• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Triathloniści na ulicach Gdyni i okolic

Michał Sielski
3 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Najmniej uciążliwy dla mieszkańców i turystów będzie wyścig pływacki, ale kolarze i biegacze z pewnością przyczynią się do większych niż zwykle korków. Najmniej uciążliwy dla mieszkańców i turystów będzie wyścig pływacki, ale kolarze i biegacze z pewnością przyczynią się do większych niż zwykle korków.

Już od czwartku zamknięty jest skwer Kościuszki i parking przy Gdyńskim Akwarium zobacz na mapie Gdyni. Największe utrudnienia czekają jednak kierowców w weekend. - Zmiany w organizacji imprezy mogą zniwelować korki, ale zachęcamy też do planowania weekendu z uwagą na utrudnienia - mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu przed ruszającymi zawodami triathlonistów.



Zmieniasz swoje plany wyjazdowe, gdy dowiadujesz się, że będą zamknięcia dróg?

W gdyńskim Ironmanie bierze udział co roku kilka tysięcy zawodników z całego świata. To ważna impreza dla sportowców i amatorów, która wiąże się ze sporymi zmianami na drogach. W zeszłym roku jej organizacja totalnie sparaliżowała ulice nie tylko Gdyni, ale i całego Trójmiasta. Część mieszkańców postanowiła nawet zaprotestować w dość osobliwy sposób.

Czytaj więcej: Kto rozsypał pineski na trasie triathlonu?

Tym razem ma być inaczej, choć zmiany będą niemal tak samo duże. Zmieniło się jednak informowanie o nich.

- Do mieszkańców dotkniętych największymi zmianami w organizacji ruchu wysłaliśmy ulotki ze szczegółowym opisem utrudnień. Pokazujemy w nich nie tylko zamknięte drogi, ale również proponowane objazdy. Do tego każdy, kto korzysta z aplikacji GPS w Google, będzie miał podpowiedzi alternatywnych tras - wylicza Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, odpowiedzialny za imprezy sportowe w mieście.
Czytaj także: Święto triathlonu w Gdyni.

Przeszkoleni mają być też wolontariusze, którzy - przynajmniej w teorii - mają przepuszczać kierowców przez przecznice, gdy nikt nie będzie jechał lub biegł. Mają też podpowiadać objazdy.

Najbardziej odcięci od świata będą tradycyjnie mieszkańcy Kamiennej Góry, którzy otrzymali jednak tym razem specjalne przepustki, na mocy których mają dojeżdżać pod domy bez wielkich przeszkód.

Będzie też można przesiąść się na SKM, gdzie w niedzielę 6 sierpnia na trasie Gdynia Orłowo - Gdynia Cisowa w godz. 9-15 honorowane będą czasowe i okresowe bilety ZKM w Gdyni oraz bilety metropolitalne MZKZG.

Szczegóły zamknięcia dróg

Od czwartku od godz. 6 do wtorku do godz. 22 al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na całej długości od ul. Waszyngtona. Nieczynny będzie także parking przy Akwarium Gdyńskim.

Trasa wyścigu kolarskiego. Trasa wyścigu kolarskiego.
Zmiany w sobotę

Od godz. 9:30 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od Placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Władysława IV do 3 Maja), plac Kaszubski ze Świętojańską (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wójta Radtkego do 10 Lutego) i skwer Kościuszki.

Trasa biegowa - 5 km. Trasa biegowa - 5 km.
Od godz. 9:30 do godz. 14 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki (od Waszyngtona do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, skwer Arki Gdynia oraz droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego.

Śródmieście:

Do tego w godz. 9:30-13:30 nie będzie możliwy wyjazd z ul. Hryniewickiego, wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, Portowej i Węglowej - warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Derdowskiego i Świętojańskiej lub Wendy i Jana z Kolna. Na placu Kaszubskim i ul. Świętojańskiej możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku). Wjazd na odcinek ul. 10 Lutego, przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV, możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej. Ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja (jeden pas ruchu), na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy skwerem Kościuszki a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Nie będzie możliwy wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz placu Grunwaldzkiego, a na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Kamienna Góra

W godz. 9:30-14 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry będzie możliwy wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Żwirki i Wigury oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego. Zostanie zamknięty wyjazd z rejonu ulic Zawiszy Czarnego, Sienkiewicza, Kasprowicza i Sędzickiego (obszar odcięty od pozostałej części Kamiennej Góry przez osuniętą skarpę ul. Sienkiewicza). Na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie

W godz. 9:30-13:30 dojazd do centrum możliwy będzie wyłącznie ul. Morską.

Port i Stocznia

W godz. 9:30-13:30 dojazd w rejon Portu i Stoczni wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga, dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

Zmiany w niedzielę

Trasa kolarska - 90 km. Trasa kolarska - 90 km.
Od godz. 7:30 do godz. 13:50 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona, św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i obie jezdnie od Celnej do Janka Wiśniewskiego.

Od godz. 7:30 do 10:30 zostaną zamknięte ulice: Janka Wiśniewskiego (w kierunku Estakady Kwiatkowskiego od placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego - odcinek od placu Konstytucji do Polskiej zamknięty do 13:50), Estakada Kwiatkowskiego (jeden pas ruchu od Janka Wiśniewskiego do Morskiej), Morska (jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego - kierunek centrum), Kartuska (połowa jezdni), Jaskółcza (połowa jezdni), Jałowcowa, Marszewska (od Pustek Cisowskich do Wiczlińskiej).

Od godz. 8 do godz. 13 zostanie zamknięta ulica Marszewska pomiędzy Koleczkowem a ul. Wiczlińską. Od godz. 8 do godz. 13:30 zostanie zamknięta ul. Wiczlińska na odcinku od ul. Marszewskiej do Niemotowa. Od godz. 9:30 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice: Wiczlińska (od Niemotowa do Chwarznieńskiej), Chwarznieńska (na całej długości z dopuszczeniem ruchu połową drogi w kierunku centrum od ronda przed ul. Gierdziejwskiego do Rolniczej), Małokacka (z dopuszczeniem ruchu w kierunku Małego Kacka od ul. Wielkokackiej do Stryjskiej). Od godz. 9:30 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice: Olimpijska, Sportowa (od Olimpijskiej do Łużyckiej), Łużycka, Stryjska (od Łużyckiej do Zwycięstwa), Zwycięstwa (oba kierunki od Wielkopolskiej do Władysława IV z dopuszczeniem wyjazdu z osiedla na terenie byłych ogródków działkowych oraz z Krośnieńskiej w kierunku Sopotu), Władysława IV (od Zwycięstwa do Piłsudskiego oba kierunki, od Piłsudskiego do 10 Lutego jezdnia w kierunku Jana z Kolna, od 10 Lutego do Jana z Kolna dopuszczony ruch jednym pasem), Jana z Kolna (dopuszczony ruch jednym pasem od Władysława IV do 3 Maja), Janka Wiśniewskiego (od placu Konstytucji do Polskiej z dopuszczeniem ruchu w kierunku centrum - zamknięcie od godz. 7:30).

Trasa biegowa - 21,1 km. Trasa biegowa - 21,1 km.
Od godz. 7:30 do godz. 16:50 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki (od Jana Pawła II do Borchardta), Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, Prusa, skwer Arki Gdynia, droga rowerowa wzdłuż bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego, aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.

Utrudnienia także na drogach tranzytowych

Przejazd przez miasto na relacji Sopot-Rumia możliwy będzie wyłącznie al. Zwycięstwa do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską. Ulica Morska w kierunku Sopotu na odcinku od ul. Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu. Wjazd na Trasę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.

Śródmieście

W godzinach 7:30-13:50 nie będzie możliwy wyjazd z ul. Hryniewickiego, wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej. W godzinach 7:30-16:50 zostanie zamknięty wyjazd z ulic: Wybickiego, placu Grunwaldzkiego i Zygmuntowskiej. W godzinach 10-13:45 przejazd ul. Jana z Kolna na odcinku od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja będzie możliwy jedynie jednym pasem ruchu. Z odcinka ul. Jana z Kolna prowadzącym od ul. Portowej do ul. Wendy będzie można wjechać jedynie w ul. Wendy.

W godzinach 10-13:45 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. 10 Lutego do końca) na ul. Władysława IV (jedynie w kierunku al. Piłsudskiego) będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów poprzez ulice Armii Krajowej oraz Żwirki i Wigury. Na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Ruch z ul. Władysława IV w kierunku Sopotu zostanie sprowadzony na Drogę Gdyńską. Dojazd w rejon szpitala będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Władysława IV z ulicami Starowiejską i Wójta Radtkego.

Kamienna Góra

W godzinach 7:30-16:50 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry możliwy będzie wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Żwirki i Wigury oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego. Zostanie zamknięty wyjazd z rejonu ulic Zawiszy Czarnego, Sienkiewicza, Kasprowicza i Sędzickiego (obszar odcięty od pozostałej części Kamiennej Góry przez osuniętą skarpę ul. Sienkiewicza). Na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie

W godz. 7:30-13:45 dojazd do centrum będzie możliwy ul. Janka Wiśniewskiego. Powrót z centrum wyłącznie ul. Morską. W godz. 7:30-10:30 dojazd do ulic Hutniczej i Morskiej wyłącznie przez ul. Pucką.

Pustki Cisowskie i ul. Kartuska

W godz. 7:30-10:30 wyjazd z terenu Pustek Cisowskich wyłącznie jednokierunkową ul. Kartuską do ul. Morskiej. Dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco. Odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie zamknięty. Ul. Jałowcowa i Marszewska zostaną zamknięte.

Chwarzno i Wiczlino

W godz. 9:30-13:30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra oraz okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), z Nowego Chwarzna (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową ul. Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej przez ul. Rolniczą do centrum (zamknięty będzie wjazd na Obwodnicę Trójmiasta).

Wjazd i wyjazd z rejonu ulic Zaruskiego, Pobłockiej, Kamrowskiego, Staniszewskiego i Bryla możliwy jedynie poprzez ulice Krauzego i Śliską do ul. Wiczlińskiej (na ul. Krauzego będzie obowiązywał ruch wahadłowy). Wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Czapli, Jana Kazimierza i Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego. Drogi i posesje niepołączone z tymi ulicami zostaną odcięte. Wyjazd z ul. Zauchy zostanie zamknięty.

Witomino-Radiostacja

W godz. 9:30-13:30 ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa z ruchem w kierunku ul. Rolniczej. Dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej będzie możliwy przez ul. Widną. Wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.

Witomino-Leśniczówka

W godz. 9:30-13:30 możliwy jedynie wyjazd z terenu dzielnicy przez jednokierunkową ul. Małokacką w kierunku ul. Stryjskiej.

Mały Kack, Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana

W godz. 9:30-13:30 wyjazd z ul. Halickiej na ul. Stryjską będzie możliwy jedynie w prawo do Węzła Brzeskiego i dalej do ul. Lotników. W godz. 10-13:45 dojazd w kierunku Sopotu i centrum będzie możliwy jedynie przez ul. Legionów.

W godz. 10-13:45 wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych możliwy jedynie w kierunku Sopotu warunkowo za zgodą służb porządkowych, poprzecznie do trasy zawodów na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Stryjską (zamknięta jezdnia al. Zwycięstwa w kierunku centrum wraz ze skrzyżowaniem z ul. Redłowską). Cały czas umożliwiony będzie wyjazd z ul. Krośnieńskiej.

Port i Stocznia

W godz. 7:30-13:50 dojazd do Portu i Stoczni wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

Wydarzenia

Opinie (400) ponad 20 zablokowanych

 • znowu paraliż miasta??? (17)

  • 306 62

  • Oczywiście! (3)

   Możecie podziękować sami-wiecie-komu. W Gdańsku ostatnio był triathlon, i co? I dało się nie zablokować połowy miasta! W Gdyni powinno się postawić nie napis #wgdyni tylko #niedasie!!!
   PS: Jeszcze tylko pół godziny do otwarcia UM, będzie wysyp szczęśliwych obywateli!!!

   • 40 14

   • szczur najlepszy prezydent w kraju:)!!

    • 12 17

   • (1)

    ale w Gdańsku mają więcej dróg a Gdynia ma układ typowej polskiej wioski gdzie budynki rozlokowane są wzdłuż jedynej drogi

    • 28 10

    • napisał burak z bolkowa

     • 8 18

  • w Elbląbu w tym roku podczas triathlonu zmarł człowiek, mam nadzieję, że u nas słuzby będą czuwały...

   • 8 2

  • Paraliż to ty masz mózgu. (2)

   ty w ogóle nie wiesz o co chodzi. Jaki paraliż? Jakoś objazdy i inne połaczenia są zapewnione. Może masz na mysli paraliż powodowany przez samochody każdego dnia generując smierdzące korki? A może paraliż chodnikóœ i ścieżek rowerowych gdy szroty zaparkują jak i gdzie i na jak dług otylko chcą? A może masz na myśli paraliż mózgów tych kierowców? Laniuchów i cwaniaczków. Jak Kurski, to samo.

   • 13 41

   • IronMany to mieszkańcy którzy muszą to znosić.

    Zablokowany dojazd do Koleczkowa, Bojana, Karczemek, Dobrzewina itd. na kilka godzin. Przykładowo ode mnie z domu nie ma żadnej innej drogi dojazdowej niż droga 218. Do tego zamknięcie tych dróg powoduje olbrzymi korki wszędzie w promieniu kilkunastu kilometrów. Przecież to wygląda prawie jak godzina policyjna, aby grupa osób w rajtuzach mogła sobie pojeździć na rowerach...

    • 37 6

   • Biorąc pod uwagę, że nie zrozumiałeś artykułu

    to raczej Ty masz paraliż zwieńczenia rdzenia.

    • 3 12

  • (4)

   a ja będę kibicować jak co roku wraz z tysiącami fantastycznych ludzi :)

   • 9 29

   • Bo pewnie pracujesz w urzędzie (3)

    • 20 8

    • Raczej jest krewnym kogoś ważnego i pracuje w miejskiej agencji gdzie się tłusto płaci (2)

     • 14 5

     • ważne że nie jest trollem PiS jak ty buraku (1)

      wsiadaj do "polskiego" audi w dizlu i wracaj pod remizę na piwo z zenkiem.

      • 4 11

      • Ale prostactwo w tej agencji :)

       Całe działąnie ukerunkowane jest na wmówienie ludziom, że autami jeżdżą grubi, chorzy i głupi. Każdy post w tym samym duchu, według tego samego schematu. Szczur sypnął kasą?

       Tymczasem dzieci moje, autami jeżdżą wasi satrzy, zęby zarobić na wasze zabawki. Fidźetspinnery i inne rowery.

       • 4 1

  • jak znowu przecież ty buraku blachosmrodem paralizujesz miasto cały rok!

   • 7 24

  • Uzasadnuenie by było...

   gdyby to było coś ciekawego i raz na jakiś czas, a nie jak nie biegną to jeżdżą, albo jedno i drugie, czy pseudo kulinarna fiesta z resztek i tak prawie co 2 tygodnie. Proponuję wyścigi czołgów, big bikini, czy zawody w grze w kapsle, kapslami po tymbarku.

   • 10 2

  • mam nadzieje,że nikt nie będzie. rzucał. pinezekna drogi (1)

   • 2 4

   • Mam nadzieję, że ludzie wytrzymają i nie dojdzie rękoczynów i wysypywania pinezek.

    Z drugiej strony wk* na osiedlach jest już takie, że wszystkiego można się spodziewać.

    • 6 0

 • Drodzy Gdynianie - współczujemy (prezydenta) (20)

  Zróbcie zawczasu zapasy wody i jedzenia, znów wieś się bawi!

  • 243 84

  • gdzie jest szczur? niech mi powie po co to finansuje???

   • 30 11

  • czy prawdą jest ,że pan Stuhr, Kraśko i Dowbor za start w tej imprezie dostaja po sto stysięcy złotych??? (4)

   • 21 8

   • (1)

    pod dwa miliony, ale w zamian horala da kazdemu po 10 milionow

    • 5 10

    • Ty czytasz to co piszesz? Umiesz sklecić jakieś sensowne zdanie zaczynając wielką literą oraz kropką na końcu?

     • 3 3

   • Fakt. Lepiej Jarka Kaczyńskiego zaprosić za 200 tysi. (1)

    • 0 2

    • ruszyc sie a nie narzekać głomby

     Janusz Ch. zazdrościsz bo wszystkie puchary w Gdyni i musisz z kubeczków pic ;-)
     lepiej rusz swoje tłuste d*psko zamiast narzekać :-)

     • 0 2

  • dzieki ale my wam też współczujemy budynia aferzysty (2)

   jeden gorszy od drugiego

   • 15 5

   • nie porównuj Szczurka do budynia (1)

    jest jak jest,ale jednak prezydent Gdyni nie musi po Sądach się szlajać

    • 9 9

    • ZA dalmor i lotnisko szczur pójdzie siedzieć. niech tylko znajomi prokuratorzy odejdą w siną dal

     to wszystko wyjdzie.

     • 17 5

  • drodzy trolle. (4)

   współczujemy ministra. Kazał pisać na forach bo lubi się kisić w smrodzie w skórzanym foteliku kiedy stoi w korkach w kolejce po macdonalda.

   Pozdrowienia dla startujących. Brawo! Tak trzymać.
   Kibicom miłego spaceru w okolicach trasy zawodów.

   • 11 21

   • Drogi bezmózgu... (3)

    Niech sobie trasy prowadzą ścieżkami rowerowymi, bo zamknięcie tych "kilku" ulic powoduje paraliż wszystkich okolicznych w promieniu kilkunastu kilometrów. Cudowny paraliż turystycznego miasta. Turyści na pewno za to podziękują portfelami wybierając inne lokalizacje na urlop w Polsce.

    • 16 7

    • niedrogi bez dwóch półkól (2)

     nie paraliżuj miasta: ulic, chodników, ściezek rowerowych każdego dnia kiedy tym smierdziuchem do miasta spod obory przyjeżdżasz.
     Turystów będzie tysiące, przypuszczam że więcej, bo przyjadą kibicowac w trakcie zawodów.

     Są takie miasta bez zawodów: Kartuzy, Żukowo, Kocborowo. Tam przywykłeś to nie przyjeżdżaj więcej do nas.

     • 4 4

     • Tak, samochody zostawią w Sopocie pod Ergo Areną i przyjadą SKMką... Idź dalej konserwować powierzchnie płaskie.

      • 4 3

     • Kocborowo ma prawa miejskie????

      A to ciekawostka....Może powinieneś się zgłosić w/w dzielnicy Starogardu Gdańskiego do szpitala? Tam będziesz mógł rozdawać autografy nie tylko przez telefon....

      • 1 1

  • nie musisz współczuć :) naprawdę :)

   • 1 7

  • Typowy Janusz

   Typowy Janusz

   • 1 3

  • Januszku Ciebie to zajeżdżą chłopie , zacznij trolować chociaż od 8,00 w tym tempie nie pociągniesz długo a zleceniodawca pan H. nie zapłaci szpitalnego. Natomiast co się tyczy ilości tego typu imprez to zgoda za dużo i za dużo utrudnień. Oszczędzaj się mimo wysiłków jeszcze parę lat trrolingu przed Tobą.

   • 1 1

  • Pisze się "gdynianie". (1)

   Takie są zasady pisowni języka polskiego.

   • 1 2

   • sz, Gdy

    bardziej "Szanowni Gdynianie" :-)

    • 0 0

  • Coś w tym jest bo Szczurek jest bardziej antyprezydentem niż reprezentatnem interesów Gdynian

   przykładów jest masa aktualne porównanie Gdynia miasto z morza w ten weekend jest sparaliżowana biegaczami a w Szczecinie jest The Tall Ships Races 2017.
   Dlaczego nie w Gdyni? Dlaczego banderę dla Daru Młodzieży ufundował prezydent Bydgoszczy a Szczurek palcem nie kiwnął? Dalczego władze Gdyni odwracają sie od morza na rzecz marnych imprezek uciążliwych społecznie i komunikacyjnie?
   Co z publicznymi pieniędzmi wydawanymi na te eventy?

   • 5 1

 • No to znowu powtórka ze Szczurkowej rozrywki (2)

  Mam ochotę napisać coś o psie i co wam powinien zrobić, ale wiadomo, że dla psa byłby to mezalians :)

  • 143 42

  • mam 21 lat i chyba od urodzenia mi pier....la, że mamy najlepszego prezydenta. (1)

   W czym on jest taki dobry?

   • 27 12

   • W blokowaniu miasta

    Blokuje inwestycje, blokuje miasto, blokuje rozwój, takim zablokowanym ludziom daje popatrzeć jak ktoś biega, jeździ i pływa. I jeszcze każe się cieszyć, bo za darmo!!!

    • 26 10

 • (6)

  Aplikacja gps w google? Que?

  Ale bądźmy pozytywni, jakie są plusy mienia takiej imprezy w swoim mieście?

  • 55 9

  • Plusy ujemne - mnóstwo (5)

   A z plusów dodatnich tylko to że Wódz może przyjść pomachać i uśmiechać się do poddanych i kamer

   • 25 5

   • (4)

    Janusz,widzę że jesteś na straży od rana.Z podniecenia pewnie się brandzlujesz tyle możesz pomyj w jenym artykule wystawić.Teraz pewnie zostaniesz nagrodzony przez budynia x2 a może i będziesz mógł budyniowi buty wypastować.

    • 6 22

    • się.Chciałoby (3)

     Niestety prawda jest inna i nie wiem ilu was, pracowników UM by na mnie pluło, to mieszkańcy nienawidzą tych imprez

     • 20 3

     • Ty w każdym aspekcie plujesz na Gdynię i o to mi chodzi płatny trollu.

      • 3 16

     • Nie wypowiadaj się w imieniu mieszkańców koleś ! Ja ci nie dałem na to (1)

      pełnomocnictwa.

      • 1 8

      • Mieszkańcy wypowiedzą się już niedługo, urzędasie.

       • 5 0

 • Ja to bym jeszcze (4)

  Odciął wode, gaz, telefon, internet i prąd! Nic nie powinno rozpraszać biegaczy!

  • 234 36

  • szczur gdzie jesteś? gdzie się ukrywasz?? (2)

   • 21 4

   • (1)

    W szczurzej norze.

    • 12 1

    • trolle wracać na Nowogrodzką.

     po premię.

     • 2 6

  • Ja to bym ci odciął prąd i niech mama za internet nie płaci.

   Nic nie powinno rozpraszać twej boskiej głupoty.

   • 4 22

 • (20)

  Uważam że władze Gdyni robią to celowo i bardzo złośliwie!!! Od wielu lat jest ten problem i nic nie robią by to zmienić wręcz przeciwnie jeszcze bardziej utrudniają życie mieszkańcom. Czy to jest naprawdę trudne do przeprowadzenia biegu np. na lotnisku lub w lesie? Czy tam nie da się biegać? Jak można utrudnić życie dla mieszkańców Trójmiasta robiąc radość dla tysiąca czy nawet kilku tysiecy zawodników? Gdzie tu logika? Uważam że ktoś kto decyduje o lokalizacji tej imprezy ładnie na tym zarabia i mieszkańców ma głęboko w d......!

  • 299 58

  • (7)

   Może teraz nie tylko pinezki będą ale i szkło oraz psie kupy!!! Może to da władzom miasta do myślenia?

   • 99 35

   • jestem za tylko, że nasze społeczeństwo nie potrafi się zorganizować, za mało odwagi niestety (5)

    • 26 10

    • uwaga mieszkańcy Gdyni (4)

     wspólnie blokuje trasę . To będzie ostatnią impreza w Gdyni. Podobno w Tesco juź się skończyły piłeczki. Biegi , maratony TAK ale na plaży lub lesie

     • 37 9

     • (3)

      Ale wy tak na serio z tymi pinezkami?
      Naprawdę jesteście w stanie zniszczyć komuś rower i narazić na upadek?

      • 4 3

      • Naprawdę. (2)

       • 6 3

       • (1)

        W takim razie proszę, nie rozmnażaj się.

        • 3 5

       • Prośba odrzucona. Stękaj dalej, homorowerzysto.

        • 4 3

   • chory z nienawiści ??? idź na spacer w weekend, dobrze Ci zrobi

    • 5 18

  • biegi wyścigi opener arka lotnisko kosmodrom. ..

   Mam fo dość!

   • 29 6

  • Nie tylko Centrum cierpi

   Przez te zawody cierpi cała Gdynia i przyległe miejscowości .Jak można w pełni sezonu wakacyjnego blokować jedne z głównych dróg . Niektóre miejscowości są totalnie zablokowane ZERO TOLERANCJI ORGANIZATORÓW dla MIEJCOWYCH.
   Niech sobie to organizują tam gdzie nikomu to nie przeszkodz NP. NA POLIGONIE W DRAWSKU.

   • 43 6

  • hahahaha

   • 1 9

  • Możesz pzoostać na przedmieściach, skąd przyjeżdżasz. (2)

   Po co ci spieszno do centrum skoro ci tak źle?
   Możesz swojego złoma zostawić pod remizą w Kartuzach i przyjechac PKM.
   Po co blokujesz ,miasto samochodem? Czemu zastawiasz chodniki ludziom?
   czemu trujesz środowisko paliwem rolniczym? Spadaj na drzewo małpko.

   • 8 32

   • a ty skad sie zerwales sloiku? (1)

    • 16 4

    • Wybacz mu

     - jest niepełnosprawny.

     Umysłowo.

     • 7 4

  • niektórzy muszą nawet dojechać do prac

   • 9 2

  • Kilka informacji ! (2)

   Proszę najpierw zapoznać się z informacją co to jest IRONMAN. Jest to triatlon wiec składa się z 3 dyscyplin : pływania, jazdy rowerem oraz biegu. Trudno aby w lesie lub na lotnisku mogłaby się odbyć na przykład konkurencja pływania. Zapraszam do zobaczenia z jakim trudem zmagają się zawodnicy zanim zacznie Pan/Pani wypowiadać na ten temat :)

   • 5 10

   • Myślę że nie zrozumiałeś. Gdyby był jeden thriatlon w roku i koniec to nikt by pary z gęby nie puścił, ale jest tego przesyt. Biegi, biegi, rowery, thriatlon, biegi, biegi, Open'er, biegi. A w przerwach jeszcze marsze albo przejazd na rolkach przez Władka bo tak.

    • 14 1

   • Dlaczego nie?!?

    Lotnisko - biegi, jazda rowerem. Będzie OK. Potem biegusiem z górki na plażę, i ...żabką na HEL i z powrotem... a dla zaawansowanych - do Szwecji i powrót.
    Można?
    Można.

    • 0 0

  • Wara od lasu ! Później dziki mają biegać po ulicach ?

   • 3 1

  • wściekła

   Popieram opinie!!

   • 1 0

 • szczurek sam jest na drogim długim egzotycznym urlopie (2)

  a mieszkańcy niech cierpią. Niech on zrozumie, że nie każdy w tym terminie może uciec z miasta!!!

  • 154 26

  • to bezmozg wiec nie zrozumie (1)

   • 12 0

   • Rozumie ,rozumie,a kasa leci.

    • 13 0

 • (4)

  Trzeba być jakimś zwyrodnialcem, żeby tysiącom ludzi tak utrudniać bytowanie w swoim miejscu zamieszkania. Organizowanie imprez dezorganizujących życie mieszkańcom powinno być ścigane przez prawo i bardzo surowo karane!!!

  • 193 42

  • może pozew zbiorowy przeciwko szczurowi?

   Nauczy się wtedy!

   • 32 5

  • ..

   Organizatorzy są z WARSZAWKI taka informacja była na ich stronie rok temu.
   Była nawet zakłatka reklamacji ,teraz brak.
   Aktualnie maja tak zamieszane ,że nie wiadomo kto konkretnie oraganizuje są sami sponsorzy.

   • 13 0

  • słusznie..

   od tego są stadiony i bezdroża oraz pola po żniwach ...

   • 4 0

  • Gdynia

   Jak wybrałeś tak masz

   • 1 0

 • o nie!!jak ja podjade po kolejne hamburgery i lody? (41)

  A może sami się ruszycie?no nie...200 metrow bym nawet nie przebiegł?Matko Boska dzień bez samochodu, no przecież nie dacie rady wieść du..y po kolejne hamburgery i lody, a może tez pomyślicie że dzięki temu Gdynia się rozwija i zarabia, dzięki czemu się rozwija najlepiej w Polsce?JA BĘDĘ IM KIBICOWAĆ PEŁNĄ PARĄ!!! GRATULUJE PRZYSZŁYM IRONMANOM JUŻ DZIŚ,nie ważne czy ukończycie czy nie!!

  • 109 192

  • (4)

   Tylko nie zapomnij założyć obcisłych ładnych geterkow.....

   • 41 15

   • (1)

    Carbona już ma,będzie się lansował .

    • 15 6

    • Ale przygadałeś. Prawdziwy twardziel.

     • 3 2

   • nie zapomnij założyć moherowego beretu (1)

    gdy przyjedziesz do miasta

    • 5 8

    • Nudny jesteś lemingu,produkcie cywilizacji tandety życia oraz bycia.

     • 2 3

  • (1)

   Bezmózgich tylko mięśnie /nafaszerowane chemią/

   • 6 12

   • Bezmózgich ? Tylko mięśnie ?

    Chyba ktoś ma kompleksy :)

    • 10 6

  • a pomyślałaś o starszych ludziach? (6)

   • 10 6

   • a pomyślałeś o małych dzxieciach, które trujesz wyziewami paliwa roliniczego ze swojego szrota? (1)

    masz autostradę to się tam wyżywaj. Po co ci miasto skoro ci tak źle?

    Miasto to nie parking.

    • 10 17

    • Pomyślałem o dzieciach, dlatego mam kombi.

     • 5 3

   • (3)

    A co cię tak martwi w sprawie starszych ludzi? Dzisiaj (!) widziałem babcię idącą o kuli, drugą ręką ciągnącą wózek na kółkach na zakupy. Takim osobom nie robi zamknięcie ulic, bo i tak zasuwają z buta. Zamknięcie ulic boli zdrowych, jeżdżących samochodami, co nie potrafią donieść kartonu mleka do domu.

    • 4 8

    • Misio zobaczył starszego człowieak i wyciagnąl wnioski o jego życiu. (2)

     Nie ma potrzeba pisania doktoratów, tworzenia instytucji społecznych. Rowerzysta omiótł wzrokiem i rozkminił czego potrzeba człowieko po 80tce.

     Czy to ucisk majtej w okolicach rowerowego krocza powoduje odpływ krwi do mózgu i stąd taki geniusz wytryska?

     • 3 3

     • (1)

      Tyle słów, a tak mało treści.
      Bełkoczesz o wnioskach, jednocześnie bredząc o jakimś rowerze.
      Ochłoń, przemyśl, może poczujesz się lepiej.

      • 2 2

      • Z faktu, że nie rozumiesz treści nie wynika że jej tam nie ma.

       Młodziutki, głupiutki, dofinansowany przez mamusię rowerzysto.

       • 2 3

  • Jak słyszę takich ironmanów to mi się nóż w kieszeni odzywa (7)

   Sam dużo biegam, pływam, żyję aktywnie i lubię rywalizację. Nawet samochód ostatnio sprzedałem bo jak biegam na pociąg to szybciej do pracy dojeżdżam i do tego o wiele taniej. Niemniej jednak nienawidzę takiego blokowania wszystkiego dla garstki zainteresowanych. I wcale nie chodzi mi o korki które komuś wyjazd na plażę opóźnią. Ma i info - niech planuje.

   Chodzi raczej o to że w wielogodzinnych korkach utkną ludzie którzy gdzieś na prawdę dojechać muszą - do szpitala na przykład. Karetki pogotowia też mogą do kogoś nie zdążyć.
   Ironmani - może niech wasze żony zaczną rodzić na Chwarznie w środku przejazdu wyścigu. Co zrobicie? Podpowiem - urodzi w domu bo do szpitala nie dojedzie na czas. Może umrze przez to. No cóż - przecież dla was ten wyścig ważniejszy.

   Możemy sobie nienawidzić samochodów lub je lubić ale jakaś komunikacja jest niezbędna cały czas. Ja autem nie jeżdżę i gdzie chce to się o własnych siłach dostanę ale w pełni popieram irytację ludzi z zablokowanych dzielnic. Nie wszędzie da się pieszo i nie każdy wyjazd da się zaplanować.

   I jeszcze jeden aspekt na koniec - choć uwielbiam sport w życiu nikt by mnie nie namówił na jakiekolwiek wyścigi wzdłuż ulic - przecież to jest trucie własnych płuc. Na prawdę w lesie jest fajniej.

   • 29 8

   • jak słyszę takich niby-sportowców, którzy utknęli w korkach w drodze do spzitala (5)

    to mi się nóż w kieszeni otwiera.

    nada bolsze czitać. Poproś mamę żeby ci wytłumaczyła ten "trudny" artykuł.

    • 5 25

    • Pokolenie obcisłogacich nie jest w stanie przebrnąć przez tekst złożony z tylu akapitów. (4)

     Oni porozumiewają sie przy pomocy memów, lajków i tłitów. Żadnej bardziej złożożonej myśli w ten sposób nie są w stanie wyrazić, więc złożone myśli uważaja za niepotrzebne, wręcz wrogie. Wolą biegać. Wracają w ten sposób do ulubionej rozrywki jaskiniowców, z tym że zamiast tygrysa goni za nimi ich własna pustka.

     • 11 4

     • poeta PiS? (1)

      ale jedno wyklucza drugie.

      • 1 4

      • Smutne jest Twoje życie, jeśli na wszystko patrzysz przez pryzmat szamba polityki.

       Ale podobno niektórzy lubią szambo, więc miłęgo politykowania.

       • 3 1

     • Anonimowy geniusz się odezwał !!! Twoje życie ma być bogate ? W co ? (1)

      W fizyczną ułomność i samochodową nudę. Nic więcej.

      • 2 3

      • Na nudę nie narzekam. Inteligentni ludzie się nie nudzą.

       I na rower wsiądę z dziećmi, gdy akurat w niedzielę mam chwilę wolnego i pogoda ładna. Ale w tygodniu, młody człowieku, muszę zarabiać na życie. Tak jak na Twoje zarabia Twój ojciec i matka.

       • 5 1

   • naprawdę pisze się razem, sprzedałeś auto to kup sobie słownik

    • 5 4

  • Ciemnoty nie przegadasz oni sa jak beton odporni na wiedzę!!Pamietaj taki burak nie moze zyc bez blachosmroda (10)

   w PRLu niebyło go stac na auto to był luksus a teraz kupuje złom za 1000 zł i cyje sie jak król szos :) Nawsi kazdy taki złom to juz było panisko :)

   • 5 15

   • hehe, dokładnie.

    sami panowie królowie w samochodach. A na pieszych trąbią a na chodniku jeżdżą jak po ulicy.

    • 4 13

   • Trudno polemizować z botem wynajętym przez ludzi Szczurka, ale mimo wszystko spróbujmy. (7)

    Samochód nie jest symbolem luksusu. Jest koniecznością, kiedy jest się dorosłym czlowiekiem i ma się dzieci na utrzymaniu.

    Rodzice przeważnie mieszkają na peryferiach, bo na mieszkanie w centrum ich nie stać. Rodzice przeważnie pracują w centrum, bo tam są miejsca pracy. Zgodnie z prawem dziecko trzeba odstawić pod drzwi do przedszkola. Do szkoły także trzeba zaprowadzić. I do pracy zdążyć.

    A jak szef każe zostać po godzinach? A jak dziecko zachoruje albo narozrabia i dyrektor wzywa? Sytuacji nieprzewidywalnych jest więcej niż przewidywalnych.

    I co, mamy polegać na transporcie publicznym, który nie działa? Z radością jeździłbym SKM z Obłuża do centrum, gdyby taka SKM była. Cudownie by było polegać na SKM z Chwarzna.

    Ale przez te dekady rządów ekipa Szczurka była w stanie skupić się wyłąćznie na autopromocji. Niczego, dosłowieni niczego ważnego dla Gdyni nie zrobiono!!!

    Jedyne co to uszczęślwia się mniejszości seksualne i singli, którzy wybeirają żcyie be rodziny i nie mogą pojąć dlaczego większość ludzi nie chce jeździć rowerami.

    • 9 5

    • Nie każdy może samochodem jeździć koleś. Bo nie każdy ma na to umiejętności. (6)

     I nie chodzi o starych ludzi.
     I samochód dla wielu koniecznością być nie musi co widać w normalnych krajach.
     Rower też nie.

     Więc powinien być wybór środka transportu.

     Jednak im więcej ludzi na rowerach tym mniej aut na ulicach jak w Amsterdamie. Tam korków nie ma. I tam zatwardziali kierowcy chwalą sobie potężny ruch rowerowy.

     Aspekt zdrowotny - dla niektórych rower to lek na wiele dolegliwości. Ja ich nie mam dzięki jeździe na rowerze i nie muszę się faszerować farmaceutyczną chemią. Mam 53 lata i wielu młodzików na rowerach ustępuje mi kondychą.

     A samochód też mam, ale nie mam ochoty szastać kasą na paliwo i używam go gdy muszę.

     • 4 3

     • A ja się CIebie pytam? Masz dzieci? Założyłeś rodzinę? Musisz zdobyć 6 koła miesięcznie (5)

      żeby rodzinę utrzymać i spłacić kredyt za mieszkanie???

      Co zrozumiałes z mojej wypowiedzi? Przeczytałęś ją???

      • 3 2

      • (4)

       Serio kilka weekendów co sezon tak komplikuje tobie życie? Bo widzisz, ja mieszkam w śródmieściu, w miejscu zamkniętym dookoła przez zawody. Mam dziecko, do domu muszę przynieść więcej niż 6 tys. Pracuję zawsze w soboty poza miastem, rzadko też w niedziele. I nie mam ZUPEŁNIE nic przeciwko Ironmanom itp, bo jak już wrócę do domu to przynajmniej mogę pokazać synowi prawdziwy wzór - sportowców, a nie stado grubasów w samochodach, CODZIENNIE korkujacych moją okolicę. I to jest prawdziwa uciążliwość.
       I jeszcze na koniec - skąd się ciągle bierze mit o tym, że rowerów używają tylko single (i hipsterzy)??

       • 2 5

       • Dlaczego w każdym poście zwolenników tegfo szaleństwa (2)

        pojawia się ten sam schemat "grubasa w samochodzie"?
        Naprawdę nie potraficie w tej agencji wysilić się na jakąś różnorodność, tylkow każdym poście walicie memetyczny schemat?

        Tak słabo tam płacą? Czy nie widzicie, że wk* Gdynian na Szczura jest autentyczne i już go nie zatrzymacie propagandą i olewaniem ludzi?

        Nie widzicie, że "Szczurek zaprasza na" nie zaciemni już obrazu zdychającego miasta?

        Swoją drogą praca w takiej agencji to większy upadek niż bycie telemarketerem.

        • 2 3

       • (1)

        Pozostaje się uśmiechnąć i życzyć lepszego samopoczucia.
        Dla jednych "zdychające miasto" to Ironman, dla innych samochody na chodnikach.
        A żebyś poczuł/a się lepiej przed snem to powiem, że na pewno NIE zagłosuję na Szczurka. Ale nie przez Ironmana.
        Pozdrawiam, szczerze.

        • 2 0

       • Dorośniesz to zrozumiesz, ze o tym czy miasto

        żyje decydują nie fajerwerki medialne, a budżet, miejsca pracy i pieniądze. Gdynia z roku na rok traci we wszystkich tych kategoriach.

        No ale rozumiem, że agencjom wynajętym do promocji wiedzie się nieźle. To też się skończy, ale ty będzieasz juz pewnie promował co innego i gdzie indziej.

        • 1 1

       • Jeżeli start w Ironmanie to dla Ciebie wzór do pokazywania synowi to może się już nie rozmnażaj

        • 0 1

   • Ha

    Ciekawe czym ty na tego Iron Man przyjechałes?

    • 0 0

  • jak? (1)

   A jeśli nie mam samochodu i poruszam się o kulach to co radzisz?

   • 1 1

   • A tych kilka godzin naprawdę rujnuje Ci zycie?

    • 0 3

  • Dzięki takim zjawiskom TRACĘ PIENIĄDZE!!!! REALNIE!

   • 2 2

  • Nie umniejszając nic zawodnikom, zwracam jednak uwagę że, w Gdyni jest rozgrywana połówka IRONMAN'a. Prawdziwy IRONMAN to 3,86 km pływania, ponad 180 km roweru i maraton do przebiegnięcia. Stawiając zawodników, którzy ukończyli triathlon w Gdyni na równi z prawdziwymi IRONMANAM'i jest krzywdzące dla tych drugich. To tak jakby maratończykami nazywać ludzi, którzy ukończyli półmaraton :)

   • 4 0

  • Rozumie że wszyscy uczestnicy dotrą na zawody na piechotę lub rowerem ? (1)

   • 3 0

   • Chciałbyś, już wczoraj odbywał się lans turbina z turbo rowerami parkowanie gdzie kolwiek bo elyta się zjechała.....taka co jest ekologiczna....w samochodach. Przepraszam blachosmrodach,, choć nie wiem od ilu to samochody a do ilu to blachosmrody

    • 2 0

  • oczomniewierzę

   burgery i lody? jest pełnia sezonu. w Gdyni tysiące turystów, z których tylko mała część przyjechała na kilkudniowego ironmana. Wyobraź sobie, ze niektórzy ludzie wówczas pracują!! Mało tego- nie każdy ma czas i możliwość przyjechania rowerem, ruszenia d*py jak to zostalo wyzej napisane. Chyba, ze ty mialbys ochote po 12h pracy jechać jeszcze rowerem np. na Witomino, które jako jdno z wielu jest odciete ?

   • 3 0

  • Nieprzygotowane miasto

   Nasza rybacka wioska ma za słabą infrastrukturę drogową, ale zapatrzeni w siebie zuchwalcy z miasta tego nie widzą. Odcinaja całe dzielnice, ale i tak jest lepiej niż rok temu bo można przyjemniej wyjechać. Rok temu nie mogłem dojechać z dziećmi które mają orzeczenie o niepełnosprawności na specjalne zajęcia. Nie potrafię przebyć z podwójnym wózkiem pieszo 30 km w krótkim czasie. Sam biegalem czesto w Gdyni i nie tylko ale uważam, że zamykanie dzielnic bo ktoś potrzebuje na 8 godzin ulicy ktora ma tylko 2 jezdnie i obie są wyłączone z ruchu to granda. Trzaba to robić tam gdzie są szerokie 4 jezdniowe arterie żeby życie w tym mieście przestało być życiem w klatce. Jak Będziesz miał chorą osobę w domu ktorej nie możesz poprawić komfortu życia bo ktoś w mieście nie ma ojeju w głowie to szybko zmienisz zdanie. Niedlugo wybory samorządowe i na pewno pójdę, nie wiem na kogo zagłosuję ale wiem na kogo nie. I wszystkim rozczarowanym polityką miasta Gdynia też proponuję żeby coś wreszcie zmienic i to nie tyklo w kwestii imprez masowych ale też w kierunku rozwoju miasta które jest Miastem z Morza ale ja widzę, że czesto odwraca się do niego plecami na czym cierpią nie tylko mieszkańcy.

   • 3 0

 • A jak się dostanę do apteki po niezbędny lek/ (11)

  • 48 18

  • pojemniczek na mocz

   I rękawiczki jednorazowe oczywiście latex free :D

   • 5 4

  • leki psychotropowe wydają codziennie. (1)

   wyjmij ręce z kaftana to dostaniesz sie do klucza od drzwi, które mama zamknęła.

   • 7 17

   • Widzę,że doświadczony w tym temacie jesteś.Nie mierz wszystkich swoją miarą.

    • 10 3

  • a jak dojadę na plażę z trójką dzieci jak będzie ładnie (1)

   proszę o voucher na weekend do hotelu od organizatorów

   • 18 3

   • Pociągiem ?! A ładnie będzie :)
    trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów

    • 1 3

  • w piątek

   • 3 0

  • Kup już dziś.

   • 4 1

  • Nie kupisz i umrzesz.

   • 2 0

  • Z pomoca matki natury

   Po prostu tam pojdz pieszo

   • 3 1

  • za głupote trzeba płacić

   piechotą cymbale, informacja od wielu tygodni jest a obudziliście się nagle ?

   • 1 0

  • Oj już tak się nie martw.
   Najwyżej ten jeden raz ci nie stanie.

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane