Trójmiasto zagrało razem z WOŚP

Przez całą niedzielę Trójmiasto aktywnie włączało się w 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć tegoroczna akcja odbywała się w ograniczonej - przez pandemię - formie, to na ulicach Gdyni, Gdańska i Sopotu nie zabrakło wolontariuszy z puszkami oraz wielu ciekawych inicjatyw. W poniedziałek fundacja Jerzego Owsiaka ma podać wstępne podsumowanie tego, ile tym razem udało się zebrać pieniędzy.Wpłaciłe(a)ś datek na WOŚP?

Zobacz wyniki (1783)
Efekty tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Kwota, jaką udało się zebrać, cały czas się zmienia, ale ta podana w niedzielny wieczór już była imponująca i wynosiła ponad 101 mln zł.

WOŚP gra w Trójmieście inaczej niż zwykle. Nasza relacja z niedzieli

Mimo tego, że wiele działań w ramach WOŚP przeniosło się do Internetu, to na trójmiejskich ulicach przez cały dzień kwestowali wolontariusze z puszkami i charakterystycznymi naklejkami - serduszkami, które są symbolem wzięcia udziału w akcji. W Gdańsku wolontariuszy było ponad 800, w Gdyni ponad 600, a w Sopocie ponad 30. Zbiórki uliczne zakończyły się o godz. 19, a w sztabach trwa teraz liczenie tego, co wolontariusze przynieśli w puszkach. W głównym gdańskim sztabie podliczono już ponad 312 tys. zł zebranych do puszek i e-puszek.

Zobacz też: Trójmiejskie akcenty na aukcjach WOŚP


Z okazji finału WOŚP, w Gdańsku pod stadionem w Letnicy utworzono serce z samochodów w ramach "wielkiej ściskawy samochodowej". W sumie udział w niej wzięło blisko 50 aut.


Motoryzacyjnego wsparcia dla WOŚP nie zabrakło też w Gdyni.


Do akcji aktywnie włączyła się też komunikacja miejska, w której zbierano datki. Swoje kwesty prowadzili też m.in. strażacy pożarni.

W Sopocie z kolei muzycy z Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot zagrali koncert online dla WOŚP.

Bez "światełka do nieba", ale z iluminacjamiW tym roku, z powodu pandemii, w Trójmieście nie organizowano tradycyjnych koncertów w plenerze i "światełek do nieba". W Gdańsku w zamian za to pojawiły się "orkiestrowe" iluminacje. Przed Złotą BramąMapka stanęła wielka, podświetlana e-skarbonka, a przed siedzibą Rady Miasta przy Wałach JagiellońskichMapka ustawiono ogromne, świecące serce. Oba obiekty będą stały do poniedziałku, 1 lutego. Do tego czasu też działać będzie e-skarbonka WOŚP.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (627)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »