• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Trasa Kaszubska opóźni zmiany na okolicznych drogach

Patryk Szczerba
15 września 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (119)
Skrzyżowanie ulic Nowowiczlińskiej i Rdestowej będzie przebudowane po zakończeniu prac na Trasie Kaszubskiej. Skrzyżowanie ulic Nowowiczlińskiej i Rdestowej będzie przebudowane po zakończeniu prac na Trasie Kaszubskiej.

- Co z zapowiadaną przebudową zakorkowanych skrzyżowań na Dąbrowie? - pytają mieszkańcy dzielnicy. Władze Gdyni odpowiadają, że gotowa od kilkunastu miesięcy dokumentacja zostanie wykorzystana w najbliższym czasie do przebudowy ulic Miętowej, Koperkowej i WiczlińskiejMapka. Na zmiany na Nowowiczlińskiej i RdestowejMapka trzeba będzie poczekać do zakończenia budowy Trasy Kaszubskiej.Czy większe inwestycje drogowe mogę opóźniać mniejsze przebudowy?

W ostatnich dniach opisywaliśmy problem z przejazdem przez Dąbrowę. Wynika to z tego, że wiele osób nie wie o tymczasowym rondzie na ul. Chwaszczyńskiej, którego nie pokazuje m.in. nawigacja Google Maps.

Zakorkowana jest z tego powodu ul. Nowowiczlińska i to nawet w godzinach około południowych, kiedy w powszedni dzień poza sezonem zatorów w tym miejscu być nie powinno.

Kierowcy nie wiedzą o rondzie, więc korkują Dąbrowę

Sytuacja na Dąbrowie na kamerze naszego czytelnikaZatory na dzielnicowych skrzyżowaniachZatory tworzą się też na skrzyżowaniu tej ulicy z Rdestową, a w drugą stronę na krzyżówce Wiczlińskiej, Miętowej i Koperkowej.

Mieszkańcy Gdyni przypominają, że od końca 2019 roku powinna być gotowa dokumentacja projektowa pozwalająca na przebudowę tych krzyżówek.

- Ale do tej pory nic się w tej kwestii nie wydarzyło. Ruszyła budowa Trasy Kaszubskiej, tymczasem o lokalnych trasach cisza. Czyżby zabrakło funduszy? - pyta pan Jacek. Przypomnijmy jednak, że Trasa Kaszubska nie powstaje z budżetu Gdyni, lecz państwa.
Wskazuje przy okazji, że gdy w 2019 roku rozstrzygnięto przetarg na wybór projektanta, władze Gdyni zapowiadały, że prace budowlane ruszą w następnym - 2020 roku.

Sprawdziliśmy: dziś urzędnicy miejscy informują, że przetarg pozwalający w tym roku rozpocząć prace na skrzyżowaniu ulic Miętowej, Koperkowej i Wiczlińskiej zostanie ogłoszony jeszcze we wrześniu.

- Przebudowane skrzyżowanie zostanie wyposażone m.in. w sygnalizację świetlną. Szacowany koszt przebudowy to ok. 1,5 mln zł. Zakończenie prac budowlanych na ww. skrzyżowaniu planowane jest na koniec II kwartału 2022 roku - zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Zakres inwestycji:

  • przebudowa skrzyżowania ul. Wiczlińskiej z ulicami Koperkową i Miętową wraz z budową przejść dla pieszych,
  • nowa sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Wiczlińskiej z ul. Miętową, która ma być podpięta pod Tristar.

Przebudowa Rdestowej i Nowowiczlińskiej konieczna od latNa swoją kolej do zakończenia prac przy Trasie Kaszubskiej musi poczekać ważniejsze z punktu widzenia mieszkańców Dąbrowy skrzyżowanie ulic Nowowiczlińskiej i Rdestowej.


Przypomnijmy, że w 2017 roku urzędnicy próbowali poprawić sytuację na tej krzyżówce. Po zakończeniu sporów własnościowych stworzono dodatkowy pas do skrętu w lewo, a także przesunięto słupy trakcyjne i sygnalizatory.

Skrzyżowanie na Dąbrowie zostanie przebudowane - artykuł z 2017 rokuNajpierw Trasa Kaszubska, później przebudowa drógPomogło niewiele, bo samochodów - tak jak w całej Gdyni - przybywało. Wiadomo było, że potrzebne jest kompleksowe rozwiązanie. I takie zostało w 2019 roku zaprojektowane.

Zakres inwestycji:

  • przebudowa skrzyżowania ulic Nowowiczlińskiej z Rdestową, w celu uzyskania trzech pasów ruchu, w tym osobnego pasa do skrętu w lewo i osobnego pasa do skrętu w prawo w ul. Nowowiczlińską,
  • nowa sygnalizacja świetlna.

- Trwa budowa trasy S6, nie jest więc to dobry czas na rozpoczynanie tam prac budowlanych, które mogłyby jeszcze bardziej utrudnić komunikację w tej części miasta - wyjaśnia Marek Łucyk.

Trasa Kaszubska porównanie 2020 z 2021 rokiem.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.