Fakty i opinie

Szukali go Hiszpanie, zatrzymali łowcy cieni

Łowcy cieni i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanych.
Łowcy cieni i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanych. mat. prasowe CBŚP

35-latek z Gdańska miał działać w grupie, która handlowała narkotykami w krajach Unii Europejskiej, ukrywał się na Śląsku i tam wpadł, zatrzymany przez tzw. łowców cieni. Mężczyzna był poszukiwany przez hiszpańskie służby, które wydały za nim tzw. Europejski Nakaz Aresztowania.Jesteś świadkiem przestępstwa i poszkodowany prosi cię o zeznawanie jako świadek. Co robisz?

zgadzam się, z chęcią pomagam poszkodowanemu 52%
zgadzam się, ale tylko jeżeli będę mieć z tego korzyść 6%
kłamię, że nic nie widziałe(a)m, nie chcę się mieszać w czyjeś sprawy 11%
mówię wprost, że się nie zgadzam, bo to nie moja sprawa 31%
zakończona Łącznie głosów: 651
Zatrzymanie 35-latka z Gdańska to efekt współpracy międzynarodowej z Biurem Attache Spraw Wewnętrznych przy Ambasadzie Hiszpanii w Polsce oraz współpracy z Wydziałem Poszukiwań Jednostki do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Narkotykową - Seccion de Fujitios-UDYCO.

- Choć mężczyzna pochodził z Pomorza, trop za nim prowadził na Śląsk i to właśnie tam wpadł. Ukrywał się na jednym z osiedli w Mysłowicach - dowiadujemy się w CBŚP.
Policjanci z grupy tzw. łowców cieni CBŚP poszukiwali 35-latka na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wydanego przez hiszpańskie organy ścigania.

Mężczyzna był poszukiwany w związku z działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej. Miała się ona zajmować "wewnątrzwspólnotową dystrybucją środków odurzających". Chodziło o znaczne ilości - warte co najmniej 106 tys. euro.

42-latek zatrzymany na terenie NiderlandówTo kolejne podobne zatrzymanie w ostatnim czasie. W ramach współpracy międzynarodowej z policyjną jednostką poszukiwawczą FAST Niderlandy oraz punktem kontaktowym FAST Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji został zatrzymany inny 42-latek.

- Mężczyzna wpadł na terenie Niderlandów. Mazowszanin był ścigany od stycznia 2020 r. na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Płocku za przestępstwa narkotykowe. Jednak wszystko wskazywało na to, że mężczyzna ukrywa się poza granicami kraju, dlatego w lipcu minionego roku wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. W efekcie czego CBŚP namierzyło jego miejsce przebywania, a służby niderlandzkie go zatrzymały - podsumowują kryminalni z CBŚP.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »