• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Telefony bez słuchawek to zmora

Maciej
12 listopada 2022, godz. 18:00 
Opinie (412)
- Trzy osoby i każda ze smrtfonem z włączonym głosem i bez słuchawek. To już przesada - pisze nasz czytelnik. - Trzy osoby i każda ze smrtfonem z włączonym głosem i bez słuchawek. To już przesada - pisze nasz czytelnik.

- Muzyka, rozmowy, seriale na Netflixie, a ostatnio także skecze kabaretów - niektórzy pasażerowie komunikacji zapominają o tym, że nie są sami i beztrosko, bez słuchawek, zajmują się swoim telefonem tak, że wszyscy muszą słuchać tego, co oni. Zacznijmy reagować, to działa - pisze Czytelnik Trojmiasto.pl, pan Maciej. Oto jego list:Przeszkadzają ci osoby z głośnymi smartfonami w komunikacji?

Komunikacją publiczną jeżdżę od wielu lat i obserwuję, jak dużo się w niej od tego czasu zmieniło. Krótko mówiąc: jest znacznie lepiej. I nie chodzi tylko o wygodniejsze i bardziej punktualne pojazdy, ale też zachowanie pasażerów.

Kiedyś było po prostu gorzej. Hałas, chamstwo, agresja - może nie na porządku dziennym, ale nie było to nic niezwykłego. Dziś to wyjątkowe zachowania.

Mam jednak wrażenie, że w ostatnich miesiącach znowu pojawiła się głupia moda: używanie smartfona bez słuchawek. I to używanie do wszystkiego. Pomijam już beznadziejną modę, zwłaszcza wśród młodych, że każda rozmowa musi być prowadzona na głośnomówiącym. Gdy idą sobie ulicą, trzymając telefon przed brodą i cały czas o coś dopytują lub powtarzają, bo druga strona nie dosłyszała, to przynajmniej jest się z kogo pośmiać.

Trzech z telefonami bez słuchawekWszystko ma jednak swoje granice. A te w ostatnim czasie coraz częściej są przekraczane. Przede wszystkim przez osoby, które oglądają filmy i seriale na telefonach. Kiedyś była to domena młodych, którzy głośno słuchali wątpliwej jakości muzyki, katując nią pozostałych pasażerów. Teraz robią to dorośli - skecze z YouTube, seriale na Netfixie, śmieszne koty.

Miarka przebrała się, gdy spotkałem trzech takich asów na przestrzeni kilku metrów. Dwóch oglądało filmy, jeden skróty meczów z komentarzem. Wystarczyło zwrócić grzecznie uwagę, że chyba im słuchawki nie działają, by się opamiętali. Dwóch wyłączyło, jeden ściszył tak, że praktycznie tylko on słyszał.

Dlatego rada jest prosta: reagujmy, zwracajmy uwagę. Często ci ludzie po prostu nie rozumieją, że to zachowanie, które innym praktycznie zawsze przeszkadza.
Maciej

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (412)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane