• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiasto reaguje na wprowadzenie stref

ms, ewel
1 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Do urzędu nie wejdziesz? "I dobrze!"
Władze Sopotu zorganizowały konferencję, by poinformować o konsekwencjach wprowadzenia czerwonej strefy COVID-19 dla mieszkańców i przebywających na terenie kurortu. Władze Sopotu zorganizowały konferencję, by poinformować o konsekwencjach wprowadzenia czerwonej strefy COVID-19 dla mieszkańców i przebywających na terenie kurortu.

Władze Sopotu i Gdańska zorganizowały briefingi, by poinformować o decyzjach podjętych po wprowadzeniu na terenie obu miast stref zagrożenia COVID-19, odpowiednio - czerwonej i żółtej.Sopot w strefie czerwonej, Gdańsk i Gdynia w strefie żółtejSopot w strefie czerwonejJak zareagujesz na wprowadzenie nowych obostrzeń w Trójmieście?

W Sopocie jest duże ognisko COVID-19 spowodowane wyjazdem grupy seniorów (łącznie 33 uczestników wyjazdu i ich rodziny). W całym mieście jest ok. 60 osób chorych.

- Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych. Wciąż obowiązuje zakaz organizacji wyjazdów grupowych w szkołach, ograniczyliśmy lub wręcz odwołaliśmy część wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Bezpieczeństwo nas i naszych bliskich, a w szczególności seniorów, w dużej mierze zależy od nas, od tego, jak poważnie potraktujemy obostrzenia i restrykcje - zwraca uwagę Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Wszystkie służby miejskie pracują w normalnym trybie, ale w zdecydowanie podwyższonym reżimie sanitarnym
Marcin Skwierawski, zastępca prezydenta Sopotu:

- Realizujemy wytyczne związane z ograniczeniem liczby miejsc na liniach wewnętrznych, do 50 proc. siedzących lub 30 proc. wszystkich. Apelujemy o zakrywanie ust i nosa. Linie autobusowe międzygminne - gdańskie i gdyńskie - będą funkcjonować jak dla strefy żółtej. Na rynek w Sopocie może wejść nie więcej niż 150 osób, nie więcej niż cztery osoby na pojedyncze stanowisko. W spółce Aquasopot, dostarczającej wody na terenie miasta, obowiązuje reżim sanitarny. Dyspozytorzy nie kontaktują się ze sobą, w stacjach uzdatniania wody pracują tylko dyspozytorzy, ekipy eksploatacyjne nie kontaktują się ze sobą. Podobny reżim obowiązuje w firmie wywożącej śmieci.
Magdalena Czarzyńska-Jachim, zastępca prezydenta Sopotu:

- Bardzo prosimy osoby starsze o ograniczenie aktywności, wspólnych wyjazdów i spotkań. Miejski Uniwersytet Trzeciego Wieku nie działa do końca października. Dom Pomocy Społecznej jest zamknięty dla osób z zewnątrz od 10 marca. Reżim został jeszcze zaostrzony. Podobnie działa MOPS, który świadczy pomoc seniorom - jest zamknięty dla osób z zewnątrz, a personel podzielony na zespoły, które się nie kontaktują.
Jedna szkoła w Sopocie - Zespół Szkół Handlowych - działa w trybie zdalnym do jutra. Od poniedziałku wszystkie szkoły pracują stacjonarnie.

Sanatorium nie zostanie zamknięte, ale działa ono w ostrym reżimie sanitarnym. Odwołano wszystkie turnusy dzienne dla mieszkańców.

Mieszkańcy Sopotu będą informowani o obostrzeniach poprzez: publikacje informacji na stronie internetowej miasta, za pośrednictwem Blue Alertu oraz dziennika elektronicznego. Informacje o czerwonej strefie pojawią się na miejskich witaczach oraz tablicy led Ergo Areny. Wysłane będzie również pismo do proboszczów sopockich parafii, aby zwrócili uwagę wiernym na obowiązujące obostrzenia.

W weekend prewencyjne patrole straży miejskiej za pośrednictwem systemu nagłaśniającego informować będą o konieczności zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Będą również sprawdzać, jak ten obowiązek jest przestrzegany.

Tak od soboty będą wyglądały strefy zagrożenia COVID-19 na Pomorzu. Tak od soboty będą wyglądały strefy zagrożenia COVID-19 na Pomorzu.

Obecność Sopotu w czerwonej strefie obostrzeń wiąże się z: • Nakazem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej
 • Organizacja kongresów i targów - zakaz
 • Wydarzenia sportowe - bez udziału publiczności
 • Wydarzenia kulturalne - zakaz organizacji (zamknięte dla zwiedzających: Państwowa Galeria Sztuki, Muzeum Sopotu)
 • Gastronomia - jedna osoba na 4 m kw.
 • Działalność hotelarska - jest dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek
 • Aquaparki i baseny - 75-proc. obłożenie obiektu
 • Wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne - zakaz działalności
 • Siłownie - jedna osoba na 10 m kw.
 • Kina - 25 proc. publiczności
 • Sanatoria, rehabilitacja uzdrowiskowa - warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego
 • Zgromadzenia - zakaz zgromadzeń powyżej 100 osób. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos
 • Kościoły - 50-proc. obłożenie budynku (kościoła) lub innego obiektu kultu religijnego, obowiązek zakrywania ust i nosa
 • Wesela i inne uroczystości "rodzinne" - 50 osób, z wyjątkiem obsługi
 • Inne imprezy, spotkania - niezależnie od ich rodzaju - 50 osób, z wyjątkiem obsługi
 • Transport zbiorowy - pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi:
 • 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych - przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego. Obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Kluby nocne, dyskoteki - zakaz prowadzenia działalności


Gdańsk apeluje do mieszkańców: noście maseczki, myjcie ręceSpotkanie z dziennikarzami poświęcone ustanowieniu żółtej strefy COVID-19 w Gdańsku. Spotkanie z dziennikarzami poświęcone ustanowieniu żółtej strefy COVID-19 w Gdańsku.
Na zorganizowanej po godz. 14 konferencji prasowej głos zabrała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

- Z zaskoczenia otrzymaliśmy wiadomość, że Gdańsk znajdzie się w strefie żółtej. Od razu zebrał się zdalnie zespół zarządzania kryzysowego. Wyjście ze strefy żółtej, a nie daj Boże, przejście w czerwoną, zależy od nas wszystkich. Dlatego nośmy maseczki, myjmy ręce, nie gromadźmy się tam, gdzie nie musimy, apeluję o codzienną odpowiedzialność i solidarność - powiedziała prezydent.
Dulkiewicz poinformowała, że zarządziła przegląd wszystkich wydarzeń organizowanych przez miasto.

- Wszystkie wydarzenia, które możemy odwołać, odwołamy, w pozostałych udział ludzi zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. Sobotni mecz siatkarzy w najbliższy weekend w Ergo Arenie odbędzie się, ale bez udziału publiczności. W autobusie SOS posiłki dla potrzebujących będą wydawane na zewnątrz. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco - zaznaczyła.
Joanna Pińska, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, poinformowała, że w związku z wprowadzeniem żółtej strefy na imprezach z publicznością i w kinach widownia ograniczona zostanie do 25 proc. pojemności obiektów.

- W przypadku gastronomii dużo się zmieni, bo jedna osoba będzie mogła przypadać na 4 m kw. lokalu. Wesela w strefie żółtej ograniczone są do 100 osób. Znacznie bardziej dokuczliwe są ograniczenia ze strefy czerwonej, dlatego ponawiam apel o noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk - powiedziała Pińska.
Czytaj też: Zasady działania komunikacji miejskiej w żółtych i czerwonych strefach

W Gdyni spotkania z dziennikarzami nie było. Komunikat na temat znalezienia się w żółtej strefie zakażeń pojawił się na stronie internetowej miasta.

- Chciałbym bardzo serdecznie prosić o zachowanie odpowiedzialności. Myślę, że to jest trudny czas wymagający pewnej refleksji nie tylko o własnym zdrowiu, ale przede wszystkim odwołuję się do poczucia odpowiedzialności też za starsze pokolenie. Dzisiaj musimy zmobilizować się do tego, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zrobić wszystko, by normalność jak najwcześniej wróciła. To także zależy od każdego z nas. Jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie i dostosowanie się do zasad wynikających z ograniczenia kontaktów społecznych - zaapelował Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
ms, ewel

Opinie (235) ponad 20 zablokowanych

 • (10)

  W końcu i Trójmiasto dopadło...A miało być tak pięknie.Mam nadzieję że od soboty rzucą maksymalne ilości skmek i autobusów,co by nie zrobić błędu z marca.Na zdrowiu mieszkańców nie ma co oszczędzać i czas zabrać się do pracy.

  • 150 28

  • Czy jak nie znam angielskiego, to też mogę przyjść na ten brejking? Nie mogli urządzić jakiegoś zwykłego spotkania informacyjnego dla Polaków.

   • 30 5

  • Może Ci helikopter podstawią.

   • 3 3

  • 10.X.2020

   ul.Długa 14:00 pokojowa manifestacja o wolność.

   • 6 11

  • Co niby dopadło? Cowidoza? (2)

   Przecież to było zaplanowane, na początku testowali niemal wyłącznie zdrowych (osoby na kwarkach) a chorzy chodzili i roznosili :)
   Potem ogłosili "strategię" że na kwarkach odpuszczają a testują wg objawów - nawet założyli, że między 5 a 10% testów będzie pozytywnych (jest w tym trochę racji, 1-2% pozytywnych to marnowanie zasobów a wyniki w granicach błędu testów, z kolei np. 30% oznacza, że testów jest za mało).
   Do tego polikwidowano wszystkie łóżka dla zarażonych i zostawiono po 50-100 miejsc w jednym szpitalu na województwo, więc od razu założono, że miejsc zabraknie - oczywiście nie dla chorych na covid (bo tych jest znikoma ilość), lecz dla ludzi, którzy mają np. ostry atak wyrostka a są koronapozytywni,
   Dzięki temu mamy i wzrost liczby "chorych" i "brak miejsc w szpitalach", więc można ten cyrk kręcić dalej. A czy chorujemy i umieramy bardziej niż w marcu? Wręcz przeciwnie, 12 milionów porad lekarskich mniej! Jeszcze parę takich "epidemii" a służba zdrowia będzie niepotrzebna, haha

   • 7 7

   • (1)

    Co to sa te kwarki, bo chyba nie chodzi o te z fizyki?

    • 2 0

    • górnioki

     • 0 0

  • praca i nauka zdalna

   więcej ograniczeń , to wszystko jest niewielkie w porównaniu do skali problemu

   • 0 4

  • NM (1)

   Jak można być tak głupim i nadal wierzyć w te pseudo pandemie ( przy czym nie mówię że koronawirus nie istnieje ale nie jest to pandemia)

   • 8 5

   • jeszcze trochę takich wycieczek z seniorami i będziesz miał - już się nie bój

    Po prostu, nie pchać się gdzie nie trzeba. Tylko, że to nie trafia...

    • 1 1

  • Nic nie rzucą

   co najwyżej nowe naklejki na siedzenia.
   Będzie zastosowana praktyka teoretyczna...

   • 2 1

 • (26)

  To w Gdańsku w koncu zakrywanie się w.przestrzeni publicznej czy nie? Prosze o konkretna odpowiedz czy to wejdzie w zycie juz od soboty

  • 51 20

  • tak zwłaszcza od pasa w dół

   • 37 5

  • Nie ma żadnego zakrywania ust (7)

   Sianie paniki.

   • 39 23

   • poczytaj zapowiedzi MZ, od soboty wchodzą nowe przepisy (6)

    noszenie maseczek w żółtych strefach obowiązkowe, nawet na świeżym powietrzu.

    • 18 50

    • Sam mówisz że zapowiedzi... (3)

     ..odróżniasz zapowiedzi od realnego rozporządzenia opublikowanego na stronie rządowej?

     • 36 5

     • (2)

      Znowu mącisz ! Przez te wasze mądrości i zaprzeczenia znowu tak przykręca śrubę, że nie "dychniemy", zamkną nas w domach i będzie "powtórka z rozrywki". Czy tak trudno podporządkować się przepisom ? Dla dobra innych, dla solidarności społecznej jeśli nie dla siebie.

      • 21 45

      • no niestety, wygląda na to, że antymaseczkowcy właśnie dążyli do tego, żeby zaostrzono (1)

       przepisy i nakazano nosić maseczki wszędzie. No chyba, że mieli zero wyobraźni.

       • 19 34

       • a wiesz że ten ministrzyna zdrowia z pisu i jego przyd..sy mogą mnie serdecznie w d.. pocałować?Ci kretyni nawet nie potrafią prawa stanowic nalezycie nakazano mnie ich nakazy nie dotycza

        • 11 11

    • nie ma żadnego "zakrywania" w tzw. "zółtej"

     Czas skończyć z tresurą i ignorować bzdurne zalecenia. Niespełna 100 wadliwych testów pozwala "zamknąć" milionową aglomerację. Ludzie - żyjcie normalnie tj. tak jak np. w roku 2018.

     • 12 4

    • Musze sobie wreszcie zrobic maseczke z takiego januszowego podkoszulka. Kupilem najciensze jakie znalazlem ale i tak mozna sie w nich udusic.

     • 2 1

  • Nie

   • 14 2

  • (5)

   W strefie żółtej nie obowiązuje jeszcze noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, to ma być wprowadzone odrębnym przepisem - może do tego czasu wyjdziemy ze strefy żółtej.

   • 61 4

   • Bardzo dziękuję :)

    • 10 0

   • (1)

    Ale tak samo lansowane jest twierdzenie, że wszyscy, chociaż ustawa mówi o chorych i podejrzanych o zachorowanie. To wszystko jest na wariackich papierach. Niemniej ktoś z tego powodu próbuje wyciągać konsekwencje i to powinno być piętnowane.

    • 22 3

    • Wiesz, każdy jest podejrzany ;)

     • 4 5

   • jak będziemy tolerować jako społeczność stan "fałszywej epidemii", to można spokojnie położyć się w trumnie i czekać - i młodzi i starzy - bez wyjątku

    • 5 3

   • Masz rację, tyle ze wejdziesz w strefę zolta to i zostajesz w niej 2 tygodnie , bo wg wytycznych liczą zachorowanie średnie z dwóch tygodni czyli poprzedniego z dużą ilością i obecnego tygodnia nowego, może gdyby w nowym było 0 to się nie wydłuży, ale nie ma szans teeaz na to

    • 0 2

  • Nie

   Nie, w żółtych strefach od połowy października.

   • 23 3

  • Nie bo Gdansk jest w zoltej (2)

   Jak bedzie w czerwonej to wtedy chyba trzeba zobacz na wytyczne odnoszace sie do Sopotu

   • 11 8

   • A maja na to jakis pomysl (1)

    Czy tylko zamykanie i otwieranie? Lekarstwem jest tylko nasza wlasna odpornosc te ich pseudo dzialania nic nie dają

    • 24 6

    • lekarstwem jest obywatelski bunt

     • 7 4

  • To dopiero zapowiedź. Nie wiadomo, czy ją ostatecznie uchwalą, kiedy, i od kiedy wejdzie w życie.

   • 9 1

  • W żółtej strefie maski na zewnątrz prawdopodobnie od 15 października

   • 10 2

  • Tak. (1)

   Od niedawna w żółtych strefach również zasłaniamy facjaty maseczkami wszędzie.

   • 2 23

   • ciebie powinni workiem foliowym zasłonić (od niedawna)

    • 3 0

  • NM

   Te maseczki które nic nie dają to największa głupota ...

   • 8 1

  • tak, maseczki wszedzie poza domem

   • 0 10

 • Może w końcu do kogoś z władz miasta dojdzie że chodzi o nasze zdrowi (5)

  Pani prezydent Dulkiewicz awanturowała się w Tok FM że musi zastosować do regorow w komunikacji zbiorowej aby miejsc było mniej . I tak można w nieskończoność opowiadać jak miasto w sprzeczności z rządem prowadzi swoją szkodliwa polityke zdrowotna ...

  • 100 90

  • Działania wręcz są nakierowane (1)

   na wzrost zachorowań. Pewnie ograniczą ilość tramwajów i autobusów jak poprzednio. Wg. tych niedorozwiniętych móżdżków jest to okazja do oszczędności. Z lisickim z pewnością coś wykombinują.

   • 32 7

   • Specjalnie kupiono tramwaje z dużą liczbą miejsc stojących, a znikomą siedzących. Przy ograniczeniach: połowa miejsc siedzących wolna, tramwaje zaczynają wozić powietrze na koszt podatników, a w pierwszeństwie urzędu miasta. Nie mamy przystosowanego taboru do epidemii, tylko do odciążenia zatłoczonych przystanków, więc nic dziwnego, że obostrzenia są bardzo nie po myśli Pani prezydent. Chciała dobrze, a tu pandemia. Przypomnę, że tramwai i autobusów mamy tyle ilem mamy, a motorniczowie też nie są z gumy.

    • 11 3

  • No ale ma rację (1)

   Komunikacja jest dużym kosztem, przy zmniejszonej liczbie pasażerów przynosi jeszcze większe straty niż zwykle. Miasto nie ma takich możliwości zadłużania jak państwo, więc musi ciąć wydatki inwestycyjne.

   • 7 13

   • No to niech miasto wreszcie przestanie dotowac stadion i inne takie misie. Od razu znajdzie sie kilka(nascie) milionow. Raty bedziemy splacac jeszcze dlugo ale nie widze powodu zeby placic za utrzymanie czegos kompletnie bezuzytecznego.

    • 1 1

  • Nie no....PiS akurat prowadzi politike nie szkodliwą

   • 6 3

 • Zdziwiła się? Zaskoczenie? ... (1)

  Nie wierzę...a co, należało włodarzy uprzedzić z miesięcznym wyprzedzeniem...

  • 106 28

  • Była mocno zajęta. wpadła na chwilę do Gdańska bo jeździ po świecie i walczy o demokrację

   a tu takie zaskoczenie

   • 31 3

 • szkoda zę tak póżno (8)

  Szkoda że pani prezydent zabrała głos tak późno w tej sprawie. Zamiast zajmować się organizowaniem pikiety w obronie LBGT, czy udzielaniem wywiadów dla niemieckiej prasy, trzeba było pochylić się nad problemem pandemii. Może należało przyjrzę się temu, jak funkcjonuje miasto w nocy, jak przestrzega się zalecań służb sanitarnych. Co dzieje się zwłaszcza w weekendy pod Parlamentem i pod wieloma innymi klubami nocnymi. Takich miejsc są setki w Gdańsku

  • 158 109

  • Zapomniałeś o lansie w krajowej polityce)

   • 18 9

  • podpis sw franciszek pod taką treścią jest po prostu obrzydliwy (2)

   • 13 12

   • Dobrze sie podpisał

    Świński Franciszek

    • 12 5

   • Dlaczego? To jakiś pedofil był?

    • 3 2

  • i tak by nic nie zrobiła - bądźmy szczerzy

   Ale mówiąc w przypływie szczerości o tym, że jest zaskoczona to faktycznie zonk. Świadczy to o tym jak bardzo jest zorientowana w sprawach miasta którego jest prezydentem (czy jak woli prezydentką)

   • 24 3

  • Wyłącz telewizor

   sw franciszek lecz się na nogi , bo na głowę już za późno.

   • 4 13

  • Widać ważniejsze było smarowanie do Niemca na polski rząd, niepojęte, niedawno nas złupili, palili, mordowali, a ta do nich smaruje, nieświadoma co się w Gdańsku dzieje

   • 22 6

  • Ja też bronię LGBT

   A co ty masz do tych osób ...Trochę innych i inaczej myślących . Trzeba być tolerancyjnym i wyrozumiałym bo w życiu różnie może być .Będziesz miał takie dziecko i co ? Wyżekniesz się czy jak ci co wszystko robią aby odsunąć i nie wyjaśniać pedofilii kościelnej zamydlają nam oczy i każą im się leczyć z czego ?

   • 3 3

 • (6)

  Ludzie zacznijcie samodzielnie myśleć wirusy są były i będą chcecie teraz latami nosić maski które bez atestu nic nie dają są tylko siedliskiem bakterie i wirusów nie trzeba być ekspertem żeby to wiedzieć zacznijcie samodzielnie myśleć

  • 214 125

  • Tak, tak.

   A nowotwory najlepiej leczyć koperkiem i sokiem z cytryny.

   • 30 24

  • Nie trzeba być ekspertem, żeby wiedzieć, że te maski wielorazowe się pierze.

   • 32 10

  • Z tego Twojego samodzielnego myślenia mamy teraz żółtą strefę, a za miesiąc będzie czerwona. Założą nam nie tylko maseczki ale i kagańce. Czy tak trudno się dostosować ?

   • 28 19

  • Kup sobie zatem maske z atestem (1)

   Wydaj te 40-50 zl na maskę ffp3 wielokrotnego uzytku i dezynfekuj js zgodnie z zaleceniami producenta

   • 23 11

   • ja sie tej seniorskiej grypki nie obawiam...

    Jeśli ktoś nakazuje mi noszenie czegokolwiek, bo ma taką fanaberię to niech mi to kupi.
    Pierwszy raz w życiu zazdroszczę Szwecji.

    • 9 8

  • Z moich obserwacji. Odkąd stosuję się do noszenia maseczki w miejscach gdzie mogę złapać infekcję czyli od ponad pół roku nawet kataru nie miałem. Zatem chyba nie jest jednak siedliskiem bakterii.

   • 13 18

 • (4)

  Kryteria przydziału do stref żółtych są znane i jasne, liczba zachorowań w mieście też a prezydent mówi o zaskoczeniu.

  • 104 29

  • zachorowań czy zakażeń

   potwierdzonych testem, który jak działa już wszyscy wiedzą!

   • 6 4

  • Ona nie ma czasu zajmować się byle czym, jeździ po kraju i walczy o demokrację albo uświetnia uroczystości.

   • 18 5

  • Tyle że manipulują kryteriami pisowcy

   • 2 6

  • Kryteria właśnie zostały zmienione n-ty raz

   Im większa liczba ludności tym mniej zakażonych trzeba do kolorków :)
   Te strefy mają duże poparcie, więc zaraz będziecie mieli połowę dużych miast czerwonych - z medycyną oczywiście to nie ma nic wspólnego :)

   • 5 4

 • Jak kogoś nie ma wiecznie w mieście to potem jest zaskoczony

  • 118 19

 • W Sopocie jest 60 osób chorych na kowida (7)

  A miasto liczy 35 tysięcy ludzi. I to już powoduje czerwoną strefę?

  • 175 21

  • Dlaczego prezydent miasta na to się godzi? (1)

   60 chorych osób siedzi w domu albo w szpitalu. Po co wprowadzać zamieszkania, ludzie starsi się tylko stresują, zamiast korzystać ze spacerów, pogody będą w domu się dusić

   • 39 19

   • ty jesteś jakiś niegramotny? w jaki sposób prezydent miasta ma się nie zgodzić?

    • 12 9

  • Ten skok był spowodowany wycieczką seniorów na jakiś festiwal wina. Co najmniej jedna z tych osób już nie żyje. Jeśli więcej nie będzie takich "kwiatków", to pewnie Sopot wkrótce wróci do normy.

   • 26 9

  • 61 przypadków w 14 dni

   61 przypadków zakażeń. Nie śmierci, nie stanu krytycznego, nawet nie hospitalizacji, ale zakażeń. 61 przypadków przez 14 dni! Czerwona strefa! Jeśli ktoś uważa, że to naprawdę ma ręce i nogi, proszę śmiało minusować.

   • 64 16

  • Też mnie to dziwi

   Wiadomo, że to przeliczają na liczbę mieszkańców, ale jednak zauważmy, że akurat w Sopocie poza jednym chyba wyjątkiem to zwykle było/jest dosłownie kilka (do 5) osób zakażonych. Natomiast w Gdańsku mamy w ostatnich dniach spory przyrost zachorowań. Więc może to tu powinna być czerwona strefa?

   • 6 15

  • To sobie policz.. do strefy czerwonej wchodzi sie jak ilość osób zarazonych na 10 oo0 mieszkańców przekroczy liczbę 12.
   Zeby wyjść z tej strefy to trzeba poprzeć pomysł Pana Prezydenta żeby sprowadził do Sopotu 10 000 zdrowych emigrantów. Pod warunkiem że nie będą zakażeni.
   I tym sposobem będzie wilk syty i owca cała.

   • 6 3

  • No wlasnie, masakra

   • 5 1

 • Nie można się godzić na PiS-owskie bezprawie! (6)

  Jest pogoda, są jeszcze turyści, branża może zarobić, to każą zwijać interesy. Kto zwróci przedsiębiorcom te straty?

  • 113 109

  • Ale planeta przynajmniej trochę odetchnie.

   Nasi janusze biznesu mniej mnie obchodzą.

   • 21 12

  • (1)

   A kto zwróci mi zdrowie ?

   • 12 9

   • Zacznij o nie dbać to nie będziesz miał się czego obawiać.

    • 9 9

  • Seniorzy

   Zgłoś się do tych co do sobie na wycieczkę pojechali

   • 2 6

  • Jak ludzie poumierają to te swoje buraki będziesz sprzedawał sam sobie....

   • 10 4

  • kto pytał się marynarzy z PLO kiedy Platforma jako KLD wyprzedała 165 statków PLO w cenie
   złomu. Takim gospodarzem był Donald Tusk,Janusz Lewandowski,poseł Aziewicz i wielu innych. Marynarzom powiedzieli podczas zwolnień że nikomu nie gwarantowali pracy na statkach do emerytury. Taka to była wówczas nasza władza.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane