Fakty i opinie

stat

Tramwajem inaczej

Zmienił się rozkład komunikacji miejskiej w Gdańsku. Autobusy powróciły do tak zwanych rozkładów szkolnych. Inaczej kursują również tramwaje.1 września na wszystkich przystankach pojawiły się nowe rozkłady tramwajowe. Warto się z nimi zapoznać bowiem nie tylko zmieniły się godziny odjazdów, ale także skrócił się czas przejazdu na niektórych odcinkach.

- W większości przypadków różnice wobec dotychczasowego rozkładu wynoszą od 2 do 3 minut. Jednak na przykład na lini numer 2 w godzinach rannych może to być przesunięcie nawet do 5 minut - poinformował Antoni Szczyt, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Gdańskiego Urzędu Miasta. Jak wyjaśnił zmiany są związane z dostosowaniem czasów przejazdu do warunków ruchu. Dzięki prowadzonym w ostatnich latach remontom, na niektórych odcinkach tramwaje mogą jeździć szybciej.

- Przede wszystkim chodzi o przejazdy na trasie od Chłopskiej i Kołobrzeskiej do placu Komorowskiego oraz od Bitwy Oliwskiej do Wrzeszcza - powiedziała "Głosowi" Izabela Kozicka Prus, rzecznik prasowy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Z nowymi rozkładami można się także zapoznać na stronie internetowej www.zkm.pl. Autobusy wracają do tak zwanych rozkładów szkolnych. Większe zmiany wprowadzono natomiast na liniach tramwajowych numer 2 i 4. Ta ostatnia nie będzie kursować w soboty i dni świąteczne. Natomiast na linii numer 2 w dni powszednie od 9-tej do 13, składy kursować będą nie co 10, ale co 20 minut.

- W tym przypadku zdecydowały względy oszczędnościowe. Z naszych badań wynika, że na tych liniach niekiedy podróżowało tylko po kilku pasażerów - wyjaśnił dyrektor Szczyt.Poprawi się natomiast skomunikowanie z Osiedlem Świętokrzyskim. Autobusy linii 155 oraz dwa kursy nocne wydłużone zostały do nowej pętli. Również autobusy linii numer 255 z Gdańska do Kowal będą jeździły częściej, pojawiły się już nowe kursy w godzinach między 9 a 13.Prawdziwą plagą dla gdańskiej komunikacji miejskiej są wandale.

- Sprawdzałem jak wyglądają nowe rozkłady na przystankach. Okazuje się że na niektórych tabliczki po prostu giną. Mimo że staramy się je uzupełniać, ich brak może komuś utrudnić podróżowanie - przyznał dyrektor Szczyt.

Opinie (33)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.