Fakty i opinie

stat

Triathloniści w weekend zajmą ulice Gdyni. Będą utrudnienia

W tym roku organizatorzy przygotowali przede wszystkim nową, 90-kilometrową trasę rowerową, którą sportowcy pojadą w niedzielę.
W tym roku organizatorzy przygotowali przede wszystkim nową, 90-kilometrową trasę rowerową, którą sportowcy pojadą w niedzielę. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W sobotę i niedzielę na ulicach Gdyni odbędą się zawody Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. W tych dniach kierowcom będzie trudniej poruszać się autem po mieście. Na zmiany muszą przygotować się też pasażerowie komunikacji miejskiej. Podpowiadamy jak uniknąć zatorów.6 i 7 sierpnia odbędzie się Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. Uczestnicy mają do pokonania trasy rowerowe i biegowe, które będą wiodły ulicami miasta. Dodatkowo w niedzielę triathloniści przejadą na rowerach ulicami powiatu wejherowskiego. Zmagania będzie można oglądać na wielu odcinkach, przy okazji kibicując startującym.

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ SPORTOWĄ IMPREZY

Nieuniknione podczas takich imprez są utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji. Jeśli więc ktoś w sobotę i niedzielę chce się poruszać samochodem po Gdyni, powinien uzależnić plany od wspomnianej imprezy.

Najważniejsze. W sobotę utrudnienia będą obowiązywać od godz. 9 do 14. W niedzielę natomiast kłopoty w ruchu będą pojawiać się w godzinach od 7 do godz. 18.

Sobota - 6 sierpnia

Trasa kolarska - od godz. 9:30 do 13:30 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona zobacz na mapie Gdyni, św. Piotra zobacz na mapie Gdyni, Wendy zobacz na mapie Gdyni (od Portowej do Chrzanowskiego), Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdyni (od Wendy do Polskiej), Polska zobacz na mapie Gdyni (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego zobacz na mapie Gdyni (od Placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna zobacz na mapie Gdyni (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Władysława IV do 3 Maja), Plac Kaszubski ze Świętojańską zobacz na mapie Gdyni (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wójta Radtkego do 10 Lutego), Skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni.

Trasa rowerowa podczas sobotniego triathlonu.
Trasa rowerowa podczas sobotniego triathlonu. graf. Trojmiasto.pl
Trasa biegowa - od godz. 9:30 do 14 zostaną zamknięte ulice: skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni, Borchardta zobacz na mapie Gdyni, Armii Krajowej zobacz na mapie Gdyni (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska zobacz na mapie Gdyni (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni, Skwer Arki zobacz na mapie Gdyni, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru-meta na plaży Śródmieście zobacz na mapie Gdyni.

Sobotnia trasa biegowa w trakcie triathlonu.
Sobotnia trasa biegowa w trakcie triathlonu. graf. Trojmiasto.pl
Śródmieście W godzinach 9:30-13:30 niemożliwy będzie wyjazd z ul. Hryniewickiego. Wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, św. Piotra, Portowej, Wendy, Węglowej warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Wendy i Jana z Kolna. Na ulicach Plac Kaszubski i Świętojańska możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku).

Na ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowaniu z ul. Władysława IV będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę ul. 3 Maja. Ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja. Na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy Skwerem Kościuszki a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

W godzinach 9:30-14:00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz Plac Grunwaldzki. Na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Kamienna Góra W godzinach 9:30-14:00 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie przez ul. Świętojańską oraz poprzez ul. Legionów. Nie będzie dojazdu do ul. Armii Krajowej z kierunku ul. Sędzickiego. Na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie Dojazd do centrum wyłącznie ul. Morską - zamknięcie ul. Janka Wiśniewskiego.

Port Dojazd do Portu wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga - dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

Niedziela - 7 sierpnia

Trasa kolarska - od godz. 7:30 do 13:50 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona zobacz na mapie Gdyni, św. Piotra zobacz na mapie Gdyni, Wendy zobacz na mapie Gdyni (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego zobacz na mapie Gdyni (od Wendy do Polskiej), Polska zobacz na mapie Gdyni (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego),

- od godz. 7:30 do 10:30 zostaną zamknięte ulice: Janka Wiśniewskiego zobacz na mapie Gdyni (w kierunku Estakady Kwiatkowskiego od Placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego, odcinek od Placu Konstytucji do Polskiej zamknięty do 13.45), Estakada Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni (jeden pas ruchu od Janka Wiśniewskiego do Morskiej), Morska zobacz na mapie Gdyni (jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego- kierunek Centrum), Kartuska zobacz na mapie Gdyni (połowa jezdni), Jaskółcza zobacz na mapie Gdyni (połowa jezdni), Jałowcowa zobacz na mapie Gdyni, Marszewska zobacz na mapie Gdyni (do Wiczlińskiej),

- od godz. 8:00 do godz. 13:00 zostanie zamknięta ulica Marszewska pomiędzy Koleczkowem a Wiczlińską,

- od godz. 9:30 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice: Wiczlińska zobacz na mapie Gdyni (od Marszewskiej do Chwarznieńskiej), Chwarznieńska zobacz na mapie Gdyni (na całej długości z dopuszczeniem ruchu połową drogi w kierunku Centrum od ronda przed Gierdziejewskiego do Rolniczej), Małokacka zobacz na mapie Gdyni (z dopuszczeniem ruchu w kierunku Małego Kacka od Wielkokackiej do Stryjskiej),

- od godz. 10.00 do godz. 13.45 zostaną zamknięte ulice: Olimpijska zobacz na mapie Gdyni, Sportowa zobacz na mapie Gdyni (od Olimpijskiej do Łużyckiej), Łużycka zobacz na mapie Gdyni, Stryjska zobacz na mapie Gdyni (od Łużyckiej do Zwycięstwa), Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni (oba kierunki od Wielkopolskiej do Władysława IV z dopuszczeniem wyjazdu z osiedla na terenie byłych ogródków działkowych oraz z Krośnieńskiej w kierunku Sopotu), Władysława IV zobacz na mapie Gdyni (od Zwycięstwa do Piłsudskiego oba kierunki, od Piłsudskiego do 10 Lutego jezdnia w kierunku Jana z Kolna, od 10 Lutego do Jana z Kolna dopuszczony ruch jednym pasem), Jana z Kolna zobacz na mapie Gdyni (dopuszczony ruch jednym pasem od Władysława IV od 3 Maja), Janka Wiśniewskiego zobacz na mapie Gdyni (od Placu Konstytucji do Polskiej z dopuszczeniem ruchu w kierunku Centrum- zamknięcie od godz. 7.30).

Na terenie powiatu wejherowskiego zostaną zamknięte drogi: - od godz. 8:00 do godz. 13:00 Chylońska w Koleczkowie (od granicy z Gdynią do DW 2018) - od godz. 8:30 do 11:30 droga wojewódzka 218 (od Chylońskiej w Koleczkowie przez Bieszkowice do DW 224 w Nowym Dworze Wejherowskim), - od godz. 8:45 do 12:00 droga wojewódzka 224 (od drogi wojewódzkiej 218 w Nowym Dworze Wejherowskim przez Przetoczyno do Szemuda), - w godz. 9:00 do godz. 12:30 droga powiatowa 1405G (od Szemuda przez Kamień i Kielno do DW 218 w Karczemkach), - od godz. 9:30 do godz. 12:45 droga wojewódzka 218 (od Karczemek do Chylońskiej w Koleczkowie)

Niedzielna trasa rowerowa podczas triathlonu.
Niedzielna trasa rowerowa podczas triathlonu. graf. Trojmiasto.pl
Trasa biegowa Od godz. 7.30 do godz. 16.50 zostaną zamknięte ulice: Skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni (od Jana Pawła II do Borchardta), Borchardta zobacz na mapie Gdyni, Armii Krajowej zobacz na mapie Gdyni (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska zobacz na mapie Gdyni (od 10 Lutego do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni, Prusa zobacz na mapie Gdyni, Skwer Arki Gdynia zobacz na mapie Gdyni, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego zobacz na mapie Gdyni, aleja Topolowa zobacz na mapie Gdyni z dojściem do Mariny Gdynia.

Niedzielna trasa biegowa podczas triathlonu.
Niedzielna trasa biegowa podczas triathlonu. graf. Trojmiasto.pl
Tranzyt Przejazd przez miasto na relacji Sopot-Rumia będzie możliwy wyłącznie al. Zwycięstwa do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską. Ul. Morska w kierunku Sopotu na odcinku od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu. Wjazd na Estakadę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.

Śródmieście W godzinach 7:30-13:50 niemożliwy będzie wyjazd z ul. Hryniewickiego. Natomiast w godzinach 7:30-14:00 na odcinku ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Władysława IV do skrzyżowania z ul. Świętojańską będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu w stronę ul. Morskiej.

W godzinach 7.30-14.00 zostanie zamknięty wyjazd z ulic: Wybickiego, Plac Grunwaldzki i Zygmuntowskiej. W godzinach 10.00-13.45 przejazd ul. Jana z Kolna będzie możliwy jedynie jednym pasem ruchu na odcinku od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja. W godzinach 10.00-13.45 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. 10 Lutego) na ul. Władysława IV (jedynie w kierunku al. Piłsudskiego) będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów poprzez ulice Armii Krajowej oraz Żwirki i Wigury. Na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Ruch z ul. Władysława IV w kierunku Sopotu zostanie sprowadzony na Drogę Gdyńską. W godzinach 10.00- 13.45 dojazd w rejon szpitala będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Władysława IV z ulicami Starowiejską i Wójta Radtkego.

Kamienna Góra Od godz. 7:30 do 16:50 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie przez ul. Świętojańską oraz poprzez ul. Legionów. Nie będzie dojazdu do ul. Armii Krajowej z kierunku ul. Sędzickiego. Na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie Dojazd do Centrum będzie możliwy ul. Janka Wiśniewskiego. Powrót z Centrum wyłącznie ul. Morską. Dojazd do ulic Hutniczej i Morskiej w godzinach 7:30-10:30 wyłącznie przez ul. Pucką.

Pustki Cisowskie i ul. Kartuska W godzinach 7:30-10:30 wyjazd z terenu Pustek Cisowskich wyłącznie jednokierunkową ul. Kartuską do ul. Morskiej. Dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco. Odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie odcięty.

Demptowo oraz rejon ulic Rozewskiej i Swarzewskiej W godzinach 7:30-10:30 wjazd i wyjazd z Demptowa oraz z rejonu ulic Rozewskiej i Swarzewskiej możliwy jedynie warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Morskiej i Swarzewskiej.

Chwarzno i Wiczlino W godzinach 9:30-13:30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra oraz okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), z Nowego Chwarzno (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową ul. Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej przez ul. Rolniczą do Centrum (zamknięty wjazd na Obwodnicę Trójmiasta).

Między 9:30-13:30 wjazd i wyjazd z rejonu ulic Zaruskiego, Pobłockiej, Kamrowskiego, Staniszewskiego, Bryla możliwy jedynie poprzez ulice Krauzego i Śliską do ul. Wiczlińskiej (zamknięte wyjazdy na ul. Chwarznieńską).

W godzinach 9:30-13:30 wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Jana Kazimierza, Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego. Drogi i posesje niepołączone z tymi ulicami zostaną odcięte.

Witomino Radiostacja W godzinach 9:30-13:30 ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa z ruchem w kierunku ul. Rolniczej. Dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej przez ul. Widną. Wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.

Witomino Leśniczówka W godzinach 9:30-13:30 możliwy jedynie wyjazd z terenu dzielnicy przez jednokierunkową ul. Małokacką w kierunku ul. Stryjskiej. Wyjazdy na ul. Chwarznieńską zostaną zamknięte.

Zawody z 2014 r.Rejon Gdyńskiego Forum Sportu W godzinach 10-13:45 dojazd do ul. Wileńskiej przez teren Gdynia Arena. Ruch z ul. Górskiego w kierunku ul. Łużyckiej będzie skierowany na Drogę Gdyńską.

Mały Kack W godzinach 9:30-13:30 wyjazd z ul. Halickiej na ul. Stryjską będzie możliwy jedynie w prawo do Węzła Brzeskiego i dalej do ul. Lotników.

Redłowo i Wzgórze Św. Maksymiliana W godzinach 10-13:45 dojazd w kierunku Sopotu i Centrum przez ul. Legionów (zamknięte skrzyżowania z al. Zwycięstwa). Wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych możliwy jedynie w kierunku Sopotu warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Stryjską (zamknięta jezdnia al. Zwycięstwa w kierunku Centrum wraz ze skrzyżowaniem z ul. Redłowską).

Port Dojazd do Portu wyłącznie jednojezdniowym odcinkiem ul. Janka Wiśniewskiego z kierunku Obłuża (wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego) i dalej pod Estakadą Kwiatkowskiego ulicami Gołębią, Przelotową (drogi udostępnione przez Gdynia Container Terminal oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną) do ul. Czechosłowackiej. Uwaga dojazd wyłącznie do ul. Polskiej.

Aleja Jana Pawła II - dodatkowe zamknięcie Do godz. 22 w niedzielę 7 sierpnia al. Jana Pawła II będzie zamknięta na całej długości od ul. Waszyngtona. Parking przy Akwarium Gdyńskim będzie zamknięty do godz. 22.00 w poniedziałek 8 sierpnia.

Komunikacja miejska w trakcie dwóch dni triathlonu.

Prezentujemy wyłącznie ogólne zmiany w komunikacji. By zapoznać się ze szczegółowymi zmianami warto odwiedzić stronę ZKM Gdynia z informacjami na 6 sierpnia7 sierpnia.

W sobotę 6 sierpnia 2016 r., w związku z zawodami triathlonowymi, komunikacja miejska w Gdyni będzie funkcjonować wg zmienionych zasad w godz. 9:30 - 14.

Zmiany dotyczą linii: G, R, 21, 22, 23, 24, 25, 28, 102, 105, 109, 125, 128, 133, 137, 146, 147, 150, 152, 170, 173, 182, 194 i 204.

Okresowo nie będzie dojazdu do Domu Marynarza, Dworca Morskiego i Stoczni Gdynia. Nie będą czynne przystanki Gdynia Dworzec Główny PKP - Hala przy ul. Jana z Kolna. Autobusy nie będą kursować ul. Janka Wiśniewskiego - objazd ul. Morską i Estakadą Kwiatkowskiego trolejbusy będą kursować ul. Władysława IV, zamiast Świętojańskiej

W niedzielę 7 sierpnia 2016 r., w związku z zawodami triathlonowymi, komunikacja miejska w Gdyni będzie funkcjonować wg zmienionych zasad w godz. 7- 18.

Zmiany 7 sierpnia dotyczą linii G, R, S, W, Z, 4A, 4F, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 105, 109, 114, 125, 133, 141, 146, 147, 150, 152, 160, 170, 172, 173, 190, 191, 194, 203, 282, 321, 710 i 740. Ponadto przez cały dzień nie będzie funkcjonować linia 326.

W godz. 7:30 - ok. 10:30: - zawieszone będzie funkcjonowanie komunikacji na Pustkach Cisowskich, Demptowie oraz w ciągu ul. Kartuskiej, - nieczynne będą przystanki w ciągu ul. Morskiej w kierunku centrum: Chylonia Centrum 01 i Wiejska 01 - autobusy i trolejbusy w kierunku centrum kursować będą ul. Chylońską; dodatkowo od godz. 8:30 nieczynny będzie przystanek Węzeł Żołnierzy Wyklętych 01 - ruch pojazdów na jezdni ul. Morskiej w kier. śródmieścia będzie się odbywać lewym pasem ruchu, bez możliwości zatrzymania na wysokości przystanku, - nie będzie dojazdu z Obłuża do ul. Hutniczej i Morskiej - autobusy w kierunku Śródmieścia będą kursować ul. Janka Wiśniewskiego.

W godz. 7:30 - ok. 13:45: - nie będzie dojazdu do Dworca Morskiego i Stoczni Gdynia - nieczynne będą przystanki w ciągu ul. Janka Wiśniewskiego w kierunku Obłuża - dojazd ze Śródmieścia na Obłuże i do Rumi wyłącznie ul. Morską i Estakadą Kwiatkowskiego (ul. Janka Wiśniewskiego w kierunku Śródmieścia będzie przez cały czas przejezdna).

W godz. 9:00 - ok. 12:45 komunikacja na terenie gminy Szemud będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie.

W godz. 9:30 - ok. 13:30 zawieszona zostanie komunikacja na terenie Witomina (autobusy od strony Śródmieścia będą dojeżdżać tylko do skrzyżowania Kielecka/Witomińska), Chwarzna i Wiczlina (autobusy od strony Karwin będą dojeżdżać tylko do Wiczlina-Działek) oraz na ul. Górskiego, Łużyckiej, Stryjskiej i Małokackiej.

W godz. 10:00 - ok. 13:45 zawieszona zostanie komunikacja na al. Zwycięstwa w kierunku Śródmieścia od skrzyżowania z ul. Wielkopolską, na ul. Władysława IV w kierunku Obłuża, na ul. Jana z Kolna, na pl. Kaszubskim oraz na odcinku ul. Świętojańskiej pomiędzy pl. Kaszubskim i ul. 10 Lutego.

W godz. 10:00 - ok. 18:00 funkcjonowanie komunikacji zostanie wstrzymane na al. Piłsudskiego oraz na ul. Świętojańskiej pomiędzy ul. 10 Lutego i al. Piłsudskiego.

Opinie (307) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.