Fakty i opinie

Taki będzie siódmy budynek kompleksu biurowego w Oliwie

Najnowszy artukuł na ten temat

Kolejny ponad 100-metrowy biurowiec ma stanąć w Oliwie

Za nieco ponad rok gotowa będzie Olivia Seven, która powstaje przy al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska w sąsiedztwie Olivii Star zobacz na mapie Gdańska - najwyższego budynku w Trójmieście. O tym drugim budynku głośno jest od dawna, natomiast "siódemka" po raz pierwszy odsłania swoje oblicze. Łączna powierzchnia najmu w obu budynkach wyniesie ok. 75 tys. m kw.Zamierzasz odwiedzić taras widokowy w Olivii Star?

tak, a skoro będzie ogólnodostępny, to pewnie i nie raz 85%
nie, bo nie odpowiada mi klimat takiego miejsca 15%
zakończona Łącznie głosów: 2022
Pnąca się w górę bryła Olivii Star robi wrażenie, ale, mimo że jeszcze nieukończona, jej widok zaczyna już nieco powszednieć. A że życie nie lubi próżni, to od pewnego czasu wiele emocji wzbudzają spekulacje na temat tego, jak duży będzie kolejny budynek kompleksu biurowego Olivia Business Centre.

W grudniu informowaliśmy, że obiekt o roboczej nazwie Olivia Seven będzie miał powierzchnię ok. 30 tys. m kw. Teraz wiadomo już (przynajmniej tak wynika z wizualizacji, bo inwestor nie zdradza jeszcze zbyt wielu szczegółów), że budynek będzie miał 15 kondygnacji i ok. 55 m wysokości.

- Planujemy jego oddanie do użytku na przełomie I i II kwartału 2018 roku - zapowiada Katarzyna Halicka z OBC.
Co ciekawe, w przyszłości Olivia Seven połączy się z dwoma kolejnymi budynkami, które powstaną w głębi należącej do inwestora działki przy al. Grunwaldzkiej. Pozwoli to uzyskać ponad 5 tys. mkw. powierzchni biurowej na jednej kondygnacji.

Wracając do najwyższego budynku w Trójmieście, obecnie powstało 30 kondygnacji nadziemnych Stara, a trzon sięga 33 piętra.

- To oznacza, że zakończyliśmy konstrukcję główną poziomów powtarzalnych i osiągnęliśmy w najwyższym punkcie 135 m - wyjaśnia Halicka. - Jednocześnie trwa montaż trójszybowej szklanej elewacji, która dochodzi już do 20 kondygnacji.
Widok na ostatnie piętra biurowca Olivia Star. Najwyższe kondygnacje będą ogólnodostępne.
Widok na ostatnie piętra biurowca Olivia Star. Najwyższe kondygnacje będą ogólnodostępne. materiały prasowe
Olivia Star będzie posiadać w sumie 35 kondygnacji, a najwyższy punkt elewacji osiągnie wysokość 156 m. Obiekt będzie posiadał skośny dach nawiązujący do Hali Olivia, z którego wystawać będą dwa maszty. Wraz z nim cały budynek osiągnie 180 m wysokości.

Trzy najwyższe kondygnacje Stara będą powszechnie dostępne. Zajmą je m.in. centra konferencyjne, restauracje i klub biznesowy. Znajdzie się tam również galeria dookoła budynku oraz taras zewnętrzny. Ukoronowaniem wysokościowca będzie siedmiometrowe piętro mogące pomieścić do 400 osób.

Ogród zimowy, który powstanie na dole biurowca Olivia Star.
Ogród zimowy, który powstanie na dole biurowca Olivia Star. materiały prasowe
Schodząc z tej podniebnej wysokości na ziemię, warto dodać, że Olivia Star będzie połączona z przeszklonym ogrodem zimowym, który powstaje na wewnętrznym patio OBC. Wysoki na 11 metrów obiekt będzie miał blisko 1 tys. m kw. powierzchni.

- Doprecyzowujemy koncepcję ogrodu zimowego, nie chcemy jednak na tym etapie zdradzać zbyt wielu szczegółów. Będzie to wyjątkowe miejsce, integrujące społeczność Olivia Business Centre i całej naszej aglomeracji. Za dnia ogród zimowy ma być miejscem wypoczynku i spotkań pracowników Olivii, a wieczorami tętniącą życiem przestrzenią wydarzeń edukacyjnych, artystycznych, oczywiście z udziałem mieszkańców naszej aglomeracji - informuje Halicka.
Całkowita powierzchnia najmu Stara wyniesie 45,7 tys. m kw., a po otwarciu Olivii Seven metraż kompleksu Olivia Business Centre osiągnie poziom 150 tys. m kw.

Opinie (328) 3 zablokowane

 • Wszystkie te nowe biurowce są brzydkie jak nieszczęście.

  • 156 338

 • Korki

  Wyobraźcie sobie co będzie w godzinach szczytu po oddaniu STAR, potem SEVEN i kolejnego budynki Alchemii.

  • 380 44

 • pięknie teraz tam jest, biurowce nadają wielkomiejski charakter naszemu miastu. Gdańsk pięknie się rozwija, oby tak dalej.

  • 254 95

 • Oraz identyczne.

  • 32 15

 • Te budynki pasują tam jak keczup do rosołu...

  • 114 195

 • Star

  Jest nr one czyli jeden. 150 to jest to,europa

  • 51 27

 • Super!

  Jest to moim zdaniem najładniejszy kompleks biurowy w Trójmieście. Fajnie, że będzie taras widokowy i ogród zimowy dostępne dla wszystkich. Na pewno takie atrakcje przyciągną wielu gości. Dobrym pomysłem byłaby restauracja albo chociaż kawiarnia na górnym piętrze, gdzie można byłoby się delektować smakiem i widokiem. Mam nadzieję, że w ramach kompleksu powstanie też jakiś budynek, który będzie bardziej odważny w bryle i architekturze. Dzięki temu cały kompleks byłby jeszcze ciekawszy, a być może stałby się nawet atrakcją turystyczną jak to jest w wielu miastach na świecie, gdzie takie charakterystyczne budynki stają się wręcz kolejnym symbolem miasta.

  • 177 55

 • Bardzo oryginalny ten seven

  • 68 21

 • No i będzie pięknie!
  Tak trzymać!

  • 65 45

 • po prostu będą korki ale niestety to jest cena tego, że żyjemy w dużym polskim mieście a nie na prowincji. Dzięki takim inwestycjom miasto się rozwija i jest atrakcyjne do mieszkania. Jest praca, biznes ma piękne miejsca biurowe do prowadzenia swojej działalności.

  • 84 29

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.