• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejny wiceprezydent Gdyni zaczął pracę

Patryk Szczerba
18 czerwca 2024, godz. 14:25 
Opinie (188)
Najnowszy artykuł na ten temat Gdynia szuka kandydata na skarbnika
Tomasz Augustyniak został oficjalnie trzecim wiceprezydentem Gdyni. Tomasz Augustyniak został oficjalnie trzecim wiceprezydentem Gdyni.

Tomasz Augustyniak rozpoczął urzędowanie jako wiceprezydent Gdyni. Ma zajmować się sprawami społecznymi, zdrowotnymi, ale też sportem. Jest trzecim zastępcą Aleksandry Kosiorek. Czy będzie jeszcze jeden? - Rozmowy z potencjalnymi kandydatami trwają - mówi prezydent Gdyni.Czy Tomasz Augustyniak sprawdzi się jako wiceprezydent Gdyni?

Przypomnijmy:

  • Tomasz Augustyniak to były szef pomorskiego Sanepidu.
  • Później pracował jako zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.
  • Ostatnio kierował Szpitalem Reumatologicznym w Sopocie.

Jego nowa funkcja była anonsowana pod koniec maja. We wtorek oficjalnie rozpoczął pracę w gdyńskim magistracie, uczestnicząc w pierwszym kolegium prezydenckim.Zdrowie i sport w obszarach kompetencjiMa odpowiadać za obszar zdrowia, sprawy społeczne i sport.

- Nie miałem zbyt długo wątpliwości, czy przyjąć tę funkcję. Jestem gdynianinem z urodzenia, miasto leży mi na sercu. Poza tym to przełomowy moment, dość dużo się pozmienia i podchodzę do tego jako do ciekawego wyzwania - mówi Tomasz Augustyniak, wiceprezydent Gdyni.
Jak mówi, obszar, którym się zajmie, to dość mocna strona gdyńskiego samorządu.

- Po odejściu poprzedniej ekipy pozostał bez nadzoru, a pierwsze decyzje pojawią się niedługo. Na początek chcę zapoznać się m.in. z jednostkami miejskimi - wskazuje Augustyniak.


Nowy wiceprezydent: chcę łączyć, a nie dzielićW kuluarach zwraca się uwagę, że nowy wiceprezydent zna dobrze pomorskie, pozagdyńskie środowisko Koalicji Obywatelskiej i może być łącznikiem między trójmiejskim samorządami po tym, gdy okrzepnie w nowej funkcji.

Zapytany podkreśla, że choć będzie utożsamiany ze środowiskiem Koalicji Obywatelskiej, to nie ma przynależności partyjnej i to się nie zmieni.

- Niewątpliwie przez pryzmat moich poprzednich funkcji znamy się z większością samorządowców w województwie. Mam nadzieję, że to pomoże i wcześniejsze kontakty się przydadzą. Chcę łączyć, a nie dzielić. Zawsze byłem człowiekiem od pracy - opowiada Augustyniak.
Obecnie - oprócz Tomasza Augustyniaka - w fotelu wiceprezydentów zasiadają Oktawia GorzeńskaBartłomiej Austen. Dokładne piony ich odpowiedzialności mają być znane w najbliższych dniach.

Co z czwartym wiceprezydentem?- Rozmowy z ewentualnym czwartym wiceprezydentem trwają. Osoby merytoryczne z rynku wyciąga się trudno, a ja nie chciałabym, żeby była to osoba z nadania politycznego, tylko tak jak pozostałych - merytorycznego. Oferta koalicji z KO leży na stole - wskazuje Aleksandra Kosiorek, prezydent Gdyni.
Czy do składu kolegium prezydenckiego w Gdyni dojdzie jeszcze jedna osoba? Prezydent opowiada, że rozmowy trwają. Czy do składu kolegium prezydenckiego w Gdyni dojdzie jeszcze jedna osoba? Prezydent opowiada, że rozmowy trwają.
Podkreśla jednocześnie, że znajomość Tomasza Augustyniaka z pomorskimi samorządowcami nie miała znaczenia przy wyborze na wiceprezydenta.

- Nie należy do żadnej partii, choć wiem, że sympatie polityczne posiada. Tak jak w przypadku pozostałych wiceprezydentów to klucz merytoryczny był najważniejszy - kończy Aleksandra Kosiorek.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (188)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane