• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Teren Poczty Polskiej we Wrzeszczu przeznaczony na Mieszkanie Plus

Michał Brancewicz
21 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
  • Teren Poczty Polskiej od strony ul. Zabytkowej, na którym planowana jest budowa budynków w ramach programu Mieszkanie Plus.
  • Na części terenu od strony ul. Partyzantów na razie nie jest planowana nowa zabudowa.
  • Teren Poczty Polskiej od strony ul. Zabytkowej, na którym planowana jest budowa budynków w ramach programu Mieszkanie Plus.
  • Teren Poczty Polskiej od strony ul. Zabytkowej, na którym planowana jest budowa budynków w ramach programu Mieszkanie Plus.
  • Teren Poczty Polskiej od strony ul. Zabytkowej, na którym planowana jest budowa budynków w ramach programu Mieszkanie Plus.

Na części terenu Poczty Polskiej we Wrzeszczu, od strony ul. Zabytkowej będą mogły powstać budynki mieszkalno-usługowe, prawdopodobnie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Te plany nie podobają się okolicznym mieszkańcom.



W jakim mieszkaniu mieszkasz?

W lipcu miejscy urzędnicy wydali decyzję o warunkach zabudowy dla części gruntów należących do Poczty Polskiej, znajdujących się w kwartale między ul. Partyzantów i Zabytkową we Wrzeszczu. Jest to dokument, który określa, co może powstać na danym terenie, jeśli nie obowiązuje tam miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Na terenie poczty od strony ul. Zabytkowej dozwolona będzie zabudowa mieszkaniowo-usługowa z parkingami podziemnymi. Powstające tam budynki będą mogły mieć od 14 do 17 metrów (4-6 kondygnacji) wysokości. Zabudowa możliwa jest maksymalnie na 29 proc. powierzchni działek.

Pierwsza decyzja została uchylona



Kilka lat temu Poczta szukała kupca dla całego terenu. Oferta znajdowała się na stronie internetowej z adnotacją "przygotowanie do sprzedaży", ale ostatecznie do żadnej transakcji nie doszło. Wówczas również właściciel terenu ubiegał się o warunki zabudowy dla czterech budynków mieszkalnych z usługami i podziemną halą garażową, ale po odwołaniu złożonym do Samorządowego Kolegium Odwoławczego decyzja została uchylona.

Dawny budynek poczty zmieni się w lofty


Z naszych informacji wynika, że teraz ten teren ma zostać przeznaczony na rządowy program Mieszkanie Plus - czyli lokali na wynajem, budowanych w całym kraju na gruntach należących do Skarbu Państwa. Do wyboru są dwie opcje: samego wynajmu lub wynajmu z dojściem po latach do własności.

W Trójmieście mieszkania w programie powstały na razie na Dąbrowie przy ul. Puszczyka .

Mieszkanie Plus w Gdyni


Mieszkania zaprojektowane w konkursie



Powstanie budynków we Wrzeszczu poprzedzi konkurs architektoniczno-urbanistyczny.

Jednak plany pojawienia się nowych budynków w proponowanej skali nie podobają się okolicznym mieszkańcom, szczególnie tym z sąsiadującego z przyszłą inwestycją budynku przy ul. Partyzantów 72 , którzy wnioskowali o odmowę wydania warunków zabudowy. Gdy to się nie udało, wnieśli swoje uwagi do wydawanej decyzji, ale one również nie zostały uwzględnione.

Mieszkańcy budynku przy ul. Partyzantów 72 sprzeciwiają się możliwości zabudowy terenów pocztowych w skali, na jaką zezwalają warunki zabudowy. Mieszkańcy budynku przy ul. Partyzantów 72 sprzeciwiają się możliwości zabudowy terenów pocztowych w skali, na jaką zezwalają warunki zabudowy.
- Stoimy na stanowisku, że jeśli coś ma zostać tu wybudowane, to z poszanowaniem skali, która będzie pasowała do tego miejsca, gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna, maksymalnie czterokondygnacyjna - wyjaśnia pan Maciej, jedna z osób ze wspólnoty mieszkaniowej budynku przy Partyzantów 72. - Nowy kawałek miasta nie może powstawać kosztem innych mieszkańców. Chcemy zagospodarowania terenu zgodnego z wiedzą urbanistyczną, poprzez opracowanie miejscowego planu, który w toku opracowywania przewiduje konsultacje społeczne na temat jego kształtu.
Mieszkańcy wspólnoty złożyli kolejne odwołanie do SKO na wydaną decyzję.

Najważniejsze uwagi mieszkańców

  1. Złożony wniosek jest niezgodny z uchwalonym w 2018 roku Studium Uwarunkowań, w szczególności dotyczy to całkowitego braku usług w proponowanej zabudowie.
  2. Zaniżony został współczynnik miejsc parkingowych (postojowych). Współczynnik ten, zgodnie ze studium, powinien wynosić co najmniej 1,2 miejsca parkingowego na 1 mieszkanie.
  3. W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco wpływać na środowisko, wnioskodawca powinien uzyskać ocenę oddziaływania na środowisko, gdyż powierzchnia miejsc parkingowych (postojowych) wraz z infrastrukturą towarzyszącą przekroczy 5 tys. m kw.
  4. W związku z faktem, że działki nr 80/4 i 80/5 są doskonale skomunikowane z ulicą Partyzantów, obsługa powstałych budynków powinna odbywać się poprzez skrzyżowanie z ulicą Podleśną/Partyzantów . Pojawienie się dodatkowych 250 samochodów na ul. Zabytkowej , to więcej niż użytkuje ją obecnie, co spowoduje paraliż komunikacyjny przy wyjeździe z ulicy Zabytkowej w kierunku ronda.

Wyjaśnienia urzędników

  1. Inwestycja jest spójna z założeniami Studium, według którego teren inwestycji mieści się w obszarze mieszkaniowo-usługowym oraz centralnym paśmie usług stanowiącym ścisłe śródmieście.
  2. Współczynnik parkowania określony w warunkach niniejszej decyzji wynosi minimum 1,2 miejsca na każdy lokal mieszkalny, więc jest zgodny z oczekiwaniami stron.
  3. Deklarowana powierzchnia użytkowa miejsc postojowych nie kwalifikuje inwestycji do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.
  4. Potencjalne korkowanie się ul. Zabytkowej stanowić będzie materiał projektowy na etapie sporządzania projektu budowlanego. Projekt decyzji z wjazdem na ul. Zabytkową został uzgodniony przez zarządcę drogi.

Opinie (278) ponad 10 zablokowanych

  • Mieszkań jest dość na rynku.

    Niech ukróca budowę pod wynajem. Mieszkanie 45 m2 3 pokojowe. Powstaja całe blokowiska komórkowców pod wynajem.

    • 17 7

  • Nowe blokowiska

    Ukrócić budowę mieszkań na wynajem . parodia mieszkania 45 m2 3 pokojowe.

    • 22 7

  • Opinia wyróżniona

    I dobrze! (43)

    Mieszkanie+ to nie socjale a możliwość kupna pierwszego mieszkania dla młodych, zarabiających ludzi, którzy dopiero są "na dorobku". Dlaczego od razu skazywać ich na mieszkanie na z***piu, jak w Gdyni na Kaczych Zbukach, kompletnie bez infrastruktury? W tym kraju kompletnie nie wspiera się osób dopiero wchodzących w dorosłe życie i na rynek pracy, bo zderzają się z pensją 3000 brutto i mieszkaniami za 10 koła/metr z sensownych lokalizacjach. Łatwo mówić komuś, kto dostał mieszkanie po dziadkach albo miał możliwość wzięcia kredytu, gdy ceny nie były z kosmosu. Mi samej dojście do odpowiedniej zdolności kredytowej zajęło 10 lat i przez 10 lat traciłam pieniądze na wynajem. I z przerażeniem myślę, że musiałam kupić swoje pierwsze lokum na górce cenowej, niekoniecznie w wymarzonej lokalizacji (aby nie gnieździć się w klitce). Przestańmy traktować ludzi, którzy są w życiu mniej uprzywilejowani jak patologię i wrzucać wszystkich do jednego worka. Mieszkania+ wcale tanie nie są i "patoli" z socjali na pewno nie będzie na nie stać.

    • 270 79

    • (17)

      A ja się nie zgodzę ! Zarabiam może trochę więcej niż 3000 zł brutto, ale wydatki dzielę tylko na 1 osobę czyli na siebie. Mieszkanie, czynsz, opłata za paliwo (pracuję gdzie nie dojeżdżają autobusy), jakieś lekarstwa, jedzenie. I szczerze? Średnio mi starcza, ale kredyt musiałam wziąć na mieszkanie (oczywiście obrzeża) bo szlag mnie brał jak widziałam, że za wynajem płacę tyle ile płacę raty kredytu... Wkład własny musiałam też sama zorganizować- wsparłam się kredytem gotówkowym. I nikt mi nie pomógł! Żadne Państwo ani nic.... więc nie mówcie że są to programy dla słabiej zarabiających. Nikt od razu po studiach/szkole nie zarabia kokosów (no chyba, że jesteś dobrym programistą, ale nie każdy może nim być...)Na mieszkanie + bym się nie załapała bo "za dużo" zarabiam. MO że jakbym miała jakieś dziecko na utrzymaniu to dochód by się podzielił i byłoby wystarczająco mało....

      • 43 7

      • "programy dla słabiej zarabiających"

        Niestety, jest próg dochodowy, który określa to "słabo". Gdy się nie mieścisz, to już zarabiasz za "dużo". Cóż na to poradzić?

        • 6 0

      • Mi też nikt nie pomógł (3)

        i też musiałam wziąć kredyt i zorganizować wkład własny ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że jeśli ktoś spełnia kryteria dochodowe i chce skorzystać z takiego programu to czemu nie? I brawo dla Gdańska, że nie poszedł w ślady Gdyni i nie wyrzucił mieszkań z programu daleko za obwodnicę. Piszesz, że się nie łapiesz bo za dużo zarabiasz. Ale już zarabiając tyle i mając dodatkowo dziecko na utrzymaniu, pewnie możliwość skorzystania z programu byłaby jedyną realną opcją na własne mieszkanie. I fajnie, że mogłoby się ono znajdować we Wrzeszczu a nie na peryferiach. O to chodziło w moim wpisie.

        • 18 14

        • (2)

          Czyli ludzie, których nie stać na kredyt i nie mogą zapewnić swoich podstawowych potrzeb (a do tych wlicza się również mieszkanie), mają robić sobie bachorki, żeby załapać się na socjal? Dosyć ryzykowne rozwiązanie... zdrowy na umyśle człowiek decyduje się na dziecko kiedy może zapewnić mu odpowiednie warunki życia. Podsumowując - tak, Pani rozumowanie nazwałbym patologią.

          • 21 8

          • A czy ja namawiam żeby ktoś decydował się na dzieci żeby dostać mieszkanie?

            Nie. Po prostu są różne sytuacje życiowe. Nie nam oceniać.

            • 7 4

          • tak, Pani rozumowanie nazwałbym patologią

            No, super czasów dożyliśmy. Kiedyś 1-2 dzieciaków to była norma, teraz to patologia.

            • 5 0

      • (9)

        Czyli mamy rozumieć, że nie zgadza się Pani z tym, aby osoby otrzymały wsparcie w postaci programu mieszkanie+, przez to, że Pani musiała sama do wszystkiego dojść i nikt Pani nie pomagał?
        Może po prostu, żyjmy i dajmy żyć innym. Uważam, że jeżeli jest obecnie opcja wsparcia dla młodych w postaci takiego programu to nic tylko się cieszyć, że inni mogą mieć łatwiej :)

        • 19 16

        • Ja sie nie zgadzam. (1)

          Wynajem jest ok. Opcja dojscia do wlasnosci to wyjatkowy i**otyzm. Pis kupuje głosy za nie swoje pieniadze.

          • 17 10

          • KODs not dead :)

            • 6 7

        • Zapominasz o jednym - wspieranie jednych to odbieranie szansy innym.

          Dlaczego jedni mają mieć łatwiej a drudzy trudniej? to ze ktoś ma więcej lat to ma się składać na młodszych? Dlaczego młodzi nie maja też pracować na swoje? Dlaczego starszych skazywać na życie na przedmieściach, a młodzi mają mieszkać w centrum?

          • 22 3

        • Pytam czemu wsparcie tych ludzi ma być z moich pieniędzy? (2)

          Czy to jest kara za to, że w czasie gdy moi znajomi (teraz to ci "mniej zarabiający") imprezowali, ja pilniej się uczyłem, w czasie studiów pracowałem a po studiach pracowałem na 1,5 etatu aby zapewnić sobie jakikolwiek start?
          Teraz z moich podatków, które mogły by zostać wydane na np nową szkołe, do której by ucżęszczały moje dzieci są dotowani lenie i nieroby. Wysokość pensji to tak jak oceny w szkole tylko wystawiana za wynki od 13 roku życia do teraz...

          • 33 5

          • Dokładnie!
            JA nie jestem starsza tylko ma 28 lat i nie będę robiła sobie dzieci ze względu na pomoc. Też jestem młoda i uważam, że skoro od kilku lat pracuję na etacie to nie jest moim obowiązkiem utrzymywania tych, którzy narobili sobie w wieku 20 lat dzieci. Dlaczego osoby pracujące, bezdzietne nie mają żadnej pomocy ? chociażby ulgi na materiały budowlane w wykańczaniu mieszkania? Nic... zero...

            • 29 4

          • Sprawdza sie stare powiedzenie

            Miej wy****** a bedzie ci dane!

            • 10 0

        • my polacy nie potrafimy myśleć o innych, żeby mieli lepiej

          to komunistyczne myślenie wciąż boli w głowach większości

          • 8 14

        • (1)

          Tak, zwłaszcza że to z podatków innych ludzi, właśnie tych co nie dostali. Niech każdy sobie sam zapracuje, bez żadnej pomocy. Bo niby czemu jedni mają dostać, a inni nie? To właśnie ci lepiej zarabiający muszą sobie ogarnąć sami plus jeszcze sponsorują innym, bo z ich podatków. Rząd nie ma swoich pieniędzy, żeby komuś dać, musi komis zabrać! Serio nie widzisz jakie podwyżki są wszędzie wokół, zwłaszcza na jedzeniu? A ile podwyżek do wyborów jest zamrożonych (prąd), po których wszystko znów pójdzie w górę.

          • 19 2

          • Otoz to

            Jedni musza zapracowac a inni dostana za feee

            • 3 2

      • (1)

        Niech się pani głośno nie przyznaje, bo finansowanie wkładu własnego z kredytu konsumenckiego jest nielegalne. Chyba że to ściema.

        • 3 7

        • Ciekawe rzeczy opowiadasz hehe.

          • 0 2

    • No niestety mamy wolny rynek (2)

      Mieszkania w dobrych lokalizacjach będą dla tych, których na to stać. Ja jestem z grupy tych, co mają po rodzicach i dziadkach i nie zgadzam się z tym, że młodzi są na coś tam "skazywani". Taka jest kolej rzeczy, że latami ludzie dorabiają się i podnoszą swój "standard". Rodzice czy dziadkowie mieli tak samo. Poza tym z jakiej racji przyjezdni spoza Gdańska mają wypierać długoletnich mieszkańców (2-3 pokolenia) z dobrych lokalizacji. Oni te lokalizacje "zdobyli" dziesiątki lat temu, a patrząc inaczej - słabe lokalizacje sprzed lat stały się dobrymi, bo miasto się rozbudowuje. Problem w tym, żeby lokalizacje na skraju miasta były zabudowywane z niezbędnymi elementami infrastruktury (szkoła, przedszkole, sklepy, punkty usługowe, filie urzędów)

      • 20 9

      • myślę, że jak ktoś "zdobył" lokalizację przez kopnięcie w zamknięte drzwi po wojnie (1)

        i przez 50 lat tam mieszkał to już tylko od niego zależy, czy należy mówić, że to dobrze dla otoczenia, czy źle.

        Dawniej Wrzeszcz był uznawany za słabą okolicę właśnie przez tych zasiedziałych, a nie nowych mieszkańców.

        • 15 10

        • Wrzeszcz słaba okolica? Skąd jesteś że takie mądrości piszesz

          • 4 3

    • (3)

      Mieszkanie plus - tak , ale nie w centrum miasta. Dlaczego ja mam tyrać na kredyt za mieszkanie na morenie , a ktoś mniej pracowity ma dostać mieszkanie w centrum i buc bardziej uprzywilejowany ? Zapraszam na Kowale albo Borkowo, a nie Wrzeszcz .

      • 30 11

      • (2)

        mniej pracowity - nie rozśmieszaj mnie, Dla przykładu - "Super pracowity" piłkarz, który skończył podstawówkę zarabiał w Lechii 40 tys. miesięcznie, górnik w kopalni pod ziemią 7 tys., "typowa blondynka" w dziale PR dużej firmy 8 tys., "przedsiębiorca" (dział. gosp.) pracujący 12h dziennie - dochód "na czysto" 3,5 tys., widziałem oferty pracy w Biedronce 3,2 tys. - czy tam pracujący są mniej pracowici ?

        • 12 9

        • Zakławam, że Qwert nie jest piłkarzem

          1. Można było zostać piłkarzem. Zapewne jednak to nie tak łatwe. Prócz tego praca na kontrakt i krótka kariera
          2. Mieszkanie+ będzie dla niezwykle małej liczby osób (4 lata, a ile mieszkań oddano?) Jednak zrzucą się na nie wszyscy. I tu widzę pewien problem.

          Ja mieszkam w centrum Wrzeszcza. Kupiłem mieszkanie. Bez pomocy państwa czy bez wkładu własnego od rodziców. Sam z żoną.

          I potrafię zrozumieć dlaczego ludzie, którzy musieli się zadłużyć na 20-30 lat czują się potraktowani niesprawiedliwie, gdy inni (których czasem pewnie znają, i o których wiedzą, że nie zrobili wszystkiego, co mogli, aby ich los był łatwiejszy) dostają takie mieszkanie za friko. W lepszej lokalizacji. W cenie wynajmu większego pokoju. Za 20 lat z możliwością odkupienia za bezcen.

          To nie jest uczciwe. Mi obojętne. Ja mam swoje mieszkanie, gdzie chciałem. Jednak ludzie "za biedni" na kupno we Wrzeszczu własnego, ale "za bogaci" na Mieszkanie+ mają prawo czuć się niedostrzeżonymi.

          Szczególnie, że pewnie większość z nich pracuje na etat i mają na nim jakieś 4-5k, czyli płacą najwyższe procentowo podatki, jakie polski wymiar karny (podatkowy) przewiduje.

          • 22 2

        • Qwert

          Zapraszam na studia , zachęcam do podniesienia kwalifikacji zamiast liczyć , ze państwo / miasto coś da .

          • 3 3

    • (4)

      oddawac drogie tereny dla ludzi kktorych nie stac? malo to kapitalistyczne, bardziej powrot do PRLu. Wartosc ziemi we wrzeszczu jest klkakrotnie wyzsza niz na obrzezach, wiec tych co praucja 20 lat i ich stac wyrzucic na obrzeza, abiedniejszym doplacac? Kolejny socjal?

      • 20 3

      • Można sprzedać taki teren i mieszkania komunalne wybudować np. na Stogach

        czy "Morenie" / Jasieniu.

        • 15 2

      • Będzie tak jak z frankowiczami (2)

        Nie było ich stać na kredyt w PLN to wzieli W CHF a teraz płacz bo wiedzy zabrakło i termin "ryzyko walutowe" było im obce.

        • 12 5

        • Nie mierz wszystkich... (1)

          Jedną miarką. Jestem frankowiczem. 15 lat temu brałem kredyt we frankach. Jak na tamte czasy zarabialem całkiem dobrze. Miałem kasę. Potrzebowałem połowy wkladu żeby kupić mieszkanie. Wszystkie banki twierdził że za mało zarabiam i nie dostanę pożyczki w PLN. Ale w CHF ile tylko chcę. Nawet 120 % wartości mieszkania. Będzie Pan miał na zagospodarowanie. To dopiero bankowy przerwał.

          • 5 5

          • Czyli jednak nie zarabiales dobrze

            Skoro nie dostales kredytu w pln. W podobnym czasie rowniez bralem kredyt. Zarabialem niecalw 2000 na reke a zona najnizsza krajowa do tego dziecko i kredyt w pln dostalusmy bez problemu i to pelna kwote

            • 1 3

    • "mieszkanie na z***piu, jak w Gdyni na Kaczych Zbukach" (3)

      widać ignorancie, że jesteś niedoinformowany, albo jesteś zwykłym gdańskim hejterem. gdybyś był b.inteligentny to wydedukował byś z opisywanych sytuacji dlaczego zgłoszono Kacze Buki i dlaczego zgłosiło się tam na 170 mieszkań aż ok 3000 chętnych w tym wielu Gdańszczan. I dlaczego trwa walka o ten teren także innych developerów ??

      • 3 5

      • o promocyjne karpie albo crocsy też się ludzie biją (2)

        Prawda jest jednak taka, że Kacze Buki to straszne zad*pie ale "tanie" i "blisko" miasta.

        Dzisiaj to pełne kurzu klepisko, sąsiadujące z lasem, zakładami przemysłowymi a za moment z trasą szybkiego ruchu. Wszędzie nawciskane tylko bieda domki, bloki a na wolnych działkach budowy kolejnych.
        Bez sklepów, szkół czy przychodni.
        Wszędzie trzeba dojechać samochodem po dziurawych polnych drogach z rzadka pokrytych betonowymi płytami, bez oświetlenia, chodników i kanalizacji.

        Z czasem, część z tych rzeczy się zmieni ale nie wszystkie i nie szybko.
        Za to nie zmieni się, a na pewno nie na lepsze, kiepski dojazd do innych części trójmiasta. Zwłaszcza po otwarciu trasy kaszubskiej, którą wjedzie w te okolice jeszcze więcej pojazdów.

        • 2 1

        • jedna z lepszych miejscówek w Trójmiescie (1)

          W planach jest duża modernizacja dróg, budowa chodników i ścieżek rowerowych, przystanek autobusowy a także szkoła publiczna zwłaszcza, że mieszkanie+ jest programem rządowym. Na terenie nowo powstających tam osiedli znajdują się lokale usługowe, które mają stanowić zaplecze handlowe i usługowe dla komfortu nowych mieszkańców. Prowadzone są rozmowy o większym zintegrowaniu poprzez drogę techniczna z innymi i transportem miejskim oraz TK.

          • 0 0

          • plany planami, rozmowy rozmowami a rzeczywistość, jaka jest, każdy widzi

            Obrzeża nie należą do "lepszych miejscówek" a już tym bardziej pola bez infrastruktury, z przemysłem i drogą szybkiego ruchu po sąsiedzku.

            Potrzeba będzie wielu, wielu lat, żeby dzielnica się choć trochę ucywilizowała.
            Wystarczy spojrzeć ile takie rzeczy trwają w innych częściach miasta.

            Natomiast dojazd do miasta zawsze będzie kiepski, znośny tylko w obrębie obwodnicy, o ile ta akurat nie stoi.

            No ale będzie przystanek autobusowy ;)
            Pewnie z autobusem co godzinę więc i tak, kiedy będzie się chciało jechać komunikacją to trzeba będzie iść do zajezdni, tak jak dzisiaj.

            • 1 0

    • Tylko pytanie czyja ja to wina, że zarabia ktoś 3000 brutto? (1)

      Sprawa jest prosta mieszkam tam gdzie mnie na to stać.
      Nie mam zdolności kredytowaj to znaczy, że mnie na ten kredyt nie stać.
      Njaprościej jest siedzieć w bylekjakiej robocie i czekać aż ktoś da!
      Dzisiaj jest tyle możliwiści i wielu moich znajomych przekfalikowuje się aby zmienić prace na lepiej płatną.

      • 9 4

      • minusują opinię ci co o swój zły los obwiniają innych do okołoa tylko nie siebie

        • 2 2

    • jak zarabiasz 3000 brutto to nikt ci nie każe mieszkać w gdańsku są tańsze miasta...
      Mam 27 lat, mam mieszkanie i kupiłem je sam bez pieniedzy od "dziadków" i innych osób i bez Mieszkań plus i innych głupich zasiłków.

      • 8 0

    • Ale dlaczego ktos kto sie uczyl i dobrze zarabia (1)

      ma komus dac na mieszkanie w postaci mieszkania plus? Mi nikt nic nie dal. Dwa mieszkania kupowalem za swoje, a swoje mialem ciezka nauka i praca. Dlaczego nierobstwo ma byc nagradzane, a pracowitosc karana?

      • 12 1

      • No jak dla ciebie nauka byla ciezka, to za madry nie jestes...

        • 2 9

    • Moje zdanie

      A z jakiego powodu ludziom mniej zarabiającym należy się to samo co tym bogatszym? Takie myślenie to właśnie komunizm.

      • 1 0

    • OK

      Prawie we wszystkim się zgadzam, poza tym, że traciłaś pieniądze na wynajem. Za te pieniądze miałaś gdzie mieszkać, więc suma sumarum, wyszło na plus. Mieszkania z rządowego programu też będą na wynajem - co oznacza, że opłaty za mieszkanie będą wyższe niż w przypadku mieszkania własnościowego.

      • 0 1

    • Kiedyś był taki program "Rodzina na Swoim". Ale już nie ma, bo nieprawidłowa opcja go wymyśliła.

      • 0 0

    • Bardzo dobrze

      Bardzo Dobrze napisane, po te mieszkanie zgłaszają się ludzie którzy uczciwie pracują i są wykształceni a nie patolusy

      • 0 0

  • Popis to kał (1)

    Steki tysiące mieszkań milion samochodów elektrycznych xD słuchajcie wybierzcie mnie gdańszczanina z krwi i kości a każdy dostanie pizze i 1000 złotych tygodniowo!!!

    • 10 9

    • Schetino Ty już rzadziles

      • 1 0

  • (4)

    Dlaczego ludzie mniej zamożni nie mogą mieszkać w fajnej lokalizacji? Bo dostaną coś powiedzmy to za darmo, chociaż wiemy ze tak nie będzie do końca? A tutaj do okoła sami mądrale, prezesi którzy czuja się kimś lepszym, niż osoby które maja gorzej w życiu? Nie mówię o patologiach, tylko tak jak ktoś wspomniał - maja takie a nie inne wykształcenie i zarabiają mniej i nie maja szans na nic lepszego? Zapomniał wół jak cielęciem był? Chyba ze jest się z rodziny dobrze urodzonej, tak to pardon!

    • 18 19

    • Bo ją uczynią mało fajną

      nie chodzi tu o konkretne osoby, ale o średnią

      • 4 0

    • chodzi o sprawiedliwość społeczną

      • 3 1

    • (1)

      Moje dzieci, ktore mają dobre wykształcenie i dobrze płatne zawody, tyrały po nocach żeby to zdobyć. Były książki, a nie imprezy w krzakach. Na te dobre lokalizacje ciężko zapracowali, nie czekali na darmowe. Czemu ktoś ma to dostać za darmo? Czy to jest sprawiedliwe?

      • 8 1

      • Temu, ze wszystko dla wszystkich powinno byc za darmo i to by bylo sprawiedliwe.

        • 0 0

  • (1)

    No to za kilka lat we Wrzeszczu będą slumsy! Nie dziwię się, że okoliczni mieszkańcy protestują. Mieszkać obok socjalu żadna przyjemność, a ceny ich mieszkań spadną.

    • 17 26

    • to żaden socjal!
      co najwyżej % dopłaty.

      • 4 3

  • Może kompromis? Nie będzie nowych bloków pod warunkiem obniżenia dziesięciopiętrowego budynku protestujących, do pasującej do otoczenia wysokości.

    • 20 3

  • (6)

    no jasne.... mieszkanie w centrum Wrzeszcza za bezcen... A człowiek pracuje i zarabiam średnio, nie mam dzieci, więc nie łapię się na żadne świadczenia i kupiłam mieszkanie w tańszych dzielnicach. Ale takim to się należy wszystko... ja pierdziele. normalnie człowiek może coś strzelić z rana

    • 31 14

    • (2)

      ta... za bezcen... to się okaże :) Dofinansowanie to może co najwyżej będzie 20% całej wartości. Więc to wierutna bzdura.

      • 1 4

      • A to mało? 20%?!
        Ja nie dostałam ani 1% jak kupowałam rok temu mieszkanie. Bo przecież MDM musiał się skończyć...

        • 7 1

      • 20 procent i jeszcze kręci nosem, że mało. Ot właśnie to są wyborcy PiS. Dajesz takiemu, to jeszcze pretensja, że mało. Ja na 20% musiałem pracować kilka lat i odmawiać sobie przyjemności, a taki żyje wesoło i beztrosko i jeszcze pretensja, że mało. Nóż się w kieszeni otwiera.

        • 2 0

    • (1)

      Bo ludzi takich jak ty- samodzielnych i radzących sobie w życiu nie kupi się w wyborach. A socjal da się pokroić za pińcet i inne ochłapy, i będzie wierny przy urnie. Dokąd wszystko nie pieprznie, tzn. ok. dwóch lat. Potem sam ich wywiezie na taczkach. A nam zostanie Grecja.

      • 15 1

      • Dokładnie, przecież nawet dzi*ka bardziej się szanuje i za noc bierze więcej.... Niż 500zl miesięcznie.

        • 4 1

    • Niestety

      nas, młodych i ciężko pracujących tylko się doi. Jeśli nie masz dzieci to guzik od państwa dostaniesz, a jeszcze zdzierają z ciebie z ZUSach, podatkach, akcyzach i kto wie na czym jeszcze.

      • 13 0

  • Proponuję podnieść ilość przymusowych miejsc parkingowych z 1,2 do co najmniej 3 na mieszkanie

    Ponieważ w mieście jest za mało korków i fajnie będzie jak każdy będzie mógł sobie postać dłużej.

    • 4 1

  • i znow samochodziki sa problemem najwiekszym w miescie (2)

    bo kazdy w centrum miasta musi miec po dwa samochody na rodzine, szczegolnie ludzie, ktorych nie stac na kredyt normalny.

    Kiedy skonczy sie ta farsa i zablokowana zostanie mozliwosc rejestracji nowego samochodu, bez posiadania miejsca parkingowego wlasnego? Jestes biedny? jezdzisz tramwajem nie parkujesz na chodniku

    • 15 7

    • Zapisz się na usuniecie pęcherzyka żółciowego, bo ci żółć mózg zalewa

      • 1 3

    • prawda

      tam jest 7 minut z buta do tramwaju, 12 do SKM, 1 minuta do autobusu i ok 10 minut pieszo do wszystkich usług, jakie są na dzień potrzebne. A oni się kłócą, kto gdzie parkować będzie i liczą auta. Niech parkują przy torach, pod wiaduktem na Kościuszki, jak nie ma miejsca bliżej, a muszą mieć auta w tak ścisłym centrum. Co tam jeszcze pod nos podstawić?

      • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane