Fakty i opinie

stat

Testy nowej fontanny w Oliwie

Zaledwie na jeden dzień na Stawie Młyńskim przy ul. Spacerowej zobacz na mapie Gdańska pojawiła się nowa fontanna. Był to jej test przed montażem na stałe w przyszłym roku. To już druga konstrukcja tego typu w Oliwie.Czy w Trójmieście potrzeba więcej fontann?

tak, dodają one uroku przestrzeniom publicznym 79%
tak, ale tylko w dzielnicach, gdzie ich nie ma 7%
raczej nie, obecna ich liczba jest wystarczająca 3%
nie, to zbędny wydatek 11%
zakończona Łącznie głosów: 711
Utworzenie fontanny na Stawie Młyńskim przy ul. Spacerowej zostało sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłorocznym głosowaniu na ten pomysł oddano 1051 głosów, a to przełożyło się na zajęcie trzeciego miejsca w Oliwie i umożliwiło jego realizację.

Montaż konstrukcji odbył się w środę. Została ona uruchomiona jednak tylko na ok. 24 godziny celem przetestowania. Ze względu na panującą temperaturę, podobnie jak inne fontanny, została wyłączona na sezon zimowy. Ponowny rozruch nastąpi wiosną przyszłego roku.

Nowa fontanna jest już drugą konstrukcją tego typu na Potoku Oliwskim. W 2015 r. podobny wodotrysk pojawił się na stawie przy al. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska, a w kolejnych latach jego otoczenie może zyskać atrakcyjniejszą formę.

W projekcie Budżetu Obywatelskiego dotyczącego fontanny przy ul. Spacerowej uwzględniono bowiem także przygotowanie dokumentacji dla odnowienia terenów rekreacyjnych wokół stawu przy al. Grunwaldzkiej. Dodatkowo w tym roku w pobliżu ul. Pomorskiej zobacz na mapie Gdańska oddano do użytku pierwszy w Trójmieście ogólnodostępny ogród sensoryczny.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego odnowiono w ostatnich latach także teren wokół stawu przy ul. Spacerowej. Dzięki głosom mieszkańców oddanym w 2014 roku pojawiły się tutaj nowe alejki spacerowe oraz elementy małej architektury.

W tegorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego zgłoszono dwa projekty dotyczące zbiornika przy ul. Spacerowej: utworzenia parku linowego (wraz z dojściem do Pachołka od strony ul. Tatrzańskiej) oraz oświetlenia ścieżek spacerowych.

Pierwszy z nich zyskał 674 głosy i został skierowany do realizacji. Wynik ten jednak może ulec zmianie w związku z błędem informatycznym i nieodnotowaniem głosów ponad 11 tys. osób.

Fontanna na stawie przy al. Grunwaldzkiej w Oliwie


Opinie (64) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.