Fakty i opinie

stat

Toalety na plażach będą. Ale po wakacjach

Toalety na gdańskich plażach miały powstać w dwóch etapach - przed i po wakacjach. Przetarg jednak unieważniono i wszystkie szalety staną dopiero po sezonie letnim.
Toalety na gdańskich plażach miały powstać w dwóch etapach - przed i po wakacjach. Przetarg jednak unieważniono i wszystkie szalety staną dopiero po sezonie letnim. fot. DRMG

Miały stanąć jeszcze przed wakacjami, będą dopiero jesienią. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska unieważniła przetarg na budowę toalet na plażach w Brzeźnie i Jelitkowie. Na postępowanie odpowiedziała tylko jedna firma, a jej oferta niemal dwukrotnie przekraczała kwotę, jaką miasto zamierzało przeznaczyć na realizację zadania.Czy miasto powinno jakoś ułatwić plażowiczom dostęp do toalet w sytuacji, gdy nie uda się wybudować nowych przed sezonem?

tak, urzędnicy powinni poprosić właścicieli restauracji i kawiarni, aby udostępniali swoje toalety za darmo 33%
tak, miasto powinno ustawić więcej toalet typu toi-toi 60%
nie, to nie wina miasta, że nie udało się rozstrzygnąć przetargu 7%
zakończona Łącznie głosów: 1274
O nowych toaletach, które miały stanąć na gdańskich plażach pisaliśmy w kwietniu. Już wówczas było też wiadomo, że zadanie podzielono na dwa etapy i część szaletów - ze względu na kolizje sieci, a także pozyskiwanie uzgodnień i decyzji administracyjnych - powstanie dopiero po wakacjach. Trzy z nich - przy wejściach nr 46 zobacz na mapie Gdańska, 48 zobacz na mapie Gdańska63 zobacz na mapie Gdańska miały być gotowe w czerwcu i lipcu. Nic z tego. Realizację wszystkich toalet przesunięto właśnie o kilka miesięcy, bo ogłoszony w pierwszej połowie maja przetarg został właśnie unieważniony.

- Cena jedynej oferty to 3,2 mln zł. To dwukrotnie więcej niż zamierzaliśmy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - poinformował Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor DRMG.
Zobacz więcej: 160 nowych toi-toiów przyjedzie do Gdańska

W ciągu najbliższych dni miasto planuje ogłosić kolejny przetarg, ale z wydłużonym czasem realizacji. Budowa toalet rozpocznie się dopiero po wakacjach, bo urzędnicy nie chcą, by prace budowlane zakłócały wypoczynek turystom i mieszkańcom. Jednym i drugim pozostaje więc korzystać z płatnych toalet przy kawiarniach i restauracjach, a także przenośnych toalet typu toi-toi.

Zobacz pełną listę wszystkich sanitariatów znajdujących się w pasie nadmorskim i na gdańskich plażach.

Toalety, jakie pojawią się w pasie nadmorskim po wakacjach mają być jednakowe, wykonane z modułowych, gotowych elementów, co znacznie ułatwi i przyspieszy ich montaż. Każda z toalet będzie miała maks. 35 m kw. powierzchni oraz 3,5 metra wysokości. W środku znajdą się trzy kabiny: damska, męska i dla osoby niepełnosprawnej, a na zewnątrz zainstalowane zostaną natryski i przebieralnie.

Opinie (174) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.