• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Budowa Trasy Kaszubskiej. Zwężenie obwodnicy i korki na drogach

neo
1 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Kolejny weekend utrudnień na obwodnicy przez wyburzenia wiaduktu na ul. LipowejMapka przy węźle Wielki Kack. Budowa Trasy Kaszubskiej powoduje też utrudnienia na mniejszych drogach w całej okolicy.Zmieniasz swoje plany na weekend, gdy dowiadujesz się, że na twojej trasie będzie remont i korki?

Zwężenie do jednego pasa obwodnicy w obu kierunkach pojawi się już o godz. 19, w piątek, 1.04.2022. Z utrudnieniami musimy się liczyć do godz. 6, w poniedziałek, 4.04.2022.

W tym czasie budowlańcy będą rozbierać kolejną część wiaduktu oraz wywozić gruz.

Wyburzenie wiaduktu Lipowa umożliwi poszerzenie Obwodnicy Trójmiasta do trzech pasów ruchu w każdym kierunku, co jest związane z budową drogi ekspresowej S6 na odcinku Bożepole Wielkie - Gdynia.

Obecnie ruch poprzeczny nad drogą ekspresową odbywa się od dłuższego czasu po nowym wiadukcie.

Tak wyglądało wyburzanie wiaduktu w poprzedni weekend.

Budowa Trasy Kaszubskiej jest już na ostatniej prostej. Niedawno informowaliśmy, że drogowcy otrzymali już pozwolenie na użytkowanie jednego z trzech budowanych odcinków. Sęk w tym, że to środkowy fragment i aby otwarcie trasy miało sens, trzeba też uzyskać przejezdność na pozostałych dwóch odcinkach. Ma to nastąpić w najbliższych miesiącach.

Budowa Trasy Kaszubskiej. Korki w całej okolicyNiezależnie od wyburzeń, trudno przejechać też obecnie drogami pod obwodnicą i w całym rejonie rozbudowywanego węzła Wielki Kack. Z powodu prac budowlanych zwężone są jezdnie i praktycznie w żadnym z kierunków nie ma dwóch pasów.

- Sporo do życzenia pozostawia też oznakowanie, bo nawet w miejscach, gdzie są dwa pasy i nagle się kończą, jest spore zamieszanie. Znaki stoją jak już wszyscy wiedzą, że jest za późno na zmianę pasa, a namalowane na asfalcie linie dawno już zniknęły. Wszyscy jeżdżą więc "na czuja" i aż dziw bierze, że nie dochodzi tam do wypadków. Bo klakson i wygrażanie pięściami to codzienność - mówi nasz czytelnik, pan Jarosław.
Drogowcy odpowiadają, że tymczasowe rozwiązania co chwile ulegają zmianie wraz z postępem prac budowlanych i apelują do kierowców, by nie jeździli na pamięć, tylko stosowali się do znaków, które zmieniać się mogą nawet dwa razy tego samego dnia. Zdarza się bowiem, że niektóre pasy są wyłączane z ruchu zaledwie na kilka godzin, bo tyle wystarcza, by wykonać jakieś prace, a wykonawcy zależy także na zapewnieniu jak najpłynniejszego przejazdu.


Trasa Kaszubska: co powstaje


Odcinek Gdynia - Szemud - 22 km:
 • trzy węzły: mniejszy w Koleczkowie i dwa duże w Chwaszczynie oraz Gdyni-Wielkim Kacku,
 • dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny,
 • na odcinku Chwaszczyno - Gdynia-Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia-Wielki Kack - będą po trzy pasy na długości ok. 2,9 km.
Powstanie 37 obiektów inżynierskich, w tym mosty, estakady, 22 wiadukty, dwa przejścia podziemne i kładki dla pieszych. Oprócz drogi ekspresowej zbudowanych zostanie ok. 12,2 km dróg lokalnych i ok. 15,3 km dróg zapewniających dojazd do nieruchomości pozbawionych dostępu do drogi publicznej przez budowę drogi ekspresowej. Do tego ok. 1,3 km dróg służących obsłudze trasy. Podróżujący będą mogli skorzystać z dwóch miejsc obsługi podróżnych zlokalizowanych w pobliżu miejscowości Kamień.

Odcinek Szemud - Luzino - 10,3 km:
 • dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny,
 • węzeł Szemud na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 224.
Powstaną 22 obiekty inżynierskie, w tym dwa mosty i dwie estakady. Oprócz trasy głównej zostaną przebudowane drogi o długości ok. 5 km i wybudowane nowe, zapewniające dojazd do nieruchomości oraz służące obsłudze trasy o długości ok. 10 km.

Odcinek Luzino - Bożepole - 10,4 km:
 • dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny,
 • trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie, Strzebielino, Luzino,
 • obwód utrzymania drogi ekspresowej przy węźle Luzino,
 • miejsce obsługi podróżnych.

14:56 25 KWIETNIA 22

Trasa Kaszubska gotowa za trzy miesiące? (21 opinii)

Ciekawe czy Trasę Kaszubską oddadzą do użytku w czerwcu, tak jak zapowiadano. Patrząc na postępy robót - wątpię. Czy są jakieś nowe doniesienia w tym temacie?
Ciekawe czy Trasę Kaszubską oddadzą do użytku w czerwcu, tak jak zapowiadano. Patrząc na postępy robót - wątpię. Czy są jakieś nowe doniesienia w tym temacie?
neo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (82)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane