Fakty i opinie

stat

Tramwajem na plażę na Stogach najwcześniej w czerwcu. Od niedzieli utrudnienia

Gdańsk-Stogi. Uruchomienie pierwszego etapu wyremontowanej linii tramwajowej na Stogi.
Gdańsk-Stogi. Uruchomienie pierwszego etapu wyremontowanej linii tramwajowej na Stogi. fot. Anna Rezulak / KFP

Nie uda się zakończyć prac przy modernizacji linii tramwajowej na Stogach wraz z końcem maja 2020 r., tak jak planowano, niewykluczone jednak, że kursy do plaży na StogachMapka zaczną się w czerwcu. Na razie jednak należy przygotować się na utrudnienia - od niedzieli do odwołania tramwaje dojadą tylko do przystanku "Sucharskiego"Mapka.Czy czekasz na zakończenie prac przy tramwaju na Stogi?

Zobacz wyniki (1504)
Rozpoczął się właśnie kolejny etap prac przy przebudowie linii tramwajowej na Stogi na odcinku Przeróbka - Stogi Plaża.

Jak wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, na tym etapie inwestycji przebudowywany jest tymczasowy przystanek "Zimna"Mapka, na którym obecnie tramwaj jadący na Stogi kończy bieg.

- Położone zostaną sieci trakcyjne, do ruchu podłączone musi zostać skrzyżowanie, a tymczasowy przystanek "Zimna", na którym obecnie znajduje się rozjazd, musi zostać przebudowany tak, by tramwaj mógł pojechać dalej - wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka.
Od niedzieli szykują się zmiany w komunikacji.
Od niedzieli szykują się zmiany w komunikacji. graf. trojmiasto.pl
Przypomnijmy: inwestycja pierwotnie miała zakończyć się wiosną 2019 r., ale ze względu na liczne kłopoty, m.in. z nieuwzględnionymi w dokumentacji sieciami podziemnymi, termin zakończenia prac już wielokrotnie przekładano.

Rozkład komunikacji miejskiej w GdańskuWedług ostatnich założeń zmodernizowana linia do użytku miała zostać oddana z końcem maja. Jednak terminu nie uda się dotrzymać. Urzędnicy liczą więc na to, że skład przejedzie trasą przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego - czyli przed końcem czerwca. Równolegle jednak na linii nadal będą prowadzone prace budowlane.

Tramwaj zawieszony do odwołania, zmiany na linii autobusowejTymczasem w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy przebudowie linii tramwajowej na odcinku Przeróbka - Stogi Plaża pasażerowie powinni przygotować się na utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Od niedzieli, 24.05.2020 r., do odwołania obowiązywać będą bowiem zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i linii autobusowej T8: tramwaje ze Strzyży nie dojadą do Stogów, a przystankiem końcowym będzie "Sucharskiego" 02Mapka. Natomiast w kursach do Strzyży początkowym będzie przystanek "Sucharskiego" 01.Mapka

Jednocześnie częściej kursować będą autobusy linii zastępczej T8 (Stogi Plaża - Przeróbka):
  • w dni powszednie do co ok. 5 minut w godzinach szczytu,
  • co ok. 10 minut poza szczytem
  • i co ok. 15 minut w godzinach wieczornych.
  • W soboty, niedziele i święta linia będzie funkcjonować w ciągu dnia z częstotliwością co 7-10 minut, natomiast wcześnie rano oraz wieczorem co ok. 15 minut.

Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego przypominają, że w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii.

Prace nad linią tramwajową na Stogi podzielono na trzy etapy. Przebudowa powoli zbliża się do końca.
Prace nad linią tramwajową na Stogi podzielono na trzy etapy. Przebudowa powoli zbliża się do końca. graf. trojmiasto.pl
Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 9, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusem linii T8 do pętli Stogi PlażaMapka.

Opinie (222) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.