Trasa Kaszubska: kierowcy nie wiedzą o rondzie, więc korkują Dąbrowę

Korek na skrzyżowaniu na wjeździe do Dąbrowy

Wielu kierowców zdaje się nie wiedzieć o utworzonym tymczasowym rondzie na ul. ChwaszczyńskiejMapka, umożliwiającym dojazd do Chwaszczyna i Gdańska z kierunku Karwin. Zamiast na rozwidleniu skręcić w lewo, jadą ul. Nowowiczlińską i korkują DąbrowęMapka. - Tak pokazuje nawigacja, a i oznaczenie jest mało czytelne - informuje nasz czytelnik.Jak oceniasz tymczasową organizację ruchu na Trasie Kaszubskiej?

Zobacz wyniki (1392)
Zmiany w ruchu na węźle Wielki Kack wymuszone budową Trasy Kaszubskiej nastąpiły w sierpniu. Najważniejsze z nich to przełożenie ruchu na obwodnicy na jezdnie równoległe.

Kierowcy jadący od strony Gdańska do centrum Gdyni zjeżdżają nietypowo - z lewego pasa ruchu.

Czytaj: Nietypowe objazdy na obwodnicy w Wielkim Kacku


Jazda w kierunku Dąbrowy, zamiast na rondoCzytelnik z Dąbrowy poinformował nas o negatywnych skutkach wprowadzonych korekt. Po sierpniowych zmianach w ruchu zakorkowały się drogi na Dąbrowę - ulice Nowowiczlińska i Rdestowa.

Kierowcy jadący w kierunku Gdańska lub Chwaszczyna od strony Karwin, zamiast dalej jechać ul. Chwaszczyńską do tymczasowego ronda, kierują się na rozwidleniu w prawo, wjeżdżając w ul. Nowowiczlińską, a później Rdestową i - bądź skręcają w lewo na Chwaszczyńską, bądź w prawo w kierunku Chwaszczyna.

Tymczasowe rondo na Chwaszczyńskiej.Zdaniem czytelnika, wielu kierowców może o rondzie nie wiedzieć. "Nie widzi" go m.in. popularna nawigacja Google Maps.

Kierowcy jeżdżą na nawigacji- Myślałem, że po sezonie letnim, kiedy jest dużo turystów jeżdżących na nawigacji ten problem przestanie istnieć. Ale nic z tego. Nadal ul. Nowowiczlińska i Rdestowa są zatkane przez auta, co utrudnia życie mieszkańcom. Nie dość, że ronda nie ma na nawigacji, to oznaczenia mogą być nieczytelne. Mam nadzieję, że to nie będzie stała sytuacja - wskazuje pan Łukasz, który zgłosił się do nas z tą sprawą.
Byliśmy zobaczyć na miejscu, jak wygląda sytuacja. Okazało się, że krótko przed południem - kiedy ruch nie powinien być w dzień powszedni duży, ul. Nowowiczlińska, w którą wjeżdżało większość kierowców, była zakorkowana.

- Takie mamy czasy, że sporo ludzi jeździ na nawigacji, pokazującej jak najszybszy przejazd po zakorkowanych drogach Trójmiasta, więc brak ronda w nawigacji to spore niedopatrzenie - dodaje nasz czytelnik.

GDDKiA: znamy problem, próbujemy działaćProblem jest znany pracownikom gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak mówią, próbują skontaktować się z koncernem, by tymczasowe rondo pojawiło się w nawigacji, ale bezskutecznie.

- Niestety nie mamy wpływu na to, co pokazuje się w serwisie Google Maps na budowanym węźle Gdynia Wielki Kack trasy S6. Ten problem dotyczy nie tylko budowanej drogi ekspresowej, ale także innych inwestycji w tym serwisie. Dodam, że przedstawiciele innych serwisów mapowych zwracają się z prośbą o dane lub pytają, kiedy dana inwestycja będzie oddana do ruchu - wyjaśnia Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.
Wskazuje, że jako inwestor i zarządca dróg krajowych muszą zapewnić odpowiednią czytelność oraz zgodność z obowiązującymi przepisami oznakowania na drodze.

- Mogę jedynie zaapelować do kierujących pojazdami, szczególnie kiedy przejeżdżają przez drogę, na której są prowadzone roboty budowlane, by zwracali bardziej uwagę na istniejące oznakowanie niż spoglądali w nawigację - kończy Michalski.
Quiz Topografia Trójmiasta. Czy znasz te miejsca? Średni wynik 58%

Topografia Trójmiasta. Czy znasz te miejsca?

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane


wszystkie opinie (142)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane