Fakty i opinie

Taksówkarz chce zwrócić pieniądze pokrzywdzonej

Sprawa kursu za 850 zł została zgłoszona policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.
Sprawa kursu za 850 zł została zgłoszona policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. fot. galeria Trojmiasto.pl

Przeprosiny, zwrot skradzionych pieniędzy oraz darmowa przejażdżka po Gdańsku w ramach rekompensaty. Oto, co zadeklarował taksówkarz, który pod koniec października zainkasował od turystki z Norwegii 850 zł za kilkuminutowy kurs po centrum Gdańska. - Chcę tylko odzyskać moje pieniądze, nie chcę mieć z nim nic wspólnego - odpowiada oszukana Norweżka.Czy potrafisz przeprosić za swój błąd?

tak, nigdy nie miałem z tym problemu 58%
to zależy kogo i za co 36%
nie, przeprosiny przychodzą mi z wielkim trudem 6%
zakończona Łącznie głosów: 3900
W ubiegłym tygodniu opisaliśmy zdarzenie, do którego doszło w centrum Gdańska pod koniec października. Za trwający kilka minut kurs przez centrum Gdańska taksówkarz zażądał od obywatelki Norwegii 85 zł, a na terminalu i tak nabił 850 zł. Sprawa opisanej przez nas kradzieży odbiła się szerokim echem w mediach w całym kraju.

Jak udało nam się ustalić na początku tego tygodnia, taksówkarz skontaktował się z oszukaną klientką. Przesłał jej drogą mailową wiadomość, w której przeprosił za swoje postępowanie.

Taksówkarz: bardzo przepraszamZadeklarował również, że zamierza zwrócić przywłaszczone pieniądze. Nie wiemy, w jaki sposób wszedł w posiadanie adresu Norweżki, ale znamy pełną treść maila. W oryginale została ona napisana po angielsku, tłumaczenie pochodzi od redakcji.

- Zostałem poinformowany, że doszło do pomyłki podczas płatności kartą. Chciałbym Panią przeprosić, nie miałem zamiaru Pani oszukać. To mój błąd, który popełniłem z powodu przemęczenia. Jeśli wyraża Pani zgodę, chcę zwrócić pieniądze, proszę podać numer konta bankowego i pobraną kwotę w koronach norweskich - brzmi pierwsza część nadesłanej przez taksówkarza wiadomości.

Tłumaczenie zablokowania drzwi autaWarto wspomnieć, że przywłaszczenie pieniędzy to niejedyny zarzut, jaki postawiła taksówkarzowi okradziona Norweżka. Oprócz tego wszystkie drzwi samochodu miały zostać zablokowane, gdy doszło do sprzeczki o zapłatę za kurs. Skruszony kierowca przedstawił swoją wersję tego incydentu.

- Chciałbym również Panią przeprosić za to, że wydawało się, iż zamknąłem drzwi w mojej taksówce. W moim samochodzie automatycznie blokują się drzwi podczas jazdy, mogę je otworzyć dopiero po zatrzymaniu się. Stąd właśnie wziął się dźwięk, który błędnie został uznany przez Panią za zamknięcie drzwi. Było odwrotnie - ja właśnie otworzyłem drzwi. Mam nadzieję, że pewnego dnia wróci Pani do Gdańska, a ja wtedy z przyjemnością odbiorę Panią z lotniska, a potem zawiozę z powrotem. Oczywiście za darmo, w ramach przeprosin za całe zamieszanie. Raz jeszcze bardzo przepraszam - kontynuuje kierowca taksówki.

Norweżka: mam nadzieję, że czegoś go to nauczyłoO skomentowanie powyższej wiadomości poprosiliśmy okradzioną Norweżkę. Nasza rozmówczyni nie kryła swojego rozgoryczenia. Poinformowała, że do chwili obecnej wciąż nie otrzymała obiecanego przelewu i - delikatnie mówiąc - nie zamierza skorzystać ze złożonej jej propozycji dowozu z i na lotnisko.

- Nie otrzymałam jeszcze żadnych pieniędzy. Chcę tylko je odzyskać i nie chcę mieć z nim żadnego kontaktu. On wie, co zrobił, a e-mail nie rozwiązuje problemu. Rozumiem, że obawia się utraty pracy, ale powinien o tym pomyśleć, zanim mnie oszukał. To nie jest w porządku. Nie mam pojęcia, w jaki sposób taksówkarz zdobył mój adres e-mailowy. Byłam zaskoczona, gdy odczytałam wiadomość od niego. Ja chcę tylko odzyskać moje pieniądze i mam nadzieję, że czegoś go to nauczyło - skomentowała turystka z Norwegii.
Próbowaliśmy skontaktować się z taksówkarzem, aby wyjaśnić, dlaczego jego klientka nie otrzymała zwrotu pieniędzy. Jednak do chwili publikacji artykułu mężczyzna nie odpowiedział na naszą prośbę o kontakt.

Opinie (439) ponad 20 zablokowanych

 • Mówi że się pomylił, a nie oszukał

  Nie ma odwagi przyznać się

  • 38 2

 • Pobite gary

  Teraz niech sobie te pieniądze i przeprosiny wsadzi w dziurę między pośladkami. Wszyscy wiemy że to nie zmieni faktu iż branża taksówkarska oszukiwała, oszukuje i będzie oszukiwać swoich klientów

  • 44 1

 • Juz dawno

  są maksymalne stawki dla taksówek.

  • 26 1

 • Słaba ankieta

  W ankiecie brakuje odp "nie, bo to ja mam rację".

  • 9 0

 • Dziurawa ustawa. Licencja z Żukowa, Kościerzyny, Tczewa i jechana.

  • 8 0

 • Upaństwowić wszystko, prywaciarze na etat i wreszcie wrócą stare, dobre czasy.

  • 4 3

 • Najlepiej przedstawic swoje racje w sadzie.

  Nigdy nie wiadomo jak zostala przedstawiona prawda .Dzis wladze i racje maja ci ,ktorzy maja za soba srodki masowego przekazu i sam dobrze ulozony material do oceny czasami jednostromny. Z powyzszej relacji wynika i na tym bazuje odczucie...takze i moje ze byla to udane wyludzenie a nie pomylka.Jesli doszlo jedzcze do zauwazenia zawyzonej kwoty w samym pojezdzie to wina pana kierowcy wydaje sie oczywista.Tylko pytanie czy pani z Norwegi mogla by to jakos przed dadem udowodnic i czy pan kierowca kiedykolwiek wczesniej lub pozniej dopuszczal sie takiego oszustwa?

  • 4 4

 • zabrac mu licencje !!!!!!

  i wtedy mozemy mowic o rekompensacie - rozumiem ze tego Pana taksówkarza proozycja to jakis zarcik :D

  • 32 2

 • Uber

  I z tego właśnie powodu Uber powinien nadal legalnie funkcjonować.

  • 35 10

 • Koło pupy zaczęło się, palić. Za kradzież kwoty 765 zł jest już kodeks karny, więc nie wydaje mi się, że to sumienie akurat go ruszyło. Biorąc 85 zł za tak krótki kurs nie ma się sumienia i poczucia bycia uczciwym. Za taką kwotę jakiś czas temu przejechałem taksówką z centrum Gdyni na Łostowice w Gdańsku. W weekend o 3 rano. No ale trafiłem na uczciwego i sympatycznego pana Sławka, który pracuje w jednej z taksówkarskich korporacji. Są uczciwi taksówkarze? Da się! Ale z tym artykułem raczej związany jest pan złotówa Sebix, a nie taki pan taksówkarz Sławek ;)

  • 45 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.