Fakty i opinie

stat

Tłumy na trójmiejskich plażach

Piękna, niedzielna pogoda na plażę w Brzeźnie ściągnęła tłumy

Opalanie, kąpiel, a może sport? Weekend i wysokie temperatury sprawiły, że lokalne plaże pękają w szwach. Z uroków pięknej pogody korzystają nie tylko turyści, ale i mieszkańcy Trójmiasta.Na plaży:

stawiam na aktywny wypoczynek: sport, piłka plażowa, pływanie 12%
leniuchuję! Najlepszy wybór to leżak albo koc 33%
nie bywam zbyt często. Wolę inny rodzaj wypoczynku 55%
zakończona Łącznie głosów: 2212
Letnia, niedzielna pogoda, to idealny czas na relaks - tym bardziej, że w ostatnich dniach aura była dość kapryśna. Nic więc dziwnego, że w pogodne, niedzielne popołudnie trójmiejskie plaże - w tym ta w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska - są oblegane, a setki osób korzystają z jej uroków oraz ciepłej wody Zatoki Gdańskiej.

- Wraz ze znajomymi plażuję od rana i korzystam z weekendu. Morze i siatkówka na plaży, to mój idealny sposób na to, żeby naładować baterie przed poniedziałkiem i tygodniem w pracy - mówi pani Ewa z Wrzeszcza.
Wszystko wskazuje na to, że przyjemna temperatura w niedzielę utrzyma się do końca dnia: według zapowiedzi synoptyków słupki na termometrach ponad 20 stopni Celsjusza wskazywać będą aż do godzin wieczornych.

Pogoda w TrójmieścieZabawa i odpoczynek tak, ale z rozwagąBezpieczeństwa plażowiczów w Trójmieście pilnuje blisko 150 ratowników wodnych. Każdego dnia w godz. od 9:30 do 17:30 pełnią dyżury na 21 kąpieliskach.

Plaża w Brzeźnie pęka w szwach. Z pięknej pogody korzystają tłumy osób.
Plaża w Brzeźnie pęka w szwach. Z pięknej pogody korzystają tłumy osób. fot. trojmiasto.pl
Spektrum działań jest bardzo szerokie: od udzielania pierwszej pomocy przy mniejszych i większych skaleczeniach oraz zasłabnięciach, przez poszukiwania dzieci, które zgubiły się rodzicom na plaży lub w wodzie, na ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia kończąc.

Ratownicy ostrzegają przy tym, przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i wchodzeniem do wody po zbyt długim przebywaniu na słońcu czy spożywaniu napojów alkoholowych.