• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tłumy wypoczywają na plażach Trójmiasta

Rafał Borowski
5 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Zobacz, jakim zainteresowaniem cieszą się obecnie trójmiejskie plaże

Przez całą sobotę, na trójmiejskich plażach - od Wyspy Sobieszewskiej po Babie Doły - odpoczywają tłumy mieszkańców i turystów. Wypoczynek umila bezchmurne niebo i temperatura przekraczająca 20 stopni Celsjusza. Humor może popsuć jedynie żółty odcień wody przy brzegu, jednak wbrew pozorom, to nic groźnego dla zdrowia.Czy wypoczywasz w ten weekend na plaży?

W sobotę, od samego rana, do naszego Raportu z Trójmiasta spłynęło sporo filmów i zdjęć z trójmiejskich plaż. Czytelnicy na bieżąco informowali o rozwoju sytuacji. Na przykład gdzie można znaleźć jeszcze wolny kawałek piaskowego wybrzeża czy które drogi dojazdowe zostały całkowicie zakorkowane. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia.

Szturm na plaże Trójmiasta nie powinien nikogo dziwić. Przez całą sobotę, termometry wskazują ponad dwadzieścia kresek powyżej zera.

Ponadto, z racji długiego weekendu czerwcowego do Trójmiasta zjechały tłumy turystów z całej Polski. Spragnieni wypoczynku na świeżym powietrzu opalają się, spacerują wzdłuż morskiego brzegu
czy grają w siatkówkę.

Żółta woda od pyłków z drzew. Nie są niebezpieczneJednak mało kto zdecydował się na kąpiel w Bałtyku. Dlaczego?

Wszystko z powodu zielonożółtego koloru wody, którą można było dostrzec przy brzegu na wielu kąpieliskach. Niektórzy z czytelników sugerowali, że to wykwit sinic, inni sugerowali zanieczyszczenie siarką z pobliskich zakładów przemysłowych.

Uspokajamy - ani pierwsza, ani druga hipoteza nie ma nic wspólnego z prawdą.

Zmieniony kolor wody jest spowodowany wyłącznie masowym pyleniem drzew - sosny i lipy. Kąpiel w takiej wodzie jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Przypominamy, że stan trójmiejskich kąpielisk można sprawdzać na bieżąco na stronie prowadzonej przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (197)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane