom, bo ewidentnie podpada to pod konkretne paragrafy.

    • 3 4

    • Witam,
     Ten komentarz został już wcześniej zgłoszony i został zakwalifikowany jako publiczne nawoływanie do pozbawienia życia lub zdrowia osób trzecich. W tej chwili trwa typowanie sprawcy oraz próba określenia jego faktycznego stanu psychicznego.

     Z poważaniem

     • 11 2

  • czego się teraz nie robi dla szpanu, by pokazać się innym

   • 1 1

  • a wór do Motławy.

   • 1 0

 • Kara (10)

  A może by tak palce poucinać, żeby już zapalniczki lub zapałek nie mogli trzymać. Ktoś pracuje na swoje dobra a taki ciul to wszystko zniszczy. Krew mnie normalnie zalewa.

  • 167 4

  • (1)

   Pan się urodził kilkaset lat za późno...

   • 3 19

   • Ale modny tatuaż na czole był by w sam raz

    Jestem podpalaczem

    • 7 0

  • w latach 80 (3)

   Jak dorwali zlodzieja samochodow to mu lamali palce. Oczywiscie mieszkancy a nie Milicja.
   Byl porzadek na dzielni. ..

   • 18 0

   • Ja z sąsadami z 10 lat temu dorwaliśmy na gorącym złodzieja kół. (1)

    Dostał takie pranie, że policja jak przyjechała nie wiedziała co z nim zrobić, wszyscy jednomyślnie twierdzili, że był agresywny jak go łapaliśmy. Przez kilka lat był spokój. Nawet kołpak nie zginął.

    • 20 0

    • dobry wpier..ol to jedyne lekarstwo

     jakie takie gnojkom serwujemy I nie wolamy Policji. Spokoj na dzielni

     • 6 0

   • nie ucinali tylko przytrzaskiwali drzwiami auta i to był "wypadek" przy pracy

    • 4 0

  • I potem co? mamy go utrzymywać? O nie. Niech ciężko pracuje pod przymusem. (1)

   • 13 0

   • i tak jest na utrzymaniu "mamusi". Sprawdź w dokumentach środowiskowych. Nigdzie nie pracuje.

    • 4 1

  • Zabieg chirurgiczny. (1)

   Paluszki ucinać w sposób cywilizowany, pod narkozą.
   Prawdopodobnie w Emiratach Arabskich tak, zgodnie z koranem,
   obcina się złodziejom łapki. Humanitarnie. I nie skarżą się później do żadnych
   Human Watch, że się nad nimi znęcano. No, bo nie boli i kikuty goją się
   w szpitalu, pod czułą opieką.!

   • 4 1

   • Z moje podatki? Za krótkie kolejki są do szpitali???

    • 0 0

 • Koszty odpracować w kopalni (6)

  Taki wyrok powinien zapaść

  • 106 1

  • No coś ty... (2)

   tylko nie do kopalni! węgiel by ukradł...

   • 3 0

   • Tylko w kopalni kamienia

    w innych za szybko by odpracowali

    • 1 0

   • do kopalni uranu

    • 1 0

  • po co tak daleko

   wysłać do Szadółek do wybierania pampersów ze śmieci - jak nie wyrobi normy 1000szt. dziennie - nie dać żarcia :)

   • 2 0

  • i jeszcze dostac 14stke, dodatek mundurowy i za zle warunki pracy.

   • 1 0

  • No co ty... Kara śmierci od razu

   i to tzw. kwalifikowana.

   Samochód najwyższą świętością Polaka, więc kara powinna być jak za świętokradztwo.

   • 2 1

 • Najlepsza kara (9)

  Pół roku prac społecznych, rok bezwzględnego więzienia (żeby poznali jak pachnie cela, a nie za długo, żeby podatnicy nie płacili za ich utrzymanie) i przede wszystkim konieczność pokrycia strat - nawet kosztem sprzedaży całego majątku. To byłaby najbardziej skuteczna kara.

  • 168 1

  • Popoieram ale to...

   utopijna wizja sprawiedliwości nie do osiągnięcia we współczesnym świecie.
   Prawo bardziej chroni przestępców niż poszkodowanych.

   • 23 0

  • albo np rok w schronisku dla zwierząt... (2)

   albo np rok w schronisku dla zwierząt...

   • 10 2

   • W schronisku?

    A jak podpali schronisko, to co wtedy?

    • 9 0

   • to niech pracują w kotłowni albo jako podawacze ognia w palarniach papierosów

    • 5 0

  • Dokladnie tak własnie powinno byc bo teraz nikt nie zwróci kasy za te auta włascicielom!

   Niestety oni nie poniosą jakiej specjalnej kary dostana wyroki w zawieszeniu i prośbę by pokryli straty których nie pokryją !!

   • 5 1

  • podpalenia (1)

   Nie rozumiecie,on musi coś spalić ,inaczej szcza do łóżka.

   • 3 1

   • A odwrotnie to nie działa? Może gdyby coś oszczał, nie musiałby palić? Zawsze to mniejsze szkody.

    • 3 0

  • ww

   A gdzie prawa człowieka , ha , ha .

   • 0 0

  • Gdybym mógł decydować to chciałbym wsadzić takich chuliganów do więzienia i jednocześnie zatrudnić jako więźniów do jakiejś pracy, za którą otrzymywaliby wynagrodzenie jak każdy inny rodak na danym stanowisku , a wyjść na wolność mogliby dopiero wtedy kiedy zarobiliby na odkupienie takiego mercedesa za 105 tysięcy zł

   • 2 0

 • A poczytalni chociaż?? Żeby nie było... (6)

  • 60 1

  • (4)

   Dziękuję, czekałem, aż ktoś rzuci tego suchara!

   • 8 4

   • Nie ma za co! (3)

    • 11 0

    • i jeszcze jeden : (2)

     Pewnie synalek jakiegos z PO!

     • 8 5

     • (1)

      To zwykly sPiSek na porządnych Wolaków

      • 4 5

      • sarkazm cwoku z tym PO

       Ale nie konczyles calego programu edukacyjnego jak domniemam. ..?

       • 1 3

  • ww

   A kto normalny , tak robi . Oczywiście że niepoczytalni , biedne chłopaki , czepiają się ich , o co ?

   • 0 0

 • (2)

  A co dalej z wrakami zajmującymi publiczne miejsca parkingowe?

  • 26 5

  • nic,takie chore prawo mamy

   • 5 1

  • zapytaj ale kogo innego , nie tu

   • 1 0

 • (3)

  Dobrze robili, precz z tymi gratami.

  • 7 82

  • jakis duzy takis glupi

   • 5 0

  • Uważaj, bo ci rower spalą.

   • 2 0

  • raj dla pasozytow darmozjadow

   w tym mafijnym kraju jest wiezienie rajem wikt zadarmo przepustki telewizja radio maryja kary maja podatniki ze pasozyt zyje na koszt podatnika kara powinna byc zastosowana jak zakomune karna jednostka rok pozbawienia nastepne powinno byc praca w gospodarstwo rolne prace reczne w polu pielenie kopanie plodow rolnych chodowla dojenie krow przez piec lat bydlaki by zarobili na swoje utrzymanie zadne radio maryja by nie dorowna do wychowania bydlakow by poznali jak lekko mozna zyc anie na koszt innych zamknac tego bydlaka co wspiera podpalaczy obciazyc wraz z odkupieniem nowego auta tych oprawcow pozbawic cala rodzine majatku wraz z mieszkaniem lub domu

   • 0 0

 • Gdańska patologia, na stadionie niby patrioci, a jak coś odbije, to bicie kobiet i palenie samochodów. (10)

  • 98 24

  • nie niby (1)

   Tylko patrioci.
   Resortowy planktonie

   • 12 26

   • ahaha, prawdziwa definicja wzorowego patrioty - degenerat, podpalacz, demolujący wszystko dookoła :) wolska mistrzem wolski!

    • 9 5

  • Wszystkiemu winny jest ALKOHOL !!! (2)

   Odbiera rozum i dodaje odwagi.

   • 7 1

   • Alkohol jest dla ludzi rozumnych, ale niestety, do alkoholu dostęp ma uzależniona patologia.

    • 10 0

   • Tak to się można tłumaczyć po pierwszym intensywnym kontakcie z alkoholem

    .. ale każdy kolejny raz to ŚWIADOME wprowadzanie się w stan "pozbawienia rozumu" i nie powinno być w ogóle traktowane jako okoliczność usprawiedliwiająca, ale wręcz OBCIĄŻAJĄCA

    • 5 0

  • Nie odróżniasz kibiców od bandytów, trollu... (4)

   • 7 5

   • (2)

    bo różnicy nie ma żadnej, co najwyżej taka jak z kwadratem i prostokątem. nie każdy prostokąt jest kwadratem, ale każdy kwadrat jest prostokątem. nie każdy bandyta jest kibolem, ale każdy kibol jest bandytą.

    • 12 5

    • (1)

     a gdzie ty masz kibiców ośle bengalski przy tych podpaleniach?

     • 5 5

     • Zwierzyniec:-)

      Ośle dardanelski:-) Bengalski ewentualnie tygrys. A pingwiny z Madagaskaru:-)

      • 0 0

   • Odróżniam. Kibice już od dawna przestali chodzić na Lechię, która nie wygrywa na własnym stadionie dla kibiców i bierze tylko kasę od rozrzutnych sponsorów.
    DO CZASU.

    • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane