• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Tramwaje widmo na wirtualnych tablicach

Ewa Palińska
4 października 2022, godz. 15:00 
Opinie (90)
Informacje o godzinach przyjazdów tramwajów na elektronicznych tablicach często nie mają pokrycia w rzeczywistości.   Informacje o godzinach przyjazdów tramwajów na elektronicznych tablicach często nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Nasz czytelnik przez kilkanaście minut czekał na tramwaj jadący w stronę Huciska na przystanku PaskaMapka. Choć tablica elektroniczna informowała, że tramwaje są w drodze i za kilka minut dojadą, nie przyjechał żaden. Pan Tomasz stracił czas na czekaniu, a i tak musiał iść pieszo.Kiedy wybierasz się w podróż tramwajem, sprawdzasz czas odjazdu za pośrednictwem:

Tradycyjne rozkłady jazdy odchodzą do lamusa. Podróżni wolą sprawdzać bieżący czas przyjazdu tramwaju czy autobusu na elektronicznych tablicach umieszczanych na przystankach bądź - za pośrednictwem smartfonów - na ich wirtualnych odpowiednikach.

Tablica pokazuje, że tramwaj przyjedzie, a tramwaju nie maNiestety, nie jest to rozwiązanie pozbawione wad, o czym we wtorkowy poranek przekonał się nasz czytelnik. Pan Tomasz spędził kilkanaście minut na przystanku Paska, czekając na tramwaj 10 bądź 12, jadący w stronę Huciska. Choć tablica informowała, że pojazd zaraz przyjedzie, przez długi czas nie pojawił się żaden.

- Idziesz na przystanek. Wcześniej sprawdzasz w smartfonie na wirtualnej tablicy, kiedy przyjedzie twój tramwaj - opowiada pan Tomasz. - Widzisz informację, że tramwaj będzie za 3 minuty. Kiedy sprawdzasz po 5 minutach zaniepokojony, że do tej pory nic nie przyjechało, widzisz, że tramwaj ma przyjechać za 3 minuty. Czekasz. Sprawdzasz za 6 minut i co? To samo. Tak kilkanaście razy, dopóki nie zdasz sobie sprawy z tego, że lepiej podejść pieszo na inny tramwaj, bo żaden z tych, które widzisz na tablicy, raczej nie przyjedzie.

Tramwaje widmo na gdańskich ulicach?Nie tylko pan Tomasz zwrócił uwagę na znikające z tablicy tramwaje - w naszym Raporcie pojawiło się więcej głosów w tej sprawie.

06:35 4 PAźDZIERNIKA
Skopiowano

Znikające kursy tramwajów (12 opinii)

Przystanek Warneńska w kierunku centrum. 10 tka miała być o 6.23. O 6.21 na tablicy pojawił się komunikat, że tramwaj będzie za dwie minuty, po czym cały komunikat zniknął. Oczywiście tramwaj nie przyjechał. Proponuję kupić więcej tych niemieckich złomów.
Przystanek Warneńska w kierunku centrum. 10 tka miała być o 6.23. O 6.21 na tablicy pojawił się komunikat, że tramwaj będzie za dwie minuty, po czym cały komunikat zniknął. Oczywiście tramwaj nie przyjechał. Proponuję kupić więcej tych niemieckich złomów.


Nasz czytelnik po kilkunastu minutach zrezygnował z czekania i postanowił, że na Hucisko przejdzie się spacerkiem. Od pasażerów czekających na przystanku Powstańców Warszawskich dowiedział się, że przyczyną wstrzymania ruchu tramwajów było najprawdopodobniej zderzenie tramwaju z samochodem osobowym, o którym informowaliśmy w naszym raporcie.

06:57 4 PAźDZIERNIKA (aktualizacjaakt. 07:58)
Skopiowano

Stłuczka osobówki z tramwajem (6 opinii)

Wypadek na skrzyżowaniu Powstańców Warszawskich. Zderzenie tramwaju z osobówka.
Wypadek na skrzyżowaniu Powstańców Warszawskich. Zderzenie tramwaju z osobówka.


System nie uwzględnia zdarzeń losowychSkoro ruch tramwajów był wstrzymany, dlaczego tablice pokazywały, że przyjadą?

ZTM Gdańsk tłumaczy, że we wtorek rano (4.10.2022) na trasie linii 10 oraz 12 doszło do dwóch zdarzeń, które spowodowały opóźnienia i nieregularność kursowania tramwajów. Pierwsze to kolizja tramwaju linii 12 z samochodem osobowym na ul. Kartuskiej, a następnie awaria innego tramwaju na tej samej linii w okolicach pętli na Siedlcach.

- W związku z takim rozregulowaniem kursowania pojazdów z przystanku "Paska" w godzinach od 7:15 do 7:44 nie odjechał żaden tramwaj w kierunku centrum - mówi Dagmara Szajda, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. - Systemy ITS, na których oparta jest informacja pasażerska, wskazują na podstawie pozycji pojazdu szacowany czas odjazdu z kolejnych przystanków. Nie są one jednak w stanie ocenić, ile potrwa przerwa spowodowana zdarzeniami losowymi (zatory, kolizje itp.) i wskazują jedynie prognozowany czas przejazdu.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane