• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trasa Kaszubska: trzeba zwęzić obwodnicę. Zmiany od poniedziałku do piątku

Patryk Szczerba
4 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
aktualizacja: godz. 11:00 (5 września 2022)
Do końca września zmiany w ruchu na węźle Wielki Kack będą dynamiczne. Do końca września zmiany w ruchu na węźle Wielki Kack będą dynamiczne.

Zwężenie obwodnicy do jednego pasa w okolicach budowanej Trasy Kaszubskiej na węźle Wielki KackMapka w obydwu kierunkach nastąpiło z niedzieli na poniedziałek, 4/5.09.2022 r. i potrwa do piątku do północy 9/10.09.2022 r.Aktualizacja 5.09.2022, godz. 11Według informacji GDDKiA z piątku zwężona miał być jezdnia w kierunku Gdańska. W poniedziałek rano okazało się, że zwężone są jezdnie w obydwie strony do jednego pasa. GDDKiA tłumaczy, że stało się to na prośbę wykonawcy.

Zwężenie jezdni sparaliżowało obwodnicę. Utrudnienia do piątku Zwężenie jezdni sparaliżowało obwodnicę. Utrudnienia do piątku
Czy obawiasz się korków na węźle Wielki Kack od poniedziałku?

O utrudnieniach na drodze na bieżąco informujemy w Raporcie Trójmiasta.

Ostatnio informowaliśmy, że na obwodnicy od strony Szczecina do Gdańska jedzie się docelową jezdnią, a więc dwoma wiaduktami na wprost, a nie jak do tej pory jezdniami zjazdowymi z pominięciem wiaduktów.

Dotychczasowa jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca kieruje już pojazdy wyłącznie do zjazdu na ul. Nowowiczlińską oraz w kierunku Chwaszczyna.

Trasa Kaszubska: ruch obwodnicą już po wiaduktach. Od 5 września kolejne zmiany Trasa Kaszubska: ruch obwodnicą już po wiaduktach. Od 5 września kolejne zmiany

Jedziemy nowym wiaduktem w stronę GdańskaPrace przy Trasie Kaszubskiej wkraczają w decydującą fazę. Od poniedziałku na kierowców w okolicy Trasy Kaszubskiej czekają spore utrudnienia - podobne do tych z lipca.

Wtedy ta część Trójmiasta stanęła w jednym wielkim korku.

Ogromny korek na obwodnicy. Zwężenie do jednego pasa, by wybudować trzeci Ogromny korek na obwodnicy. Zwężenie do jednego pasa, by wybudować trzeci

Zmiany w tymczasowej organizacji ruchu w dniach od północy z 4/05.09. 2022 r. (poniedziałek) do północy z 9/10.09.2022 r. (piątek).

Zmiany w ruchu na obwodnicy: szczegóły

 • jezdnia prowadząca w kierunku Gdańska (Łodzi) zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na długości ok. 1 km;
 • ruch na jezdni w stronę Gdyni Chyloni (Szczecina) zostanie przełożony na jezdnię główną (na wprost) i będzie odbywał się dwoma pasami ruchu;
 • zostaną uruchomione dwie nowe, docelowe łącznice: dla relacji z Gdyni Chyloni (Szczecina) do Gdyni Centrum oraz z Gdańska (Łodzi) do Chwaszczyna.

Główne zmiany w ruchu między Chylonią a Gdańskiem na trasie będą następować do końca września.

Ostatnia faza związana z budową pasów włączenia obwodnicy Trójmiasta ma nastąpić do końca października.

- Apelujemy do kierujących pojazdami o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie podczas przejazdu przez teren budowy nowej drogi ekspresowej - mówi Piotr Michalski z GDDKiA w Gdańsku.

Lipcowe zwężenie obwodnicy i skutki


Trasa Kaszubska: co powstajeOdcinek Gdynia-Szemud - 22 km:
 • trzy węzły: mniejszy w Koleczkowie i dwa duże w Chwaszczynie oraz Gdyni-Wielkim Kacku,
 • dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny,
 • na odcinku Chwaszczyno-Gdynia-Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia-Wielki Kack - będą po trzy pasy na długości ok. 2,9 km.
Powstanie 37 obiektów inżynierskich, w tym mosty, estakady, 22 wiadukty, dwa przejścia podziemne i kładki dla pieszych. Oprócz drogi ekspresowej zbudowanych zostanie ok. 12,2 km dróg lokalnych i ok. 15,3 km dróg zapewniających dojazd do nieruchomości pozbawionych dostępu do drogi publicznej przez budowę drogi ekspresowej. Do tego ok. 1,3 km dróg służących obsłudze trasy. Podróżujący będą mogli skorzystać z dwóch miejsc obsługi podróżnych zlokalizowanych w pobliżu miejscowości Kamień.

Odcinek Szemud-Luzino - 10,3 km:
 • dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny,
 • węzeł Szemud na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 224.
Powstaną 22 obiekty inżynierskie, w tym dwa mosty i dwie estakady. Oprócz trasy głównej zostaną przebudowane drogi o długości ok. 5 km i wybudowane nowe, zapewniające dojazd do nieruchomości oraz służące obsłudze trasy o długości ok. 10 km.

Odcinek Luzino-Bożepole - 10,4 km:
 • dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny,
 • trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie, Strzebielino, Luzino,
 • obwód utrzymania drogi ekspresowej przy węźle Luzino,
 • miejsce obsługi podróżnych.


14:50 4 WRZEśNIA 22

Węzeł Karwiny w kierunku Szczecina korkuje obwodnicę (10 opinii)

Organizacja to jakiś żart: za zjazdem na Sopot jest zwężenie do 1 pasa, ale nigdzie nie ma o nim informacji, znaki są takie jak były. Korek zaczyna się w połowie drogi od węzła Osowa.
Organizacja to jakiś żart: za zjazdem na Sopot jest zwężenie do 1 pasa, ale nigdzie nie ma o nim informacji, znaki są takie jak były. Korek zaczyna się w połowie drogi od węzła Osowa.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (147)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane