Fakty i opinie

stat

Triathloniści na ulicach Gdyni i okolic

Najmniej uciążliwy dla mieszkańców i turystów będzie wyścig pływacki, ale kolarze i biegacze z pewnością przyczynią się do większych niż zwykle korków.
Najmniej uciążliwy dla mieszkańców i turystów będzie wyścig pływacki, ale kolarze i biegacze z pewnością przyczynią się do większych niż zwykle korków. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Już od czwartku zamknięty jest skwer Kościuszki i parking przy Gdyńskim Akwarium zobacz na mapie Gdyni. Największe utrudnienia czekają jednak kierowców w weekend. - Zmiany w organizacji imprezy mogą zniwelować korki, ale zachęcamy też do planowania weekendu z uwagą na utrudnienia - mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu przed ruszającymi zawodami triathlonistów.Zmieniasz swoje plany wyjazdowe, gdy dowiadujesz się, że będą zamknięcia dróg?

tak, zawsze sprawdzam z wyprzedzeniem czy nie utknę w korku 26%
tak, ale nie rezygnuję z planów, najwyżej modyfikuję trasę 28%
raczej nie, po prostu wyjeżdżam wcześniej 14%
nie, bo o korkach dowiaduję się, gdy już w nich utknę 32%
zakończona Łącznie głosów: 587
W gdyńskim Ironmanie bierze udział co roku kilka tysięcy zawodników z całego świata. To ważna impreza dla sportowców i amatorów, która wiąże się ze sporymi zmianami na drogach. W zeszłym roku jej organizacja totalnie sparaliżowała ulice nie tylko Gdyni, ale i całego Trójmiasta. Część mieszkańców postanowiła nawet zaprotestować w dość osobliwy sposób.

Czytaj więcej: Kto rozsypał pineski na trasie triathlonu?

Tym razem ma być inaczej, choć zmiany będą niemal tak samo duże. Zmieniło się jednak informowanie o nich.

- Do mieszkańców dotkniętych największymi zmianami w organizacji ruchu wysłaliśmy ulotki ze szczegółowym opisem utrudnień. Pokazujemy w nich nie tylko zamknięte drogi, ale również proponowane objazdy. Do tego każdy, kto korzysta z aplikacji GPS w Google, będzie miał podpowiedzi alternatywnych tras - wylicza Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, odpowiedzialny za imprezy sportowe w mieście.
Czytaj także: Święto triathlonu w Gdyni.

Przeszkoleni mają być też wolontariusze, którzy - przynajmniej w teorii - mają przepuszczać kierowców przez przecznice, gdy nikt nie będzie jechał lub biegł. Mają też podpowiadać objazdy.

Najbardziej odcięci od świata będą tradycyjnie mieszkańcy Kamiennej Góry, którzy otrzymali jednak tym razem specjalne przepustki, na mocy których mają dojeżdżać pod domy bez wielkich przeszkód.

Będzie też można przesiąść się na SKM, gdzie w niedzielę 6 sierpnia na trasie Gdynia Orłowo - Gdynia Cisowa w godz. 9-15 honorowane będą czasowe i okresowe bilety ZKM w Gdyni oraz bilety metropolitalne MZKZG.

Szczegóły zamknięcia dróg

Od czwartku od godz. 6 do wtorku do godz. 22 al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na całej długości od ul. Waszyngtona. Nieczynny będzie także parking przy Akwarium Gdyńskim.

Trasa wyścigu kolarskiego.
Trasa wyścigu kolarskiego. mat. prasowe
Zmiany w sobotę

Od godz. 9:30 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od Placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Władysława IV do 3 Maja), plac Kaszubski ze Świętojańską (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wójta Radtkego do 10 Lutego) i skwer Kościuszki.

Trasa biegowa - 5 km.
Trasa biegowa - 5 km. mat. prasowe
Od godz. 9:30 do godz. 14 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki (od Waszyngtona do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, skwer Arki Gdynia oraz droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego.

Śródmieście:

Do tego w godz. 9:30-13:30 nie będzie możliwy wyjazd z ul. Hryniewickiego, wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, Portowej i Węglowej - warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Derdowskiego i Świętojańskiej lub Wendy i Jana z Kolna. Na placu Kaszubskim i ul. Świętojańskiej możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku). Wjazd na odcinek ul. 10 Lutego, przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV, możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej. Ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja (jeden pas ruchu), na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy skwerem Kościuszki a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Nie będzie możliwy wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz placu Grunwaldzkiego, a na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Kamienna Góra

W godz. 9:30-14 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry będzie możliwy wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Żwirki i Wigury oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego. Zostanie zamknięty wyjazd z rejonu ulic Zawiszy Czarnego, Sienkiewicza, Kasprowicza i Sędzickiego (obszar odcięty od pozostałej części Kamiennej Góry przez osuniętą skarpę ul. Sienkiewicza). Na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie

W godz. 9:30-13:30 dojazd do centrum możliwy będzie wyłącznie ul. Morską.

Port i Stocznia

W godz. 9:30-13:30 dojazd w rejon Portu i Stoczni wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga, dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

Zmiany w niedzielę

Trasa kolarska - 90 km.
Trasa kolarska - 90 km. mat. prasowe
Od godz. 7:30 do godz. 13:50 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i obie jezdnie od Celnej do Janka Wiśniewskiego.

Od godz. 7:30 do 10:30 zostaną zamknięte ulice: Janka Wiśniewskiego (w kierunku Estakady Kwiatkowskiego od placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego - odcinek od placu Konstytucji do Polskiej zamknięty do 13:50), Estakada Kwiatkowskiego (jeden pas ruchu od Janka Wiśniewskiego do Morskiej), Morska (jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego - kierunek centrum), Kartuska (połowa jezdni), Jaskółcza (połowa jezdni), Jałowcowa, Marszewska (od Pustek Cisowskich do Wiczlińskiej).

Od godz. 8 do godz. 13 zostanie zamknięta ulica Marszewska pomiędzy Koleczkowem a ul. Wiczlińską. Od godz. 8 do godz. 13:30 zostanie zamknięta ul. Wiczlińska na odcinku od ul. Marszewskiej do Niemotowa. Od godz. 9:30 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice: Wiczlińska (od Niemotowa do Chwarznieńskiej), Chwarznieńska (na całej długości z dopuszczeniem ruchu połową drogi w kierunku centrum od ronda przed ul. Gierdziejwskiego do Rolniczej), Małokacka (z dopuszczeniem ruchu w kierunku Małego Kacka od ul. Wielkokackiej do Stryjskiej). Od godz. 9:30 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice: Olimpijska, Sportowa (od Olimpijskiej do Łużyckiej), Łużycka, Stryjska (od Łużyckiej do Zwycięstwa), Zwycięstwa (oba kierunki od Wielkopolskiej do Władysława IV z dopuszczeniem wyjazdu z osiedla na terenie byłych ogródków działkowych oraz z Krośnieńskiej w kierunku Sopotu), Władysława IV (od Zwycięstwa do Piłsudskiego oba kierunki, od Piłsudskiego do 10 Lutego jezdnia w kierunku Jana z Kolna, od 10 Lutego do Jana z Kolna dopuszczony ruch jednym pasem), Jana z Kolna (dopuszczony ruch jednym pasem od Władysława IV do 3 Maja), Janka Wiśniewskiego (od placu Konstytucji do Polskiej z dopuszczeniem ruchu w kierunku centrum - zamknięcie od godz. 7:30).

Trasa biegowa - 21,1 km.
Trasa biegowa - 21,1 km. mat. prasowe
Od godz. 7:30 do godz. 16:50 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki (od Jana Pawła II do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, Prusa, skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego, aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.

Utrudnienia także na drogach tranzytowych

Przejazd przez miasto na relacji Sopot-Rumia możliwy będzie wyłącznie al. Zwycięstwa do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską. Ulica Morska w kierunku Sopotu na odcinku od ul. Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu. Wjazd na Trasę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.

Śródmieście

W godzinach 7:30-13:50 nie będzie możliwy wyjazd z ul. Hryniewickiego, wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej. W godzinach 7:30-16:50 zostanie zamknięty wyjazd z ulic: Wybickiego, placu Grunwaldzkiego i Zygmuntowskiej. W godzinach 10-13:45 przejazd ul. Jana z Kolna na odcinku od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja będzie możliwy jedynie jednym pasem ruchu. Z odcinka ul. Jana z Kolna prowadzącym od ul. Portowej do ul. Wendy będzie można wjechać jedynie w ul. Wendy.

W godzinach 10-13:45 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. 10 Lutego do końca) na ul. Władysława IV (jedynie w kierunku al. Piłsudskiego) będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów poprzez ulice Armii Krajowej oraz Żwirki i Wigury. Na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Ruch z ul. Władysława IV w kierunku Sopotu zostanie sprowadzony na Drogę Gdyńską. Dojazd w rejon szpitala będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Władysława IV z ulicami Starowiejską i Wójta Radtkego.

Kamienna Góra

W godzinach 7:30-16:50 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry możliwy będzie wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Żwirki i Wigury oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego. Zostanie zamknięty wyjazd z rejonu ulic Zawiszy Czarnego, Sienkiewicza, Kasprowicza i Sędzickiego (obszar odcięty od pozostałej części Kamiennej Góry przez osuniętą skarpę ul. Sienkiewicza). Na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie

W godz. 7:30-13:45 dojazd do centrum będzie możliwy ul. Janka Wiśniewskiego. Powrót z centrum wyłącznie ul. Morską. W godz. 7:30-10:30 dojazd do ulic Hutniczej i Morskiej wyłącznie przez ul. Pucką.

Pustki Cisowskie i ul. Kartuska

W godz. 7:30-10:30 wyjazd z terenu Pustek Cisowskich wyłącznie jednokierunkową ul. Kartuską do ul. Morskiej. Dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco. Odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie zamknięty. Ul. Jałowcowa i Marszewska zostaną zamknięte.

Chwarzno i Wiczlino

W godz. 9:30-13:30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra oraz okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), z Nowego Chwarzna (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową ul. Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej przez ul. Rolniczą do centrum (zamknięty będzie wjazd na Obwodnicę Trójmiasta).

Wjazd i wyjazd z rejonu ulic Zaruskiego, Pobłockiej, Kamrowskiego, Staniszewskiego i Bryla możliwy jedynie poprzez ulice Krauzego i Śliską do ul. Wiczlińskiej (na ul. Krauzego będzie obowiązywał ruch wahadłowy). Wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Czapli, Jana Kazimierza i Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego. Drogi i posesje niepołączone z tymi ulicami zostaną odcięte. Wyjazd z ul. Zauchy zostanie zamknięty.

Witomino-Radiostacja

W godz. 9:30-13:30 ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa z ruchem w kierunku ul. Rolniczej. Dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej będzie możliwy przez ul. Widną. Wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.

Witomino-Leśniczówka

W godz. 9:30-13:30 możliwy jedynie wyjazd z terenu dzielnicy przez jednokierunkową ul. Małokacką w kierunku ul. Stryjskiej.

Mały Kack, Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana

W godz. 9:30-13:30 wyjazd z ul. Halickiej na ul. Stryjską będzie możliwy jedynie w prawo do Węzła Brzeskiego i dalej do ul. Lotników. W godz. 10-13:45 dojazd w kierunku Sopotu i centrum będzie możliwy jedynie przez ul. Legionów.

W godz. 10-13:45 wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych możliwy jedynie w kierunku Sopotu warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Stryjską (zamknięta jezdnia al. Zwycięstwa w kierunku centrum wraz ze skrzyżowaniem z ul. Redłowską). Cały czas umożliwiony będzie wyjazd z ul. Krośnieńskiej.

Port i Stocznia

W godz. 7:30-13:50 dojazd do Portu i Stoczni wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

Opinie (400) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.