Fakty i opinie

stat

Tai-Chi na plaży, wygięte ciało w parku

Ćwiczenia Tai Chi po okiem specjalisty to - poza przejawem troski o zdrowie - okazja na odzyskanie pogody ducha.
Ćwiczenia Tai Chi po okiem specjalisty to - poza przejawem troski o zdrowie - okazja na odzyskanie pogody ducha. mat. prasowe

W poniedziałki i piątki o godz. 18 na orłowskiej plaży odbywają się darmowe treningi tai-chi. Natomiast w piątki i soboty w Parku Nadmorskim w Gdańsku można wypróbować sił w qigong i ćwiczeniach z elementami stretchingu i jogi.Wbrew powszechnemu mniemaniu Tai Chi nie jest sztuką walki, a gimnastyką, wymyśloną w Chinach w XI wieku. Opiera się na harmonijnych, powolnych ruchach, które mają pozytywnie wpłynąć na poprawę i utrzymanie zdrowia.

Zajęcia prowadzi Wojciech Nawrocki, który zawodowo zajmuje się szkoleniem Tai Chi w kilku ośrodkach w Trójmieście. Gdynianin pobierał nauki u samego Sławomira Pawłowskiego, szanowanego w środowisku instruktora, który dostąpił zaszczytu zgłębiania tajników tej sztuki u chińskich nauczycieli stylu Yang.

- Chcę przekazać ludziom trochę pogody ducha i zdrowia. Dzięki Tai Chi w dzisiejszym pędzącym i zestresowanym świecie można złapać trochę oddechu - mówi Wojciech Nawrocki.

Na zajęcia, które odbywają się w poniedziałki i piątki od godz. 18 przychodzą zarówno młodzi, jak i starsi, nawet po zawałach. - Często kierują ich do nas lekarze, więc jeśli zainteresowanie będzie duże, ćwiczenia będą kontynuowane nawet jesienią - podkreśla instruktor.

Podobną atrakcje przygotował Gdańsk, który spragnionych ruchu zaprasza na zajęcia relaksacyjne z qigongu i ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami stretchingu i jogi. Zajęcia również odbywają się dwa razy w tygodniu. Piątkowe przeznaczone są dla osób początkujących i koncentrują się na formach rekreacji duchowej, natomiast sobotnie, które odbywają się przedpołudniem, są bardziej dynamiczne.

Projekt pod hasłem "Wyginaj śmiało ciało" ma zachęcić użytkowników Parku Nadmorskiego nie tylko do spacerów ale do aktywnego uprawiania różnych form rekreacji na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem muraw parkowych i istniejącej infrastruktury parkowej.

Godzinne zajęcia odbywają się w poniedziałki i piątki od godz. 18 na plaży w Orłowie, przy wejściu nr 17 zobacz na mapie Gdyni - z drugiej strony Sceny Letniej.

Zajęcia w Parku Nadmorskim odbywają się w każdy piątek (w godz. 18.00 - 20.00) i sobotę (w godz. 9.30 - 13.30) do 5 września tego roku - na zachód od ścieżki pieszo-rowerowej, wejście B od ulicy Czarny Dwór zobacz na mapie Gdańska. Organizatorzy zapewniają sprzęt do ćwiczeń oraz miejsce, w którym można bezpiecznie zostawić rower na czas gimnastyki.

Opinie (68) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.