Fakty i opinie

stat

Taras Akwarium Gdyńskiego do remontu

Remont tarasu Akwarium Gdyńskiego zaplanowano po wakacjach.
Remont tarasu Akwarium Gdyńskiego zaplanowano po wakacjach. fot. Trojmiasto.pl

Ok. 200 tys. zł ma kosztować remont tarasu Akwarium Gdyńskiego zobacz na mapie Gdyni, który jest w coraz gorszym stanie. Do modernizacji dołoży się miasto w ramach puli przeznaczonej na utrzymanie miejskich zabytków. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty w terminie, prace zakończą się w tym roku.Polecasz gościom spoza Trójmiasta wizytę w Akwarium Gdyńskim?

tak, to chyba największa turystyczna atrakcja miasta

23%

owszem, o ile wcześniej tam nie byli

40%

raczej nie, tłumaczę, że nie ma tam zbyt wiele do oglądania

37%
Remont tarasu Akwarium Gdyńskiego planowano cztery lata temu. Podobnie jak teraz, prace miało dofinansować miasto. Okazało się jednak, że inwestycja jest zbyt kosztowna i z przedsięwzięcia wówczas zrezygnowano.

Reprezentacyjny taras budynku oglądany co roku przez setki tysięcy mieszkańców i turystów coraz bardziej niszczeje, więc kierownictwo akwarium postanowiło spróbować poszukać raz jeszcze wykonawcy, by odświeżyć tę część budynku.

Akwarium Gdyńskie: remont tarasu po wakacjachPlanowany zakres prac dotyczy przede wszystkim:


  • skucia farby, tynku oraz posadzki tarasu,

  • naprawy filarów,

  • płyty tarasu,

  • wykonania nowej posadzki zewnętrznego tarasu,

  • wymiany jednej z balustrad tarasu i naprawienia pozostałych,

  • naprawienia balustrady schodów.


Zaplanowano także wykonanie nowych odpływów z tarasu oraz prace elektryczne.

Całość ma kosztować ok. 200-250 tys. zł. Maksymalnie blisko 75 tys. zł dołoży miasto w ramach dotacji do remontu miejskich zabytków. Koszta będą znane po rozstrzygnięciu przetargu, które odbędzie się za kilka dni.

- Rozpoczęcie prac zaplanowano na 3 września, a zakończenie w połowie listopada. Wcześniejsze rozpoczęcie prac jest możliwe w przypadku konkretnych prac przygotowawczych - informują pracownicy Akwarium Gdyńskiego.

Punkt widokowy w Akwarium Gdyńskim po zakupie biletuWszystko po to, by nie przeszkadzać odwiedzającym w trakcie wakacji. Chętni mogą wejść na taras południowy z tyłu budynku, ale najpierw muszą zapłacić za wejście do Akwarium.

Czytaj też: wraca taras widokowy w Akwarium Gdyńskim

Będzie tam funkcjonowała - podobnie jak rok temu - kawiarnia.

- Mielibyśmy problem z kontrolowaniem osób, które chciałyby skorzystać z tarasu południowego, nie wchodząc do akwarium i oglądając wystawy - tłumaczyła powody nieudostępniania tarasu osobom, które nie zapłacą za bilet Grażyna Niedoszytko z Akwarium Gdyńskiego.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (143)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.